Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Chris Froome
aktualizováno 02.07.
cyklistika kauza salbutamol

Froome je čistý a na Tour může! Unie smetla jeho doping ze stolu

Britský cyklista Christopher Froome byl zbaven všech obvinění týkajících se užívání zakázaných látek, kterým čelil od loňské Vuelty a může vesele startovat na Tour de France, kam ho pořadatelé nechtěli pustit a i ti už změnili na základně dnešního verdiktu svůj názor.

Chris Froome
aktualizováno 01.07.
Cyklistika Tour de France

Organizátoři Tour nepustí Frooma do závodu: Řeší se jeho doping!

Hvězdný Brit Chris Froome nesmí startovat na letošní Tour de France. Organizátoři vystavili čtyřnásobnému vítězi tohoto etapového závodu stopku kvůli údajnému dopingu z loňského září. Froomova stáj se však odvolala a věří, že se v týdnu podaří nepříjemné rozhodnutí organizátorů změnit.

Chris Froome
aktualizováno 27.05.
Cyklistika Giro d'Italia

Froome ovládl Giro a zkompletoval triumfy na Grand Tours!

Britský cyklista Chris Froome poprvé v kariéře vyhrál Giro d'Italia. Díky tomu se stal sedmým jezdcem v historii, který triumfoval na všech Grand Tours. Po čtyřech vítězstvích na Tour de France loni premiérově ovládl i Vueltu. Nejlepší z trojice Čechů skončil 47. Jan Hirt. Dnešní závěrečnou 21. etapu, která byla nakonec neutralizována a nezapočítávala se do celkového pořadí, ovládl irský sprinter Sam Bennett.

Chris Froome
aktualizováno 26.05.
respekt první grandtour

Froome si splnil sen: Poprvé vyhraje Giro, Dumoulin neměl šanci

Britský cyklista Chris Froome poprvé vyhraje Giro d'Italia. Před nedělní poslední etapou, v níž se už tradičně nezávodí, má v čele více než čtyřicetisekundový náskok před druhým Nizozemcem Tomem Dumoulinem. Dvacátou etapu ze Susa do Cervinie vyhrál Španěl Mikel Nieve.

Chris Froome
aktualizováno 25.05.
Cyklistika Giro d'Italia

Brit Froome se díky famóznímu úniku ujal vedení na Giru!

Britský cyklista Chris Froome vyhrál díky famóznímu sólovému úniku královskou 19. etapu Gira d'Italia a ujal se vedení v průběžném pořadí. Čtyřnásobný vítěz Tour de France Froome, kterému dosud patřilo průběžné čtvrté místo, nastoupil 80 kilometrů před cílem a postupně smazal ztrátu na všechny rivaly v celkovém hodnocení. Druhý Nizozemec Tom Dumoulin na něj po dnešku ztrácí 40 sekund.

Chris Froome
22.03.
doping? jak se to vyřeší?

Froome má problém: Slavná Tour de France ho nechce na startu!

Čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome možná do letošního ročníku slavného závodu nenastoupí. Uvedli to dva členové pořádající agentury ASO. Důvodem má být zatím nevysvětlený nález zvýšených hodnot salbutamolu po loňských závodech na Vueltě.

Chris Froome
aktualizováno 13.12.
cyklistika dohady a teorie

Mám astma, brání se Froome. Je na fotografii skutečně inhalátor?

Relativně dlouho byl klid, ale svět cyklistiky se bohužel opět zahalil do stínu dopingu. Vítěz letošní Tour de France a Vuelty Christopher Froome neprošel právě během španělského etapového závodu dopingovou zkouškou. Brit se brání, že trpí na astma a na lék má povolení. Fanoušci teď řeší, jestli Froome používal během závodů inhalátor.

Chris Froome
13.12.
cyklistika to snad ne!

ŠOK pro svět cyklistiky! Froome neprošel dopingovou zkouškou

Britský šampion Chris Froome neprošel během zářijové Vuelty dopingovou zkouškou. Slavný cyklista překročil povolený limit léku na astma, který se zvláštním povolením smí užívat, a o triumf může přijít. Dvaatřicetiletý Froome je rovněž čtyřnásobným vítězem Tour de France.

Chris Froome
10.09.
Cyklistika Vuelta

Froome je třetím cyklistou, který v jednom roce ovládl Tour i Vueltu!

Brit Chris Froome jako třetí cyklista ovládl ve stejném roce Tour de France i Vueltu. Závěrečnou etapu španělského závodu, během níž se při dojezdu do Madridu o čelní příčky celkového pořadí tradičně nesoupeřilo, vyhrál ve spurtu Ital Matteo Trentin a připsal si čtvrté dílčí prvenství na letošní Vueltě.

Alberto Contador
09.09.
respekt loučení šampiona

Pistolero Contador se rozloučil stylově. Vyhrál nejtěžší etapu Vuelty

Brit Chris Froome jako třetí jezdec v historii v jednom roce vyhraje Tour de France i Vueltu. Hlavním hrdinou sobotního dne španělského závodu byl ale Alberto Contador, který jako první dojel do cíle etapy, která končila na jednom z nejtěžších stoupání v Evropě Alto de l'Angliru.