Ed Carpenter vyhrál kvalifikaci na Indy500
21.05.
500 mil indianapolis Kvalifikace

Pole position má na domácí trati Carpenter, dařilo se i Patrickové

Američan Ed Carpenter odstartuje příští týden v neděli z prvního místa do závodu 500 mil Indianapolis. Sedmatřicetiletý jezdec, který se specializuje na závody na oválech, získal v Indy500 svou třetí pole position v kariéře na slavném oválu. Za jeho tým startuje i Danica Patricková, která se do Indianapolisu přišla rozloučit s kariérou. Do závodu odstartuje ze 7. příčky.

James Hinchcliffe se nekvalifikoval do Indy500
20.05.
500 mil Indianapolis Kvalifikace

Dramatická kvalifikace na Indy: Závod zmešká i jeden z favoritů!

Kanaďan James Hinchcliffe a Britka Pippa Mannová zmeškají příští víkend 102. ročník slavného závodu 500 mil Indianapolis. V závěru dramatické kvalifikace to byli oni, kdo nedokázal zajet jeden z 33 nejrychlejších časů a nezajistil si start ve slavném závodě.

500 Mil Indianapolis - Danica Patricková
aktualizováno 15.05.
indycar 500 mil Indianapolis

Loni Alonso, letos Patricková. Indy500 přilákala další hvězdu

V úterý začínají přípravy na 102. ročník slavného závodu 500 mil Indianapolis, pro mnohé největšího automobilového závodu vůbec. I letos se fanoušci mohou těšit na zajímavá jména na startovním roštu. Zatímco vloni doplnil hvězdy IndyCar dvojnásobný šampion Formule 1 Fernando Alonso, který kvůli startu v Indianapolisu vynechal i Velkou cenu Monaka, letos se ve Staré cihelně, jak se trati v Indianapolisu přezdívá, rozloučí s kariérou Danica Patricková.

V Indianapolisu vládl Power. Pro tým Penske získal 200. vítězství

Australan Will Power vyhrál závod IndyCar Series na okruhu v Indianapolisu. Dva týdny před legendárním závodem 500 mil Indianapolis získal 200. vítězství pro nejúspěšnější americkou stáj, tým Rogera Penskeho. Závodníky teď čekají přípravy na vrchol sezóny – Indy500.

Will Power vyhrál kvalifkaci v Indianapolisu
aktualizováno 12.05.
indycar Indianapolis Motor Speedway

IndyCar v Mekce motorsportu, v Indianapolisu vládne Power

Šampionát IndyCar Series zavítal do Mekky amerického motorsportu, na legendární okruh Indianapolis Motor Speedway. Než se v příštím týdnu rozběhnout přípravy na další ročník závodu 500 mil Indianapolis, čeká piloty ještě závod na silničním okruhu vytyčeném uvnitř slavného oválu.

Josef Newgarden slaví titul šampiona IndyCar
23.04.
indycar Barber Motorsports Park

Newgarden porazil v Alabamě soupeře i nepříznivé počasí

Američan Josef Newgarden vyhrál přerušený závod IndyCar Series na okruhu Barber Motorsports Park. Ten byl v neděli přerušen kvůli vytrvalému dešti, který na trati vytvořil kaluže. IndyCar závod přerušila a odložila na pondělí. I během pondělní „dohrávky“ se rozpršelo, úřadující šampion Newgarden se tím ale nenechal zaskočit a podruhé letos zvítězil.

Přerušený závod v Alabamě
aktualizováno 23.04.

Počasí IndyCar nepřálo, přerušený závod bude pokračovat v pondělí

Kvůli vytrvalému dešti, který na okruhu Barber Motorsports Park vytvořil velké kaluže, musel být přerušen čtvrtý závod letošní sezóny IndyCar Series. Piloti závod v Alabamě dokončí v pondělí. Start je naplánován na 18 hodin našeho času.

Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci v Alabamě
22.04.

Loňský vítěz Newgarden odstartuje první. Piloty čeká závod na mokru

První příčku pro nedělní závod IndyCar Series na okruhu Barber Motorsports Park si vyjel loňský vítěz Josef Newgarden. Z první řady s ním odstartuje stájový kolega Will Power. Po kvalifikaci se oči všech upínají k nebi. Během závodu by totiž mělo vytrvale pršet. Jak se s tím jezdci poperou, můžete sledovat v přímém přenosu na programu NOVA Sport 2.

Simon Pagenaud v Alabamě
21.04.

Horská dráha pro formule, to je okruh v Alabamě. VIDEO

Rychlé zatáčky a stoupání střídající se s klesáním, okruh Barber Motorsports Park, který hostí další závod IndyCar Series, si po právu vysloužil přezdívku „alabamská horská dráha“. Mezi piloty je ale náročná trať u města Birmingham v Alabamě velmi oblíbená. Letošní závod, už devátý, bude ovšem v něčem jiný – poprvé se na silničním okruhu představí nový vůz.

Alexander Rossi vyhrál v Long Beach
16.04.
IndyCar Závod v Long Beach

Rossi neměl soupeře. Bourdais předvedl supermanévr! VIDEO

Američan Alexander Rossi vyhrál závod IndyCar Series v Long Beach a ujal se po třech závodech vedení v šampionátu. Rossi byl během celého víkendu naprosto dominantní. Mluví se ale i o vítězi úvodního letošního závodu Sébastienu Bourdaisovi. Francouz v souboji s Dixonem předvedl skvělý předjížděcí manévr, doplatil ale na některé, z jeho pohledu kontroverzní, rozhodnutí vedení závodu.