Alex Král
10.09.
Fotbal Mistrovství Evropy

ME bude bez české jednadvacítky: Lvíčata prohrála s Řeckem 1:2!

Česká fotbalová reprezentace do 21 let prohrála v kvalifikačním utkání 1:2 s Řeckem a přišla i o teoretickou šanci postoupit na mistrovství Evropy. Favorizovaní hosté, za které se dnes v Jablonci prosadili Dimitris Limnios a Kostas Tsimikas, si naopak zajistili minimálně účast v baráži. O vyrovnávací branku domácích se postaral Ladislav Takács.

Fotbal (ilustrační foto)
aktualizováno 18.08.
fotbal Skvělý úspěch

Paráda! Češi poprvé dobyli EURO v malém fotbalu!

Čeští reprezentanti v malém fotbalu se poprvé stali mistry Evropy. Ve finálovém utkání v Kyjevě porazili Rumunsko 4:1 a evropské zlato přidali k loňskému titulu mistrů světa. Třetí místo obsadili hráči Kazachstánu.

Cyklistické mistrovství Evropy 2018
aktualizováno 12.08.
cyklistika glasgow

Drsné ME v cyklistice: Sagan trpěl a vzdal, Štybar se neprosadil!

Drsné podmínky ve skotském Glasgow sebraly síly i Peteru Saganovi. Takové bylo mistrovství Evropy v silniční cyklistice, které nakonec ovládl Ital Matteo Trentin. Z českých závodníků se nejlépe vedlo Zděňkovi Štybarovi, který dojel na 24. místě.

Prásk.tv píše:

Cristiano Ronaldo
čtěte o tématu mistrovství Evropy na Prásk.tv
Volha Mazuronak
maraton obrovská vůle

Při závodě málem vykrvácela, pak si doběhla pro zlatou medaili!

Atletické mistrovství Evropy mělo dnes na programu královskou disciplínu v podobě maratonského běhu. Ženskou část ovládla běloruská běžkyně Volha Mazuronaková, které však výkon komplikovalo silné krvácení!

Eva Vrabcová-Nývltová
atletika mistrovství evropy

Životní výkon české maratonkyně! Vrabcová si doběhla pro bronz

Česká maratonkyně Eva Vrabcová-Nývltová si na atletickém mistrovství Evropy v Berlíně doběhla na maratonské trati pro bronzovou medaili! Nejdelší atletickou disciplínu navíc zdolala v národním rekordu v čase 2:26:31.

Lukáš Hodboď
aktualizováno 11.08.
Atletika Mistrovství Evropy

Hodboď na medaili nedosáhl. V běhu na 800 metrů skončil osmý!

Lukáš Hodboď skončil na mistrovství Evropy ve finále běhu na 800 metrů osmý. I tak je to pro českého běžce největší úspěch kariéry. Vyhrál Polák Adam Kszczot.

Louisa Grauvogelová a Mareike Arndtová
11.08.

Smutný konec na ME v Berlíně: Dvě atletky měly autonehodu!

Pro dvě atletky skončilo právě probíhající mistrovství Evropy, které se koná v Berlíně, velmi smutným koncem. Bohužel tady nejde o sportovní výsledek, ale dopravní nehodu, která se dvěma německým sedmibojařkám stala při cestě ze stadionu na hotel.

Anežka Drahotová
11.08.

Další česká medaile na ME: Skvělá Drahotová získala stříbro!

Anežka Drahotová vybojovala v chodeckém závodě na 20 kilometrů v Berlíně stříbro, druhou českou medaili na mistrovství Evropy po stejném kovu oštěpařky Nikoly Ogrodníkové. Porazila ji jen Španělka María Pérezová, která tak napodobila svého krajana Álvara Martína. Ten prošel vítězně cílem o několik minut dříve.

11.08.

V dějišti ME unikal plyn: Chodci tak měli odložený start závodu!

Start chodeckého závodu žen na 20 km na mistrovství Evropy byl v Berlíně odložen na 10:55 hodin. Na trati v centru města byl zjištěn zápach z unikajícího plynu. Chodkyně, mezi nimiž byla i nakonec stříbrná Anežka Darahotová, měly na trať vyrazit pět minut po deváté, místo nich ale okolí náměstí Breitscheidplatz obsadily hasičské jednotky.

Nikola Ogrodníková
10.08.

Ogrodníková je stříbrná: Na ME získala první medaili pro ČR!

Nikola Ogrodníková získala na mistrovství Evropy v atletice, které se koná v Berlíně, první medaili pro Českou republiku. Mezi ženskými oštěpařkami byla lepší už jen Němka Christina Hussongová s hodem 67,90 metru - nový rekord šampionátu (Ogrodníková 61,81). Druhá česká oštěpařka Irena Šedivá obsadila sedmé místo.