Daniel Hegarty a Lucy Draycottová
aktualizováno 18.11.
smutné osudová zatáčka

Obrovská tragédie: Hegarty narazil do zdi, motosport má další oběť

Motocyklový svět přišel o dalšího odvážného chlapa. Na závodech v Macau zemřel Daniel Hegarty. Jedenatřicetiletému britskému jezdci se stal osudným výjezd do cílové rovinky při sobotních závodech.

Keanu Reeves
13.11.
moto sport koho tam nepotkáte

Exkluzivně: Komu fandila hvězda Matrixu Keanu Reeves ve Valencii?

Velkou cenu Valencie v neděli ovádl domácí Dani Pedrosa a z celkového vítězství v seriálu se radoval další Španěl Marc Marquéz. Kromě motocyklových závodníků mohli ale fanoušci na okruhu vidět i netradiční návštěvu v podobě hollywoodského hvězdy známé třeba z filmové série Matrix, herce Keanu Reevese!

Marc Márquez
12.11.
motosport VC Valencie

MotoGP zná svého šampióna: Slaví Márquez! Abraham bodoval

Marc Márquez slaví motocyklový titul mistra světa v kategorii MotoGP. O jeho čtvrtém triumfu v nejsilnější kategorii rozhodla Velká cena Valencie. Tu ovládl Dani Pedrosa, Márquez byl třetí, což mu stačilo k oslavám. V součtu s ostatními kategoriemi slaví španělský pilot mistrovský titul už pošesté. Ve Valencii bodoval čtrnáctým místem i Karel Abraham.

Kornfeil zakončil nepovedenou sezonu ve Valencii a nebodoval

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel ve španělské Valencii až na 18. místě a v posledním závodu sezony tak nebodoval. Závod Moto 3 vyhrál domácí Jorge Martín.

Lewis Hamilton
11.11.
Zločin OŠKLIVÝ ZÁŽITEK

Hamilton a jeho tým v šoku: U hlav jsme měli pistole, přepadli nás!

Tým britského závodníka a čtyřnásobného světového šampiona Lewise Hamiltona byl přepaden a okraden. Incident se stal v Brazílii, kde se Mercedes připravuje na Velkou cenu. Média uvádí, že ozbrojená skupina obklíčila minibus směřující z okruhu v Sao Paulu, přiložila pistole k hlavám členů osádky a okradla je. Podle oficiálního vyjádření nebyl nikdo zraněn.

Franco Morbidelli
03.11.
vizitky startovní listina

Čtyřka pro novou sezonu! Seriál MotoGP už zná nové tváře

Jubilejní 70. ročník mistrovství světa silničních motocyklů zná už svoje definitivní jezdecké složení. Mezi elitu se premiérově probojoval kvartet Franco Morbidelli, Thomas Lüthi, Takaaki Nakagami a Xavier Simeon. Zvládnou se noví jezdci adaptovat na tempo královské kubatury nebo zapadnou do průměru?

Karel Abraham
28.10.
MotoGP Velká cena Malajsie

Abraham odstartuje v Sepangu až ze sedmé řady, Korfneil z osmé!

Karel Abraham nepostoupil v Sepangu do druhé části kvalifikace MotoGP a do nedělní Velké ceny Malajsie silničních motocyklů odstartuje z 21. místa ze sedmé řady. Druhý český zástupce v seriálu mistrovství světa Jakub Kornfeil obsadil v Moto3 22. příčku a do závodu vyrazí z osmé řady.

Stefan Kiefer
aktualizováno 27.10.
moto sport moto 2

Velká cena Malajsie bez Kiefer Teamu. Šéf stáje náhle zemřel!

Smutná zpráva zastihla celý sport silničních motocyklů. Šéf týmu Moto2 Stefan Kiefer byl nalezen mrtev v hotelovém pokoji. Velká cena Malajsie tak bude bez Kiefer Racing Teamu, který ze závodů v Sepangu odstoupil.

22.10.
MotoGP Velká cena Austrálie

V Austrálii bodoval Abraham i Kornfeil. Šampionem Moto3 je Mir!

Španělský motocyklista Joan Mir je novým mistrem světa Moto3. Titul si pojistil vítězstvím ve Velké ceně Austrálie, které pro něj bylo už devátým v sezoně. Do jejího konce zbývají dva závody.

21.10.
moto gp mistrovství světa

Pátá řada pro Abrhama. Na Philip Island bude chtít prolomit půst

Karel Abraham vyjede do Velké ceny Austrálie z páté řady. V kvalifikaci na okruhu Philip Island totiž obsadil 15. místo. Pole position si pro další závod MotoGP vyjel Marc Marquez. V kategorii Moto 3 skončil Jakub Kornfeil v kvalifikaci na 20. místě.