Martin Prokop
aktualizováno 20.01.
super nejtěžší rally světa

Prokop dojel Dakar jako sedmý! Vyrovnal nejlepší český výsledek

Automobilový jezdec Martin Prokop obsadil celkové sedmé místo ve 40. ročníku Rallye Dakar a vyrovnal v této nejprestižnější kategorii české maximum, které v roce 2009 vytvořil Miroslav Zapletal. Podruhé v kariéře vyhrál bývalý světový šampion v rallye Španěl Carlos Sainz.

20.01.
2018 nejtěžší rally

Dakar těsně před cílem: Čechům patří šesté a dvě sedmá místa!

Automobilový jezdec Martin Prokop se v předposlední etapě Rallye Dakar posunul na sedmé místo průběžného pořadí. Svou pozici si krátce před cílem soutěže vylepšil i Martin Macík, který je mezi kamiony šestý. O nejlepší český výsledek se ve 13. etapě postaral v kategorii kamionů třetím místem Martin Kolomý.

2094078
aktualizováno 17.01.
moto sport další etapa

Prokop i Macík nabrali na Dakaru ztrátu a klesli v celkovém pořadí

Ne zrovna povedenou 10. etapu zažili čeští jezdci na rallye Dakar. Martin Prokop měl problémy s elektronikou a klesl z průběžně sedmé příčky na osmou a ztrátu nabral i Martin Macík s kamionem, který se ze třetí pozice propadl na šestou.

2093134
aktualizováno 15.01.
dakar průběžné výsledky

Prokop drží na Dakaru sedmé místo, Macík je mezi kamiony třetí

Automobilový závodník Martin Prokop se na slavné rallye Dakar drží na slušné sedmé pozici. Martin Macík se svým kamionem hájí průběžnou třetí příčku. Ze hry o lepší umístění mezi kamiony je už nejspíše Martin Kolomý, přestože v maratonské etapě dojel na pěkném 5. místě.

14.01.
Rallye Dakar Sedmá etapa

Dakar: Prokop zajel nejlepší výsledek své kariéry

Automobilový závodník Martin Prokop zakončil sedmou etapu Rallye Dakar na skvělém pátém místě a po dni volna tak zaznamenal svůj nejlepší výsledek v kariéře. Spokojení ale byli i kamionisté Martin Kolomý s Martinem Macíkem, kteří obsadili čtvrté, respektive páté místo.

aktualizováno 11.01.
Rallye Dakar Pátá etapa

Dakar: Prokop se drží na deváté pozici, Macík je čtvrtý

Na čtrnáctém místě završil pátou etapu Rallye Dakar automobilový závodník Martin Prokop, jenž se tak celkově drží na deváté příčce. V kategorii kamionů se na čtvrté pozici nachází Martin Macík, který však ve středu dojel jako šestnáctý.

07.01.
Motosport Rallye Dakar

Prokop v závěru chyboval a klesl na 12. místo. Loprais je druhý!

Dakarská Rallye pokračuje druhou etapou. V té se umístil Martin Prokop v kategorii automobilů na deváté příčce. Jenže v závěru chyboval a kvůli penalizaci se propadl až na 14. místo. Průběžně mu patří dvanáctá pozice. To Aleš Loprais dojel ve druhé etapě třetí a celkově je aktuálně na druhém místě mezi kamiony.

Aleš Loprais
aktualizováno 14.01.
Konečné výsledky slavná rally

Čechy drželi na Dakaru Loprais a Klymčiw. KONEČNÉ POŘADÍ

Francouzský rekordman Stéphane Peterhansel potřinácté vyhrál Rallye Dakar, z toho posedmé kraloval kategorii automobilů. Martin Prokop obsadil 11. místo, životní výsledek zajel také dvanáctý motocyklista Ondřej Klymčiw. Aleš Loprais byl mezi piloty kamionů sedmý, Martin Macík mladší skončil desátý.

aktualizováno 05.01.
rallye 3. etapa

Kolomý dojel na druhém místě! Stejně si vede i průběžně

Pilot kamionu Tatra Martin Kolomý obsadil druhé místo v extrémně náročné středeční 3. etapě Rallye Dakar a druhý je i průběžně. O možné vedení jej připravila dodatečná tříminutová penalizace. V čele je nově Rus Eduard Nikolajev, na něhož Kolomý ztrácí 2:27 minuty.

04.01.

Prokop už je na Dakaru v desítce! Polepšil si i Macháček

Martin Prokop dojel devátý v třetí etapě Rallye Dakar a v průběžném pořadí automobilů se posunul na závěr elitní desítky. V kategorii čtyřkolek, kterou pětkrát ovládl, byl dnes v Argentině třetí Josef Macháček a celkově si polepšil na šestou pozici.