Nehoda v Poconu
aktualizováno 20.08.
Závod byl zastaven

Šílená nehoda v IndyCar! Pro Wickense musel přiletět vrtulník

Jen pár kol stihli odjet piloti IndyCar Series na oválu Pocono Raceway. Krátce po startu došlo ke kontaktu kol vozů Roberta Wickense a Ryana Hunter-Reaye. Wickensův vůz se odlepil od dráhy, narazil do záchytného plotu a od něj se odrazil zpátky na dráhu. Podle INDYCAR byl po nehodě Wickens při vědomí. Do nemocnice jej odvezl vrtulník.

Ott Tänak
19.08.
wrc mistrovství světa

Estonec Tänak má sezónní hattrick! Triumfoval i na Německé rally

Estonský jezdec Ott Tänak obhájil vítězství v Německé rallye a oslavil třetí triumf v této sezoně mistrovství světa. Pilot Toyoty uhájil v závěrečné třetí etapě první místo před dotírajícím Belgičanem Thierrym Neuvillem, vedoucí muž šampionátu zaostal na druhém místě o 39,2 sekundy.

Will Power získal v Poconu pole position
19.08.
IndyCar Pocono Raceway

Ovál ve tvaru trojúhelníku! Kvalifikaci v Poconu vyhrál Power

Sezóna americké série IndyCar se pomalu chýlí ke svému konci. Zbývají ještě čtyři závody a první z nich se jede na oválu Pocono Raceway již v neděli. Trať měří 2,5 míle a kvalifikaci na 500mílový závod vyhrál vítěz letošní Indy500 Will Power. Vyrovnal se díky tomu v historických tabulkách legendárnímu A.J. Foytovi.

Zkušený plochodrážník je mrtev! V 39 letech spáchal sebevraždu

Šokující zpráva zasáhla svět motosportu. Ve věku pouhých 39 let spáchal sebevraždu polský plochodrážník Tomasz Jedrzejak, který působil i v Česku. Závodníka našli mrtvého v jeho dílně.

Jakub Kornfeil
12.08.
motosport velká cena rakouska

Kornfeil na fantazii nenavázal, dojel třináctý. Abraham ani nebodoval

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil si ve třídě Moto3 připsal další body, když ve Velké ceně Rakouska dojel na 13. místě. Karel Abraham ve třídě MotoGP nebodoval.

aktualizováno 11.08.
MotoGP Velká cena Rakouska

Kornfeil nenavázal na povedené Brno. V kvalifikaci byl třináctý!

Minulý týden byl pro Jakuba Kornfeila snový. Na Masarykové okruhu se mu dařilo vše, na co sáhl. Vždyť díky úspěšné kvalifikaci startoval v závodě z pole position. V Rakousku na tento výkon bohužel nenavázal a skončil třináctý. Závod třídy Moto3 je na programu zítra ve Spielbergu a vy ho budete moci sledovat živě na stanici Nova Sport 1 od 10:50.

Nehody mechaniků na NASCAR
aktualizováno 06.08.
video boj o setinky

Mechanici v ohrožení! Karamboly přežili, ale měli velké štěstí!

V závodech Nascar v New Yorku byly k vidění hned dvě kuriózní nehody v boxech během jediného odpoledne. Chybělo málo a pří výjezdech ze zastávek mohli mechanici utrpět ošklivá zranění. Problémy se nevyhnuly ani vítězi závodu Chase Elliotovi.

Andrea Dovizioso
aktualizováno 05.08.
MotoGP Velká cena ČR

Dovizioso poprvé vyhrál MotoGP, Abraham v Brně nebodoval!

Italský jezdec Andrea Dovizioso vyhrál Velkou cenu České republiky v nejsilnější třídě MotoGP a oslavil první brněnské vítězství v kariéře. Hlavní závod desátého dílu mistrovství světa ovládl před kolegou z továrního týmu Ducati Jorgem Lorenzem a suverénním lídrem šampionátu Marcem Márquezem rovněž ze Španělska. Karel Abraham na 18. místě nebodoval.

Niki Lauda
04.08.
Legenda Složitý zákrok

Těžká operace, pak strach o život Laudy: Teď si všichni oddechli!

Niki Lauda, kdo by ho neznal. Legenda formule 1 a velký bojovník, kterému mnohokrát visel život na vlásku. Naposledy v posledních dnech, kdy se podrobil transplantaci plic. Zákrok lékařů byl však úspěšný a Lauda byl probuzen z umělého spánku a už dýchá sám.

04.08.
Moto3 Velká cena ČR

Skvělý Kornfeil: Poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci, navíc v Brně!

Motocyklista Jakub Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci závodu mistrovství světa a do domácí Velké ceny České republiky v Brně tak ve třídě Moto3 odstartuje z pole position. Druhý Čech na startu nejslabší kategorie Filip Salač, jedoucí na divokou kartu, byl poslední.