Cyklistika Tour de France

Froome byl v časovce v Marseille třetí. Triumf na Tour je na dosah!

Britský cyklista Chris Froome díky třetímu místu v dnešní časovce v Marseille udržel před závěrečnou - tradičně ceremoniální - etapou vedení v průběžném pořadí a prakticky si zajistil čtvrté celkové vítězství. Ve slavném závodě triumfoval už v letech 2013, 2015 a 2016.

Romain Bardet a Chris Froome
Aktualizováno 20.7. 2017 18:09
klasika tour de france

Drama na Tour pokračuje: Froome přišel o 6 sekund náskoku

Francie stále žije nadějí, že by mohla mít vítěze Tour de France. Romain Bardet v dojezdu na Col d´Izoard skončil třetí a i díky bonifikaci nasbíral cenných 6 sekund na vedoucího Chrise Frooma. Těžkou čtvrteční etapu vyhrál Warren Barguil

Chris Froome má znovu žlutý trikot. Štybar spurtoval dvanáctý

Britský obhájce Chris Froome se po 14. etapě cyklistické Tour de France vrátil do čela průběžného pořadí. V cílovém městě Rodez dojel v hromadném spurtu sedmý a vzal si zpátky žlutý trikot od Fabia Arua, na kterého si dnes vybudoval náskok 18 sekund. Zdeněk Štybar se udržel na špici a dojel dvanáctý, etapu vyhrál Australan Michael Matthews.

zlom tour de france

Frooma uštvali! Do žlutého jde Aru, žije i francouzská naděje

Brit Chris Froome v první pyrenejské etapě ztratil vedení na Tour de France, novým lídrem závodu je Ital Fabio Aru. Dvanáctou etapu s výšlapem do lyžařského střediska Peyragudes vyhrál po 214,5 kilometrech domácí jezdec Romain Bardet. Aru dojel třetí, Froome na něj ztratil 20 sekund a v průběžném pořadí rázem prohrává o šest.

Chris Froome
Aktualizováno 13.7. 2017 12:28
velké zklamání možná i víc

5 důvodů, proč je letošní ročník Tour de France absolutní nuda

Každoroční svátek cyklistiky a nejslavnější závod světa Tour de France je letos spíše nuda, než oslava tohoto krásného sportu. Proč? Důvodů je hned několik a přestože se samozřejmě najdou i důvody proč Tour ještě sledovat, převažují spíše ty, proč ne.

Kittel si dospurtoval pro letošní 2 vítězství! Žlutý trikot drží Froome

Šestou etapu Tour de France vyhrál německý cyklista Marcel Kittel. Navázal na prvenství z druhého dne závodu a připsal si celkově jedenáctý triumf na slavném závodu. Žlutý trikot vedoucího jezdce má nadále v držení trojnásobný šampion Brit Chris Froome.

Chris Froome vybojoval na náročném kopci žlutý trikot!

Chris Froome v prvním velkém stoupání 104. ročníku Tour de France vybojoval žlutý trikot lídra, i když našel dva přemožitele. Trojnásobný vítěz slavného závodu dojel v páté etapě za vítězným Italem Fabiem Aruem a také za Irem Danielem Martinem.

Aktualizováno 9.5. 2017 11:43
měl štěstí kolo napadrť

Vítěz Tour de France jen o vlásek unikl smrti! Řidič ho srazil a ujel

Trojnásobný vítěz slavné Tour de France Christopher Froome měl pořádnou kliku. Během tréninku ho řidič automobilu srazil a z místa nehody ujel! Froome naštěstí vyvázl bez vážnějších zranění a na svůj twitter umístil fotku toho, co zbylo z jeho kola.

Leopold König
Aktualizováno 20.9. 2016 10:21
cyklistika dohodnuto

König opustil Frooma a tým Sky! Bude jezdit s Peterem Saganem

A je to tady. Dlouho se spekulovalo, kam po letošní sezoně zamíří český cyklista Leopold König. Tým Sky, ve kterém působil od roku 2014, se rozhodl opustit i navzdory tomu, že s ním počítali a chce se rvát o pozici stájového lídra. Bude to mít ale těžké, protože v týmu bude mít slovenského showmana Petera Sagana!

Vuelta
Aktualizováno 10.9. 2016 18:33
vuelta je rozhodnuto

Froome to nezvládl a tleskal Quintanovi. Kolumbijec už slaví!

Předposlední etapa španělské Vuelty byla poslední možností, kdy Chris Froome mohl ohrozit vedoucího Naira Quintanu a zkomplikovat mu tak jeho cestu k celkovému triumfu. Společně s Leopoldem Königem se Froome snažil Kolumbijci nastoupit, ale ten jakýkoliv pokus o nástup zklikvidoval. Etapový triumf si připsal francouzský jezdec stáje AG2R Pierre Latour. Leopold König na 29. místě zaostal o více než devět minut.