Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Chris Froome
aktualizováno 13.12.
cyklistika dohady a teorie

Mám astma, brání se Froome. Je na fotografii skutečně inhalátor?

Relativně dlouho byl klid, ale svět cyklistiky se bohužel opět zahalil do stínu dopingu. Vítěz letošní Tour de France a Vuelty Christopher Froome neprošel právě během španělského etapového závodu dopingovou zkouškou. Brit se brání, že trpí na astma a na lék má povolení. Fanoušci teď řeší, jestli Froome používal během závodů inhalátor.

Chris Froome
13.12.
cyklistika to snad ne!

ŠOK pro svět cyklistiky! Froome neprošel dopingovou zkouškou

Britský šampion Chris Froome neprošel během zářijové Vuelty dopingovou zkouškou. Slavný cyklista překročil povolený limit léku na astma, který se zvláštním povolením smí užívat, a o triumf může přijít. Dvaatřicetiletý Froome je rovněž čtyřnásobným vítězem Tour de France.

Chris Froome
10.09.
Cyklistika Vuelta

Froome je třetím cyklistou, který v jednom roce ovládl Tour i Vueltu!

Brit Chris Froome jako třetí cyklista ovládl ve stejném roce Tour de France i Vueltu. Závěrečnou etapu španělského závodu, během níž se při dojezdu do Madridu o čelní příčky celkového pořadí tradičně nesoupeřilo, vyhrál ve spurtu Ital Matteo Trentin a připsal si čtvrté dílčí prvenství na letošní Vueltě.

Alberto Contador
09.09.
respekt loučení šampiona

Pistolero Contador se rozloučil stylově. Vyhrál nejtěžší etapu Vuelty

Brit Chris Froome jako třetí jezdec v historii v jednom roce vyhraje Tour de France i Vueltu. Hlavním hrdinou sobotního dne španělského závodu byl ale Alberto Contador, který jako první dojel do cíle etapy, která končila na jednom z nejtěžších stoupání v Evropě Alto de l'Angliru.

Chris Froome
05.09.
cyklistika 16. etapa

Triumf je zase o něco blíž! Froome na Vueltě ovládl časovku

Britský favorit Chris Froome vyhrál na cyklistické Vueltě 40 km dlouhou časovku a druhým etapovým vítězstvím výrazně zvýšil své šance na premiérový triumf v závodě. Lídr týmu Sky má po 16. etapě v čele průběžného pořadí už téměř dvouminutový náskok před Italem Vincenzem Nibalim.

Chris Froome
03.09.
vuelta grand tour

Frooma neutahali. V královské etapě získal další sekundy k triumfu

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López vyhrál královskou etapu Vuelty a připsal si druhé dílčí vítězství v tomto ročníku. Ani patnácté pokračování závodu s cílem na 2510 metrů vysokém vrcholu Alto Hora de la Mora v Sierra Nevadě neotřáslo pozicí vedoucího Chrise Froomea.

Rafal Majka
02.09.
Cyklistika Vuelta

Čtrnáctou etapu vyhrál Polák Majka. Ve vedení zůstává Froome!

Polský vrchař Rafal Majka si po úniku dojel v horské 14. etapě po první triumf na Vueltě. Zaútočil deset kilometrů před cílem na vrcholu Sierra de La Pandera a přivezl si bezmála půlminutový náskok. Červený dres uhájil dnes čtvrtý Brit Chris Froome, jenž stejně jako jeho rival Vincenzo Nibali dojel s odstupem 31 sekund za Majkou.

Chris Froome
31.08.
vuelta grand tour

Froome na zemi a se ztrátou! Nibali proto stáhl ztrátu na čelo

Dosavadní suverén Chris Froome musel řešit ve 12. etapě Vuelty nečekané problémy. Zhruba osm kilometrů před cílem v Antequeře musel měnit kolo a krátce nato ve sjezdu do cíle spadl.

Matteo Trentin
22.08.
Cyklistika Španělská Vuelta

První hromadný spurt vyhrál na Vueltě Trentin. Dál vede Froome!

První hromadný spurt pelotonu na letošní Vueltě vyhrál italský cyklista Matteo Trentin. V čele průběžného pořadí zůstal po rovinaté čtvrté etapě Brit Chris Froome.

Chris Froome
21.08.
Cyklistika Andorra la Vella

Chris Froome je po třetí etapě Vuelty červený! Vyhrál Ital Nibali

Největší favorit cyklistické Vuelty Chris Froome získal už ve třetí etapě červený trikot lídra. Britský vítěz Tour de France dnes finišoval třetí v Andoře la Vella, vyhrál Ital Vincenzo Nibali.