Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci v Alabamě
dnes 02:32
indycar Barber Motorsports Park

Loňský vítěz Newgarden odstartuje první. Piloty čeká závod na mokru

První příčku pro nedělní závod IndyCar Series na okruhu Barber Motorsports Park si vyjel loňský vítěz Josef Newgarden. Z první řady s ním odstartuje stájový kolega Will Power. Po kvalifikaci se oči všech upínají k nebi. Během závodu by totiž mělo vytrvale pršet. Jak se s tím jezdci poperou, můžete sledovat v přímém přenosu na programu NOVA Sport 2.

Simon Pagenaud v Alabamě
včera 12:08

Horská dráha pro formule, to je okruh v Alabamě. VIDEO

Rychlé zatáčky a stoupání střídající se s klesáním, okruh Barber Motorsports Park, který hostí další závod IndyCar Series, si po právu vysloužil přezdívku „alabamská horská dráha“. Mezi piloty je ale náročná trať u města Birmingham v Alabamě velmi oblíbená. Letošní závod, už devátý, bude ovšem v něčem jiný – poprvé se na silničním okruhu představí nový vůz.

Nehoda českých závodníků v Africe
aktualizováno 20.04.

Brněnský rallyový závodník měl se svým vozem strašlivou nehodu během rallye v africkém Maroku. On i jeho spolujezdec David Křípal jsou naštěstí v pořádku.

Prásk.tv píše:

Nehoda v Indycar
čtěte o tématu motosport na Prásk.tv
Michael Schumacher a Rubens Barichello
19.04.
Zdravotní problémy Vážné onemocnění

Stájové prokletí? Schumacherův parťák uslyšel krutou diagnózu!

Stáj Ferrrari měla v letech 2000 až 2005 dva vynikající závodníky. Jedním z nich byl Michael Schumacher, který je od nehody na lyžích z roku 2013 v umělém spánku. Druhým byl Rubens Barrichello, který se přiznal, že během sprchování zkolaboval. Po důkladném vyšetření se dozvěděl krutou diagnózu. Měl nádor v oblasti krku, se kterým musel na operaci.

Alexander Rossi vyhrál v Long Beach
16.04.
IndyCar Závod v Long Beach

Rossi neměl soupeře. Bourdais předvedl supermanévr! VIDEO

Američan Alexander Rossi vyhrál závod IndyCar Series v Long Beach a ujal se po třech závodech vedení v šampionátu. Rossi byl během celého víkendu naprosto dominantní. Mluví se ale i o vítězi úvodního letošního závodu Sébastienu Bourdaisovi. Francouz v souboji s Dixonem předvedl skvělý předjížděcí manévr, doplatil ale na některé, z jeho pohledu kontroverzní, rozhodnutí vedení závodu.

Alexander Rossi vyhrál pole position
15.04.
indycar Long Beach

Rossi triumfoval v kvalifikaci. Má šanci na unikátní hattrick

Američan Alexander Rossi vyhrál kvalifikaci na nedělní závod IndyCar Series na historickém městském okruhu v Long Beach. Na trati, které se přezdívá americké Monako, vyhrál Rossi i dva ze tří tréninků. Po vítězství v Indianapolisu a Watkins Glen si může připsat svůj třetí triumf.

Tony Kanaan v Long Beach
14.04.
indycar Pátek v Long Beach

Pláže, palmy a rychlá auta – to je „americké Monako“ Long Beach

Tento víkend má šampionát IndyCar Series na programu jeden z nejtradičnějších podniků. Závod na městském okruhu v Long Beach na předměstí Los Angeles. Trať se vine podél nábřeží a pro podobnost se slavným evropským okruhem v Monte Carlu se jí přezdívá „americké Monako“.

Jak se točí magazín Czech rally 2018
aktualizováno 13.04.
magazín 1. díl

Czech rally 2018: Ukážeme vám zákulisí výroby závodního auta!

V našem prvním dílem magazínu Czech Rally 2018 jsme vám ukázali novinky, jezdce a techniku pro letošní sezónu. Dále jsme se podívali do děje prvního závodu letošní sezóny u nás Kowax Valašské rally a mohli jste vidět zákulisí výroby nového designu závodního speciálu.

Marc Márquez a Valentino Rossi
09.04.
MotoGP Hvězdy na nože

Agresivní Márquez srazil Rossiho: Žebral o odpuštění, ale nepochodil

Mezi hvězdami MotoGP to vře. Marc Márquez v nedělním závodě Velké ceny Argentiny sejmul Valentina Rossiho a tím to celé začalo. Když se chtěl španělský závodník omluvit, pořádně narazil a k utěšujícím slovům vůbec nedošlo. Bylo totiž blíž k fackám. Podívejte se na video.

Jakub Kornfeil
08.04.
Moto3 Mistrovství světa

Kornfeil v Argentině bodoval: Ve druhém závodu dojel čtrnáctý!

Motocyklista Jakub Kornfeil bodoval i ve druhém závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Argentiny dojel ve třídě Moto3 čtrnáctý a navázal na devátou příčku z úvodní Grand Prix v Kataru.