Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Abraham Kiptum po půlmaratonu ve Valencii
30.10.
Světový rekord

Ve Valencii viděli nejrychlejší půlmaraton, zaběhl ho Keňan

Devětadvacetiletý keňský běžec Abraham Kiptum na půlmaratonu ve Valencii vylepšil více jak osm let starý světový rekord. Ten doposud držel Zersenay Tadese z Eritreje. Nový svěťák časem 58:18 zaběhl Keňan Kiptum ve Španělsku o uplynulé neděli a vylepšil ho o více než pět sekund.

Eliud Kipchoge
aktualizováno 16.09.
Atletika Berlínský maraton

Přepisují se dějiny: Maratonec Kipchoge překonal světový rekord!

Na Berlínském maratonu byl překonán světový rekord. Postaral se o něj Keňan Eliud Kipchoge, který doběhl do cíle v čase 2:01:40 a byl tak o 1 minutu a 17 sekund rychlejší, než krajan Dennis Kimetto, který nejrychlejší čas zaznamenal v Berlíně v roce 2014.

Liou Siang
21.08.
obdivuhodné obrovský úspěch

Plavkyně stanovila nový světový rekord! Stačila jí k tomu půlminuta

Čínská plavkyně Liou Siang vylepšila světový rekord na 50 metrů znak. Navíc se jí podařilo pokořit bájnou hranici 27 vteřin.

Prásk.tv píše:

Kylie Jenner - 1
čtěte o tématu světový rekord na Prásk.tv
Ruth Jebetová
06.03.
atletika přepíšou se tabulky?

Světový rekord v ohrožení! Atletika řeší doping olympijské vítězky

Atletický svět je v šoku. Světová rekordmanka a olympijská šampionka ve steeplu Ruth Jebetová měla podle britského deníku The Guardian pozitivní dopingový nález na doping.

Joyciline Jepkosgeiová
aktualizováno 09.09.
paráda královna silnice

Praha viděla rekord! Joyciline dala 10 km pod půl hodiny

Keňanka Joyciline Jepkosgeiová jako první žena v historii zaběhla 10 kilometrů na silnici pod 30 minut. V Praze vyhrála v čase 29:43.

Inés Henriquesová
13.08.
mistrovství světa atletika

Londýn viděl první světový rekord! Udělala ho 37letá Portugalka

Inés Henriquesová z Portugalska při premiéře chodeckého maratonu na mistrovství světa vylepšila v Londýně vlastní světový rekord časem 4:05:56. Vedle 60 tisíc dolarů, které bere každý atletický mistr světa, se může těšit i na stotisícovou prémii za přepis světových tabulek.

Wayde van Niekerk
29.06.
světový rekord nové maximum

Zlatá tretra se loučila s Boltem. Slávu má ale i ten, kdo ho pokořil!

Vrcholem tradičního ostravského mítinku Zlatá tretra bylo loučení s jamajským sprinterem Usainem Boltem. Co se týče výkonu, našel se ale přece jen člověk, který ho tentokrát zastínil. A to dokonce světovým rekordem!

Haka světový rekord
aktualizováno 19.06.
video to byl tanec

Světový rekord! Na Novém Zélandu to rozjelo přes 7 tisíc lidí a lev!

Tradiční novozélandský tanec Haka, kterým Maurové naháněli hrůzu svým nepřátelům a ragbisté svým soupeřům, se zapsal do knihy světových rekordů. Tisíce Novozélanďanů se sešlo, aby stanovili nový rekord a povedlo se! Podívejte se na úchvatné video uvnitř článku.

Robert Marchand
aktualizováno 04.01.
video klobouk dolů!

SUPERDĚDA! Světový rekord ve 105 letech. Mohl jsem zrychlit, říká

Kdyby to neměl napsané v dokladech, tak byste tomu nevěřili. A když si přečtete, co tenhle pán dokázal, budete si klepat na čelo, když vám budeme tvrdit, že oslavil už 105. narozeniny.

Rubikova kostka
aktualizováno 08.11.
hlavolam neuvěřitelný čas

SVĚTOVÝ REKORD! Nestačíte ani zívnout a on složí Rubikovu kostku

Tak schválně, zkuste si zívnout. Klasické zívnutí vám zabere zhruba pět vteřin, možná i trochu víc. Dvacetiletý Mats Valk by ale za stejnou dobu stihne složit Rubikovu kostku! Nevěříte? Tak se podívejte na jeho nový světový rekord, který vytvořil během víkendu v Indonesii.