Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Miroslav Pelta
08.01.
Fotbal Kauza

Pelta měl ovlivňovat soudkyni. Ta pak rozhodla v Berbrův prospěch!

Bývalý fotbalový boss Miroslav Pelta měl podle policie ovlivňovat pražskou soudkyni. Ta pak ve sporu s prvoligovým rozhodčím rozhodla ve prospěch fotbalového funkcionáře Romana Berbra. Informoval o tom Radiožurnál. Už dříve byl Pelta obviněn z údajného zneužívání sportovních dotací.

Martin Malík
12.12.
fotbal Nový předseda

Malík: Mé zvolení je vítězství pro celý český fotbal

Martin Malík označil zvolení novým předsedou Fotbalové asociace ČR za vítězství pro celý český fotbal, ne za osobní výhru. Za hlavní prioritu v začátcích v nové funkci považuje vyřešení situace okolo stanov. Mezinárodní federace FIFA a UEFA požadují, aby došlo ke změně volebního systému tak, aby bylo zaručeno, že bude pokaždé zvolen předseda.

Martin Malík
aktualizováno 12.12.
fotbal valná hromada

Český fotbal má nového předsedu, je jím Martin Malík

Novým předsedou Fotbalové asociace České republiky se stal Martin Malík. Na mimořádné valné hromadě FAČR v Nymburku už v prvním kole porazil dosavadní ředitel společnosti STES svého rivala Petra Fouska. Končí tak bezvládí v českém fotbalu.

Petr Fousek
22.11.
fotbal kandiaturu

O pozici předsedy FAČR se opět ucházejí Fousek a Malík

O post předsedy Fotbalové asociace ČR se ucházejí bývalý generální sekretář Petr Fousek a šéf marketingové společnosti STES Martin Malík. Oba kandidovali už na červnové valné hromadě, kde se však předsedu nepodařilo zvolit. Jejich opětovné kandidatury na mimořádnou valnou hromadu 12. prosince dnes potvrdila FAČR.

Roman Berbr
08.11.
fotbal Drsná kritika

Berbr zaútočil na kolegu: Zlámal vůbec nepracuje!

Dlouho o něm nebylo slyšet, už však zase pálí ostrými! Druhý místopředseda FAČR a faktický šéf českého fotbalu Roman Berbr se zhurta pustil do svého kolegy ze svazu Zdeňka Zlámala. Obvinil ho, že vůbec nepracuje, takže všechno musí dělat on!

Rozhodčí a Milan Baroš
23.10.
Fotbal Posuzování

Zasedání Komise rozhodčích: Posuzoval se i gól po faulu Baroše!

Další zasedání Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky řešilo několik sporných situací. Řešila se situace kolem gólu Baníku, který padl po údajném faulu Baroše. Pochybení se podle oficiálních závěrů dopustil asistent rozhodčího v zápase Jablonce a Sparty.

Rozhodčí Karel Hrubeš
11.09.
Fotbal 1. fotbalová liga

Zasedání Komise rozhodčích FAČR: Sudí udělali spoustu chyb!

Komise rozhodčích trestala za chyby sudích, a že jich nebylo málo. Olomouc podle závěrů neměla mít uznána vyrovnávající branku na konečných 1:1. Rozhodčí Zbyněk Proske zase neuznal branku Dukly, která kvůli tomu prohrála v Jihlavě 2:3.

Ladislav Vízek
aktualizováno 08.09.
video zpověď glosátora

Když prohraju soud, prodám zlato z olympiády, říká Vízek

Známý fotbalový glosátor Ladislav Vízek připustil, že v nejbližších týdnech čeká soudní stání s dočasným šéfem českého fotbalu Romanem Berbrem. Řešit se má žaloba pro nactiutrhání. Pokud by Vízek prohrál, prý prodá svou olympijskou medaili.

FACR
aktualizováno 27.06.
valná hromada datum stanoveno

FAČR si zvolí předsedu až na konci roku. Volba už musí proběhnout!

Mimořádná valná hromada Fotbalové asociace ČR, na které se bude volit nové vedení, proběhne 12. prosince v Nymburce. Dnes o tom rozhodl výkonný výbor FAČR. Hromada je náhradou za neúspěšnou valnou hromadu z 2. června, na níž ani ve třetím kole nebyl zvolen předseda.

Miroslav Pelta
aktualizováno 07.06.
aktualita už je mu asi lépe

Pelta je venku! Bývalého předsedu FAČR propustili na svobodu

V úterý se českými médii prohnala zpráva o tom, že Miroslav Pelta rezignoval na funkci předsedy FAČR a dnes přišla další zásadní zpráva. Bývalý předseda fotbalové asociace byl propuštěn z vazební věznice. Informaci, kterou jako první přinesl Deník Sport, Českému rozhlasu potvrdila tisková mluvčí brněnské vazební věznice.