Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Lukáš Krčil
17.09.
Hokejbal Úřadující mistr pláče

Další tragédie v pražském Kertu: Zemřel teprve třicetiletý útočník!

Na konci října to budou dva roky od smrti jednoho z nejlepších českých hokejbalistů Libora Topolánka. Excelentní útočník nešťastnou náhodou spadl ze střechy pražského domu při pořizování fotografií. Topolánek hrával naposledy za pražský Kert Park. Tým, který bude letos útočit na zlatý hattrick v extralize, se opět zahalil do černé. Oplakává totiž smrt třicetiletého útočníka Lukáše Krčila.

Bermudy
04.09.
Hokejbal Mistrovství světa

Turnaj v ráji, kde se ztrácí letadla: Veteráni se chystají na Bermudy!

Sport v tropickém ráji? To je hokejbalové hřiště v Bermudách, kde se hraje celosezonní soutěž a teď se mezi mantinely nad Atlantským oceánem postaví ti nejlepší hokejbalisté v kategorii masters. Už v září se na tomto jedinečném místě hraje mistrovství světa veteránů, kde nebude chybět ani český tým.

Plekanec a české tenistky
aktualizováno 05.08.
Ve volnu Rogers Cup

České tenistky s hokejkou: Pleky učil Kvitovou či Plíškovou! VIDEO

Turnaj WTA Rogers Cup měl před samotným zahájením menší zpestření. Tenistky si v Montrealu vyrazily na hokejbalové hřiště a střihly si exhibiční zápasy. Jak to šlo Kvitové, Plíškové či Strýcové s hokejkou v ruce? Podívejte se na video!

HBC Rakovník
13.11.
Hokejbal Stane se

Policie zastavila extraligový zápas. Způsobil to tento šílený omyl!

Chtěli pomáhat a chránit, ale vyrazili tam, kde to nebylo potřeba. Policisté zastavili extraligový zápas v Rakovníku, protože se domnívali, že na hokejbalovém hřišti musí rozehnat nějakou hromadnou bitku – ne však sportovní. Ani jedno, ani druhé. Šlo jen o šílený omyl v telefonní komunikaci.

Bermudy hokejbal
16.08.
Na ostrůvku Sportovní sen

Hokejbalový ráj? Tento stadion na exotických Bermudách! FOTO

Srdce hokejbalistů zaplesá při pohledu na stadion, který je vybudovaný na Bermudských ostrovech. Ty jsou do počtu obyvatel velké zhruba jako Kladno nebo Most, mají přes 65 tisíc obyvatel. I tak hrají skupinu B mistrovství světa a letos se reprezentace Bermud objevila i v Pardubicích v rámci světového šampionátu. Nádherný hokejbalový stánek si můžete prohlédnout v galerii v tomto článku.

Filip Červinka a Michael Špaček
27.07.
Spolupráce pěkné gesto

Hokejista Winnipegu Špaček: Podpořil nemocného hokejbalistu!

Hokejbalový nadšenec a veliký sympaťák, to je redaktor internetové stránky hokejbal.cz Filip Červinka. Nejen že v minulosti sám aktivně hrával, teď navíc přispívá k propagaci tohoto sportu i pasivně a to v podobě psaní článků a správy sociálních sítí. Před pěti měsíci ale vážně onemocněl, když mu lékaři diagnostikovali rakovinu varlat. V boji proti zákeřné nemoci ale není sám, podpořil ho i hokejista Michael Špaček.

České hokejbalové reprezentantky
aktualizováno 10.06.
velký úspěch gratulujeme!

České holky slaví: Na domácí půdě vybojovaly titul mistryň světa!

České hokejbalistky slaví na domácím mistrovství světa v Pardubicích premiérový titul. Ve finále zdolaly Spojené státy americké 4:3 v prodloužení, vítěznou branku vstřelila v čase 45:55 Aneta Lédlová. Svěřenky trenéra Karla Manharta získaly i na historicky šestém světovém šampionátu medaili, ale po čtyřech bronzech a stříbru dosáhly poprvé na tu nejcennější.

Spiro Goulakos
08.06.
Hokejbal Mistrovství světa

Překonal rakovinu, zahrál si AHL. Teď chce udělat úspěch s Řeckem!

Spiro Goulakos je kanadský hokejista s řeckými kořeny, který Řecko reprezentuje na právě probíhajícím hokejbalovém mistrovství světa v Pardubicích. Ve svém životě toho už překonal hodně, ale to největší vítězství si připsal nad zdoláním rakoviny. Teď se chce s řeckou reprezentací probít do semifinále.

Smiter Kaila a hokejbalové mistrovství světa
30.05.
Hokejbal Mistrovství světa

MS 2017 Pardubice: Indický Jágr, rváč z NHL, Slipčenko za Kajmany!

Hokejbalové mistrovství světa by se mohlo zdát možná nezajímavé. Medializace tohoto sportu není zdaleka tak rozsáhlá, jako je tomu u mnohých jiných disciplín. Světový šampionát se ale přesouvá po osmi letech zase do českého města, konkrétně do Pardubic. Pokud do dějiště turnaje zavítáte, potkáte mnoho zajímavých tváří. Českou reprezentaci vede Drahomír Kadlec a za Indii bude znovu hrát hokejbalový Jágr.

Libor Topolánek
08.05.
Vzpomínka Hokejbalová extraliga

Pražané vyhráli titul a ukazovali do nebe: Pro zesnulého mistra světa!

Na konci října šokovala nejen hokejbalové fanoušky smutná zpráva. Libor Topolánek, jeden z nejlepších hokejbalistů v České republice i na světě, pětinásobný mistr České republiky a dvojnásobný mistr světa, náhle zemřel. Tento víkend se dohrálo finále hokejbalové extraligy, které bylo věnováno právě Topolánkovi. Shodou okolností hrál během své kariéry za oba letošní finalisty.