Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fernando Alonso v Indianapolisu - 3
28.05.
IndyCar 500 mil Indianapolis

Může Fernando Alonso vyhrát Indy500? Toto jsou největší favorité

Španěl Fernando Alonso si odskočil z formule 1 do zámoří, aby poměřil síly s piloty IndyCar Series v nejdůležitějším závodě sezóny, legendárním 500 mil Indianapolis. Může Alonso pomýšlet na vítězství ve slavném závodě? Těchto pět pilotů bude jeho největší konkurencí.

Fernando Alonso v Indianapolisu - 3
22.05.
500 mil Indianapolis Kvalifikace

Alonso odstartuje z druhé řady, pole position si vyjel Scott Dixon

Španěl Fernando Alonso ukázal, že se rychle sžil s vozem IndyCar a v kvalifikaci na slavný závod 500 mil Indianapolis obsadil pátou příčku. V Indianapolisu se startuje v řadách po třech, což znamená, že Alonso v neděli 27. května odstartuje do závodu z prostředního místa ve 2. řadě. Svou třetí pole position si v Indy500 vyjel vítěz z roku 2008 a čtyřnásobný šampion IndyCar Scott Dixon.

Fernando Alonso v Indianapolisu
20.05.
500 mil Indianapolis Poslední tréninky

Alonso se v IndyCar zabydlel na čele, na rychlý pátek jel 373 km/h!

Zatímco ve středu i sám Fernando Alonso říkal, že jeho skvělý výsledek, čtvrté místo, je ovlivněn hlavně tím, že favorité v silném větru vůbec na trať nevyjeli, ve čtvrtek i v pátek dokázal Alonso svůj výsledek zopakovat i v té největší konkurenci. Páteční trénink byl navíc poslední přípravou na důležitou víkendovou kvalifikaci a všichni se snažili z vozu dostat maximum.

Nehoda Fernanda Alonsa
07.05.
video tvrdý střet

Kuriózní nehoda: V rychlosti 358 km/h sestřelil nevítané vetřelce!

Fernando Alonso se pilně připravuje na konec května, kdy vystartuje do závodu Indianapolis 500. Jedna z jeho tréninkových jízd ale příliš slavně neskončila. V obrovské rychlosti totiž došlo k tvrdému střetu.

Fernando Alonso v Indianapolisu - 2
03.05.
500 mil Indianapolis

Šampion Alonso si poprvé vyzkoušel IndyCar a Indianapolis

Dvojnásobný šampion formule 1 Fernando Alonso usedl ve středu 3. května poprvé v kariéře do vozu IndyCar Series. V rámci soukromého testu na slavné Indianapolis Motor Speedway prokázal, že je schopný vůz ovládat i na oválu, na kterém nikdy předtím nezávodil. Splnil tak podmínku, která čeká na každého nováčka.

Fernando Alonso v Indianapolisu - 3
03.05.

GALERIE: Fernando Alonso v Indianapolisu

Test Fernanda Alonsa v Indianapolisu

Fernando Alonso a Gonzalo Basurto
aktualizováno 24.04.
smutné nešťastná událost

Fernando Alonso řeší tragédii: Na jeho okruhu zemřel 11letý klučina

Teprve jedenáctiletý chlapec zemřel po nehodě na motokáře na severu Španělska na okruhu Fernanda Alonsa. Ikona motoristického sportu přitom vybudovala okruh proto, aby se talentované děti mohly rozvíjet.

Alonso IndyCar
21.04.
IndyCar Závod v Alabamě

Alonso se letí podívat na své soupeře, na tohle se může těšit

Fernando Alonso, jedna z největších hvězd světového motorsportu, vyvolal velký poprask, když minulý týden oznámil, že vynechá letošní závod Formule 1 v Monaku a místo toho bude startovat ve slavném závodě 500 mil Indianapolis. Teď se Alonso chystá navštívit závod IndyCar v Alabamě, kde si prohlédne své budoucí soupeře pěkně z blízka.

Fernando Alonso
aktualizováno 12.04.
indycar McLaren v Indianapolisu

Šok ve světě motorsportu! Alonso pojede 500 mil Indianapolis

Dvojnásobný šampion Formule 1 Fernando Alonso pojede legendární závod 500 mil Indianapolis. Jeho tým McLaren a americká stáj Andretti Autosport dnes oznámili překvapivou dohodu. Alonso se 28. května posadí do jednoho z vozů přední stáje v IndyCar Series a dokonce kvůli tomu vynechá i nejdůležitější závod Formule 1 - Velkou cenu Monaka.

Fernando Alonso
16.10.
formule 1 odchod ikony

Je konec, Alonso už nechtěl čekat na titul, potvrdil šéf Ferrari

Pět let manželství se značkou Ferrari mu titul mistra světa nepřineslo, i když v minulosti u Renaultu byl úspěšný. Fernando Alonso italskou stáj opustí, nyní to potvrdil už i nedávný šéf Luca di Montezemolo.