Alexander Rossi vede v Poconu
včera 02:48
IndyCar Pocono Raceway

V Poconu dominoval Rossi a zdramatizoval šampionát IndyCar

Američan Alexander Rossi nenašel přemožitele v závodě IndyCar Series na 500 mil na oválu Pocono Raceway. Rossi vyhrál podruhé v řadě a náskok Scotta Dixona v čele šampionátu stáhl na 29 bodů. Druhý dojel vítěz Indy500 a předchozích dvou závodů v Poconu Will Power. Dixon byl třetí. Závod poznamenala těžká nehoda v jeho úvodu, po níž musel přepravit vrtulník do nemocnice Roberta Wickense.

Nehoda v Poconu
aktualizováno včera 09:58
Závod byl zastaven

Šílená nehoda v IndyCar! Pro Wickense musel přiletět vrtulník

Jen pár kol stihli odjet piloti IndyCar Series na oválu Pocono Raceway. Krátce po startu došlo ke kontaktu kol vozů Roberta Wickense a Ryana Hunter-Reaye. Wickensův vůz se odlepil od dráhy, narazil do záchytného plotu a od něj se odrazil zpátky na dráhu. Podle INDYCAR byl po nehodě Wickens při vědomí. Do nemocnice jej odvezl vrtulník.

Will Power získal v Poconu pole position
19.08.

Ovál ve tvaru trojúhelníku! Kvalifikaci v Poconu vyhrál Power

Sezóna americké série IndyCar se pomalu chýlí ke svému konci. Zbývají ještě čtyři závody a první z nich se jede na oválu Pocono Raceway již v neděli. Trať měří 2,5 míle a kvalifikaci na 500mílový závod vyhrál vítěz letošní Indy500 Will Power. Vyrovnal se díky tomu v historických tabulkách legendárnímu A.J. Foytovi.

Strhující závod IndyCar: 114 předjetí na trati a triumf Rossiho

Reklama na IndyCar, tak by se dal krátce charakterizovat závod na Mid-Ohio Sports Car Couse. Ačkoliv trať historicky nepatří k těm, kde se hodně předjíždí, letošní ročník s novými vozy byl naprosto výjimečný. Fanoušci viděli přes 100 předjetí na dráze a sledovali triumf Američana Alexandera Rossiho, který se v pořadí šampionátu posunul na druhou příčku.

Alexander Rossi vyhrál pole position
29.07.

Kvalifikaci IndyCar v Ohiu ovládl Rossi, stačilo mu jediné kolo

Američan Alexander Rossi odstartuje do nedělního závodu IndyCar Series na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course z pole position. K prvnímu místu na startu mu stačilo jediné perfektní kolo, které zajel v závěrečné části kvalifikace. Favorizovaný Dixon doplatil na nehodu jiného jezdce v prostřední části kvalifikace a odstartuje z devátého místa.

IndyCar v Ohiu
28.07.
indycar Závod v Ohiu

V IndyCar se potkávají hned tři jezdci, které vychovaly české týmy

Alexander Rossi, René Binder a Pietro Fittipaldi – hned tři piloti, kteří tento víkend závodí na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course v sérii IndyCar, mají jedno společné. Své závodnické začátky absolvovali v českých týmech. Favoritem je ale lídr průběžného pořadí a čtyřnásobný šampion Scott Dixon, který na této trati dokázal zvítězit už pětkrát.

Scott Dixon vede závod v Torontu
16.07.
indycar Nejlepší závod sezóny

Napínavé Toronto! Dixon vyhrál a navýšil náskok v čele šampionátu

Závod IndyCar Series na městském okruhu v Torontu potvrdil svou pověst. Na kanadské trati se fanoušci opět dočkali skvělé a napínavé show, která dopadla nejlépe pro čtyřnásobného šampiona Scotta Dixona. Jeho rivalové v souboji o titul se připravili o dobré výsledky po vzájemných kolizích nebo nárazech do zdí, které jsou v Torontu proklatě blízko.

Josef Newgarden
15.07.
IndyCar Kvalifikace v Torontu

Domácím hvězdám vypálil rybník Newgarden. Jezdce potrápil déšť

Ačkoliv to v pátek vypadalo, že závod v Torontu bude v režii jezdců s motory Honda, sobotní kvalifikace naznačila něco jiného. Nejlepší pozici na startu bude mít loňský šampion Newgarden, který má za zády motor od Chevroletu. V kvalifikaci byl všem jezdcům největším soupeřem déšť.

Sylvester Stallone v Torontu
aktualizováno 14.07.
nova sport prostě klasika

IndyCar závodí na trati v Kanadě, kde řádil i Silvester Stallone!

Americký šampionát IndyCar Series čeká tento víkend další závod. Fanoušci se těší na podnik na jednom z nejoblíbenějších okruhu, městské trati v Torontu. Závod na okruhu ležícím u jezera Ontario každoročně nabízí zajímavé souboje. Objevil se i ve filmu Formule se Silvesterem Stallonem.

James Hinchclliffe v Iowě
aktualizováno 09.07.
indycar Iowa Speedway

Napínavý závod a skoro tisíc předjetí! Vyhrál Hinchcliffe

Napínavý závod v Iowě ovládl Kanaďan James Hinchcliffe. Pilot, který v květnu utrpěl velkou porážku, když se nekvalifikoval do slavného závodu 500 mil Indianapolis, získal šesté vítězství v kariéře, z toho druhé na oválu Iowa Speedway. Po většinu závodu jezdil na prvním místě obhájce titulu Josef Newgarden, chybné rozhodnutí v závěru jej nakonec stálo stupně vítězů.