Baník Ostrava - Sigma Olomouc
aktualizováno 20.10.
liga 11. kolo

Baník sahal po výhře, nakonec se ale se Sigmou o body dělí

Baník Ostrava remizoval v 11. kole nejvyšší české fotbalové soutěže se Sigmou Olomouc 1:1. Skóre otevřel na začátku druhé půle Robert Hrubý, čtvrt hodiny před koncem vyrovnával Pavel Moulis.

Sigma Olomouc
16.09.
senzace první liga

Fantazie od nováčka: Olomouc nasázela venku pět gólů!

Fotbalisté Olomouce nepřestávají překvapovat! Tým, který ještě loni hrál druhou ligu, je na druhé příčce tabulky. A to i díky impozantnímu vítězství 5:3 na hřišti Karviné.

Marek Bakoš
20.08.
první liga šílené závěry

Spasitel Bakoš! Plzeň otočila zápas v Jihlavě v nastavení

Viktoria Plzeň dál v domácí lize válí a ještě neztratila ani bod. Ale v Jihlavě měla namále. Prohrávala už od první minuty a tři body nakonec získala díky gólu Bakoše ve třetí minutě nastavení. To Jablonec tři body odmítl, Trávník nedal v poslední minutě penaltu. Olomouc zničila Brno 3:0.

Viktoria Plzeň vs. Sigma Olomouc
12.08.
Fotbal 1. fotbalová liga

Plzeň porazila Olomouc a je v čele. Slovácko přejelo Baník 5:2

Fotbalisté Plzně doma porazili Olomouc 1:0 a vyhráli i třetí kolo první ligy bez inkasované branky. Hanácký nováček naopak poprvé v sezoně ztratil body. Zápas rozhodl v 69. minutě povedenými "nůžkami" střídající Václav Pilař. Viktoria se tak pozitivně naladila na čtvrteční úvodní zápas play off Evropské ligy s Larnakou.

30.07.
potlesk fotbalová liga

Nováčci šokují! Po Baníku vyhrála i Olomouc, Zlín dohrával v devíti

Fotbalisté Sigmy Olomouc hned po návratu do nejvyšší soutěže překvapili výhrou 2:1 na hřišti pohárového účastníka Mladé Boleslavi. To Liberec v úvodním kole prvoligové sezony udolali doma oslabený Zlín 1:0.

Pelta, Starka, Horník a spol.
aktualizováno 15.05.
synot liga kontroverzní konec

Korupce! Mafie! Fotbaloví fanoušci jsou ze závěru ligy zhnusení

Jen těžko něco v dohledné době přebije aféru s opilými rozhodčími. Poslední kolo Synot ligy však dalo fanouškům opět řadu témat. Mluví se zejména o boji o záchranu, který vyvrcholil v Jablonci a Olomouci. Podle mnohých však bylo o sestupujícím jasno ještě před výkopem.

AC Sparta Praha
aktualizováno 14.05.
synot liga poslední kolo

Jablonec s Příbramí poslaly Sigmu do 2. ligy, Lafata nastřílel 5 gólů

Spolu s Baníkem Ostrava sestupují do druhé ligy fotbalisté Sigmy Olomouc. Ač Hanáci v posledním zápase smetli Teplice 6:0, o jejich sestupu rozhodla remíza Jablonce s Příbramí. Na Letné exceloval David Lafata pěti góly do sítě Jihlavy, mistr z Plzně si veze debakl z Edenu.

Leoš Kalvoda, trenér Sigmy Olomouc
aktualizováno 21.09.
samá hláška olomouc na kolenou

Na Spartě schytal debakl, pak perlil: Hráči asi zůstali v Blance!

Porážku svého týmu sice nebral tragicky, ale i tak se olomoucký trenér Leoš Kalvoda při hodnocení výkonu na Spartě bez sprostých slov neobešel. Nováček nepředvedl na Letné vůbec nic a po ustrašeném výkonu po zásluze prohrál 0:4. A je to vzhledem k počtu střel a šancí Pražanů ještě poměrně milosrdný výsledek.

Sparta porazila Olomouc 4:0
20.09.
synot liga jasná výhra

Sparta deklasovala Sigmu a odskočila Plzni na tříbodový rozdíl

Jen něco přes půl hodiny stačilo Spartě k rozhodnutí zápasu proti Sigmě Olomouc. Neškodní Hanáci si z Letné nakonec odvezli čtyřbrankový příděl a Pražané se na čele tabulky odpoutali na rozdíl tří bodů od Viktorie Plzeň.

Jan Rajnoch promlouvá k fanouškům
aktualizováno 13.09.
otevřený proslov nadávali hráčům

Kapitán promlouval k fanouškům: Proč si nadáváme do ču**ků?

První tříbodový zisk po návratu do první ligy by se měl oslavit. Kapitán olomoucké Sigmy Jan Rajnoch po domácím vítězství nad Jihlavou 3:1 ale místo toho domlouval fanouškům. Ti během zápasu nadávali vlastním hráčům.