Barbora Špotáková
aktualizováno 25.08.
naše bára vynikající zpráva

Bára nekončí! Mistryně světa Špotáková pokračuje v kariéře

Čerstvá mistryně světa a vítězka Diamantové ligy Barbora Špotáková bude pokračovat v kariéře. Česká oštěpařka se příští rok těsí na Kontinentální pohár v Ostravě a hlavní motivací jsou pro ni olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Zuzana Hejnová
aktualizováno 24.08.
diamantová liga atletický mítink

Curych ovládli Češi! Vítězství slaví Hejnová, Špotáková i Vadlejch

Zuzana Hejnová ovládla závod na 400 metrů překážek v rámci mítinku Diamantové ligy ve švýcarském Curychu. První místo obsadila díky svému nejrychlejšímu času sezóny, který měl hodnotu 54,13 s. Z vítězství se radovala i oštěpařka Barbora Špotáková, jejíž náčiní dolétlo do vzdálenosti 65,54 m. Kvalitu českého oštěpu potvrdil i Jakub Vadlejch výkonem 88,50 m.

aktualizováno 10.08.
tisková konference záznam

Oštěpařka Barbora Špotáková mluvila o zlatu z mistrovství světa

Čerstvá mistryně světa v hodu oštěpem Barbora Špotáková odpovídá novinářům na tiskové konferenci. Záznam z tiskové konference si můžete pustit uvnitř článku.

Prásk.tv píše:

Lucie Benešová a Marta Jandová
čtěte o tématu Barbora Špotáková na Prásk.tv
aktualizováno 09.08.

Od Divé Báry po zlatou maminku! Jak šel čas s Bárou Špotákovou

Barbora Špotáková je fenomén! Česká oštěpařka vítězí na světové scéně celou dekádu. První zlato získala v roce 2007 v Ósace, to zatím poslední o 10 let později v Londýně.

09.08.
londýn zlatá oštěpařka

Dojatá mistryně světa Špotáková: Větší emoce jsem nezažila!

Emoce, které v úterý oštěpařka Barbora Špotáková prožívala po zisku titulu mistryně světa v Londýně, překonaly i pocity po triumfu na olympijských hrách v Pekingu. Nic lepšího během své dlouhé kariéry nezažila. Má pocit, že ziskem titulu mistryně světa po deseti letech se kruh uzavřel. Zároveň si ale nyní nedokáže představit život bez atletiky.

Barbora Špotáková oslavuje titul mistryně světa
aktualizováno 08.08.
znovu po deseti letech

Oštěpařka Špotáková získala v Londýně titul mistryně světa!

Česká oštěpařka Barbora Špotáková získala na mistrovství světa v Londýně zlatou medaili. Nejdelší pokus předvedla ve druhé sérii, kdy oštěp z její ruky doletěl do vzdálenosti 66,76 metru.

aktualizováno 17.07.
rabat prestižní mítink

Diamantová liga přála atletkám! Hejnová i Špotáková slavily

Diamantová liga v Rabatu měla opět české vítěze. Přakážkářka Zuzana Hejnová a oštěpařka Barbora Špotáková neměly ve svých disciplínách konkurenci a pro Hejnovou navíc výhra znamenala vylepšení sezonního maxima. Špotáková navázala na týden staré vítězství z Londýna.

09.07.
Atletika Diamantová liga

Špotáková v Londýně vyhrála, navíc vytvořila rekord mítinku!

Barbora Špotáková vyhrála soutěž oštěpařek na Diamantové lize v Londýně. Ve svém letošním maximu a rekordu mítinku 68,26 metru oplatila čtvrteční porážku z Lausanne Chorvatce Saře Kolakové (67,83). V dějišti srpnového mistrovství světa Špotáková vyhrála posledním pokusem a zároveň svým nejdelším hodem od olympijského vítězství, které v roce 2012 vybojovala právě na londýnském stadionu, a po následné mateřské přestávce.

aktualizováno 12.01.
útok na zlato snad to vyjde!

Jasný cíl, Špotáková chce zlato! V přípravě ji baví netradiční sport

Barbora Špotáková už se pilně připravuje na novou sezónu. Zatím jde všechno podle plánu a cíl je jasný. Zlato z mistrovství světa v Londýně.

aktualizováno 13.11.
frajerka klobouk dolů

Česká atletika má královnu Báru. Anketu vyhrála už poosmé!

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála anketu Atlet roku a s osmi triumfy je historickou rekordmankou. Bronzová olympijská medailistka z Ria de Janeiro získala 1685 bodů a na pomyslných stupních vítězů se umístila s tyčkařem Janem Kudličkou (1433) a čtyřstovkařem Pavlem Maslákem (1222).