Karel Hanika
Aktualizováno 18.7. 2017 10:44
novasport budeme u toho

Hanika se v Brně vrátí na okruhy MS. Dostal pozvánku do Moto2!

Před rokem slyšel smutnou zprávu. Svět Moto3 se za ním zavřel. Ve stáji Mahindra mu to nešlo a tak se vrátil do juniorského mistrovství světa CEV. Teď ale přišla nová výzva! Karel Hanika pojede závod kategorie Moto2!

IndyCar Závod v Iowě

Castroneves konečně zase ukázal, proč se mu přezdívá Spider-man

Oblíbený dvaačtyřicetiletý brazilský závodník Hélio Castroneves konečně po více než třech letech připomněl fanouškům, proč se mu přezdívá Spider-man. Triumfoval totiž v Iowě a poprvé od závodu v Detroitu v roce 2014 mohl předvést svou tradiční oslavu vítězství – šplh na ochranný plot. Před závodem se přitom objevily zprávy, že po sezóně Castroneves v IndyCar skončí.

indycar Iowa Speedway

Jedna velká zatáčka a 300 km/h: IndyCar pojede na nejkratší dráze

Symbolicky hned poté, co se piloti IndyCar Series představili na nejdelším okruhu v kalendáři, na Road Americe, pokračuje šampionát závodem na trati nejkratší, oválu Iowa Speedway, který měří jen necelého 1,5 km. Závody jsou na trati, která je v podstatě jednou velkou zatáčkou na levou ruku, vždy ale velmi zajímavé.

Prásk.tv píše:

Nehoda v Indycar
čtěte o tématu motosport na Prásk.tv
nova sport vc německa

Márquez vyhrál v Německu už osmkrát v řadě. Češi jsou bez bodů

Český motocyklista Jakub Kornfeil nedosáhl na body ve Velké ceně Německa. Skončil na osmnácté příčce a v této sezóně tak zatím bodoval pouze v jednom závodě. Na okruzích už popáté v tomto ročníku vládl Joan Mir. Nebodoval ani další český zástupce, Karel Abraham v MotoGP skončil sedmnáctý.

Karel Abrahám
Aktualizováno 1.7. 2017 17:17
MotoGP Sachsenring

Abraham skončil v kvalifikaci dvacátý, Kornfeil devatenáctý!

Karel Abraham skončil v kvalifikaci před Velkou cenou Německa dvacátý. Na Sachsenringu si naopak pole position v MotoGP vyjel Marc Márquez. Ve třídě Moto3 skončil na devatenáctém místě Jakub Kornfeil. První místo slavil Španěl Aron Canet. Samotný závod začíná zítra a vy ho budete moci sledovat na stanici Nova Sport 1 od 10:50.

indycar Road America

Osmý vítěz v desátém závodě! Dixon vyhrál na Road America

Ačkoliv vedl šampionát, neměl ještě čtyřnásobný mistr IndyCar Series Scott Dixon na svém kontě letos jediné vítězství. Na okruhu Road America to dokázal zlomit a to i navzdory tomu, že hlavní rival jeho týmu, stáj Rogera Penskeho, byla v kvalifikaci dominantní a obsadila první čtyři místa. Dixon startující z páté příčky, ale Penskeho piloty dokázal překonat.

Valentino Rossi
Aktualizováno 25.6. 2017 14:19
novasport mistrovství světa

Rossi po roce slaví vítězství! Abraham vyrovnal nejlepší závod

Valentino Rossi si po více než roce opět vychutnává pocit vítězství v závodech MotoGP. Italská ikona vyhrála na Velké ceně Nizozemska v Assenu dramatický finiš s krajanem Danilem Petruccim. Skvěle zajel i Karel Abraham, který obsadil sedmé místo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek kariéry.

Znovu mimo body: Kornfeil se trápí, i v Assenu dojel na chvostu

Jakub Kornfeil dojel v motocyklové Velké ceně Nizozemska sedmnáctý a nebodoval posedmé z osmi letošních závodů Moto3. Druhé vítězství v kariéře si v Assenu připsal Španěl Arón Canet.

IndyCar Kvalifikace

Kvalifikaci dominoval tým Penske, první místo získal Castroneves

V zcela dominantní představení týmu Penske se změnila sobotní kvalifikace na závod IndyCar Series na okruhu Road America. Čtveřice pilotů nejznámější americké stáje si vyjela první čtyři místa na startovním roštu. Hélio Castroneves se raduje ze své 50. pole position.

James Hinchcliffe na Road America
Aktualizováno 24.6. 2017 03:25
IndyCar Road America

IndyCar čeká další závod. Ruského pilota nevpustili do USA

Piloty IndyCar čeká tento víkend další závod. Zamíří na nejdelší okruh v kalendáři, více jak 6,5 km dlouhou Road Ameriku, historickou trať ve Wisconsinu, kam se vloni vrátily formule po desetileté pauze. V pátek u toho chyběl ruský závodník Michajl Aljošin, který se nemohl vrátit do USA po startu v Le Mans. Ve Francii na letišti totiž našly nesrovnalosti v jeho vízu a Rusa do letadla nevpustili. Sobotu by ale už měl stihnout.