Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Miroslav Svoboda
26.04.
NHL Nováčkovský kontrakt

V NHL bude další český brankář: Nashville podepsal Svobodu!

Je dalším gólmanem, kterému Jihlava otevřela cestu do NHL. Miroslav Svoboda jde ve stopách Davida Ritticha a odchází do týmu Nashville Predators, se kterým podepsal nováčkovský kontrakt. Extraligová Plzeň, ve které Svoboda v letošní sezoně působil, bude muset hledat novou jedničku.

Pavel Francouz
19.04.
Hokej Rozmýšlí se

Další český gólman v NHL? Sen Francouze je blízko, má 3 nabídky!

Jako kometa vylétl poté, co dostal angažmá v Litvínově, kterému v roce 2015 pomohl velkou měrou k extraligovému titulu. Následovala štace v KHL, kde po třech letech skončil. Nyní je Pavel Francouz na volné noze a jedná o své budoucnosti. Ve hře jsou i kluby z NHL, konkrétně tři. Splní si tak olympijská jednička české reprezentace svůj sen?

Simulant
09.02.
Hokej Krajský přebor

VIDEO: Kontakt tam (ne)byl. Hitem internetu je simulant z Třebové!

Teprve včera večer bylo na sociální síti zveřejněno video z Krajské ligy, které se rázem stalo hitem internetu a už ho viděly tisíce lidí. Brankář týmu HC Kohouti Česká Třebová si vyřizoval účty s jedním z hráčů Světlé nad Sázavou. Když už si sám nevěděl rady, nasimuloval pád, který je na tom všem tak zajímavý a úsměvný.

Kurniawan Artika Anie
aktualizováno 15.08.
Fotbal Ze zahraničí

Gólman smolař: Míč mu proklouzl, na soupeře číhala prázdná! VIDEO

Na Hrách jihovýchodní Asie remizovala Indonésie 1:1 s Thajskem. Gól Thajska si bude brankář Kurniawan Artika Anie hodně vyčítat. Míč mu po centru z velké vzdálenosti proklouzl v rukavicích a na soupeře číhala už jen prázdná brána.

Martin Dúbravka
12.06.
Fotbal Ligový přestup

Sparta má šestého gólmana: Podepsala Dúbravku z Liberce!

Gólmanskou základnu v pražské Spartě rozšířil Martin Dúbravka z Liberce. Ten je čerstvou letní posilou, která na Letnou míří. Osmadvacetiletý reprezentant Slovenska se Sparťanům upsal na tři roky. Je tak šestým strážcem brány, kterého bude mít třetí nejlepší český tým letošní sezony k dispozici.

Miroslav Hanuljak
09.02.
Hokej Čaroval

Velká paráda od kladenského gólmana! Zákrok roku? VIDEO

Zbývají už jen dvě kola do konce základní části druhé nejvyšší české soutěže. Nejen, že přibývá tvrdší hry, pilují se sestavy na vyřazovací boje, ale jsou k vidění i velmi pěkné hokejové momenty. Jeden takový předvedl kladenský gólman Miroslav Hanuljak. Puk vytáhl ve vzduchu z brankové čáry!

Gólman, který si zatancoval
17.01.
Hokej Taneční kreace

VIDEO: Gólman si spletl hokej s krasobruslením. Jak mu to šlo? 

Gólman ruského Čeljabinsku si spletl při tréninku chytání s krasobruslením. Možná ho k tomu přiměl zvuk vážné hudby. Nadání na bruslařské kreace očividně má a tak by ho možná ocenil i Tomáš Verner. Vše naštěstí zaznamenalo video, které poté bylo zveřejněno na internetu.

Mike Palmateer
aktualizováno 05.01.
NHL Winter Classic

Zákrok a la Hašek, ale gólman se pak nemohl zvednout. Je mu 62!

Střípky z Winter Classic prostě neomrzí. V utkání legend se stala krásná a poté i v dobrém úsměvná situace. Dvaašedesátiletá gólmanská legenda Mike Palmateer nastoupil ve své staré výstroji a mimo jiné převedl skvělý zákrok a la Dominik Hašek při nájezdu proti Tomasi Holmströmovi. Poté však vzhledem ke svému věku nemohl bez asistence vstát z ledu. Podívejte se na video!

Náhrobek Pavla Srníčka
aktualizováno 30.12.
Rok zpět Vzpomínky zůstanou

Uplynul rok od smrti Pavla Srníčka. Co se stalo od té doby?

Přesně před rokem nedochytal Pavel Srníček svůj životní zápas se srdečním kolapsem. Po devíti dnech na přístrojích zemřel. Truchlil tehdy celý svět, když se o smutné zprávě dozvěděl. Českého brankáře uctívali nejen doma, ale i v Anglii či Itálii. Co se všechno stalo od jeho úmrtí?

Ilya Andryukhov
aktualizováno 18.12.
Rusko Hit internetu

Famózní zákrok: Gólman v KHL zlikvidoval jasný gól VIDEO

Gólmanský zákrok roku? Bude to ještě dilema, protože některé kousky z letošní sezony pravděpodobně zastínil Ilya Andryukhov. Předvedl totiž něco, na co jsme byli zvyklí u Dominika Haška. Svou lapačkou zneškodnil šanci, která už předem měla skončit gólem. Podívejte se na video!