Jakub Kornfeil
12.11.
motosport moto 3

Kornfeil zakončil nepovedenou sezonu ve Valencii a nebodoval

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel ve španělské Valencii až na 18. místě a v posledním závodu sezony tak nebodoval. Závod Moto 3 vyhrál domácí Jorge Martín.

Karel Abraham
15.10.
MotoGP Velká cena Japonska

Kornfeil byl na mokrém asfaltu v Japonsku osmý. Abraham měl pád!

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Japonska osmé místo v Moto3 a na mokrém asfaltu v Motegi si vyjel druhý nejlepší výsledek v sezoně mistrovství světa. Karel Abraham závod v královské MotoGP po pádu nedokončil.

24.09.
moto ještě jeden rok

Přestup výš nebude. Kornfeil zůstáne další sezónu v Moto3!

Jakub Kornfeil bude i v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů jezdit ve třídě Moto3 za tým Prüstel GP. Z Peugeotu ale přesedne na značku KTM. Český závodník, který uvažoval o přestupu do vyšší kategorie Moto2, to po Velké ceně Aragonie uvedl v tiskové zprávě.

10.09.
MotoGP San Marino

Abraham spadl a dojel poslední. Kornfeil slavil skvělé sedmé místo!

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně San Marina v třídě Moto3 sedmé místo. Na mokré trati v Misanu český jezdec zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek v mistrovství světa silničních motocyklů. Čtyřiadvacetiletý Kornfeil mohl pomýšlet ještě výš, ale ve čtvrtém z 23 okruhů ho zbrzdil pád. Na zemi skončil také Karel Abraham v MotoGP a dojel poslední sedmnáctý.

Marc Marquez a Karel Abraham
27.08.
nova sport vc velké británie

Abraham si v Silverstonu dojel pro body! Kornfeil skončil 23.

Motocyklista Karel Abraham obsadil třinácté místo na okruhu v Silverstonu. Z vítězství se v kategorii MotoGP radoval Andrea Dovizioso. Nedařilo se Jakubu Kornfeilovi, který v Moto3 dojel třiadvacátý.

aktualizováno 26.08.
nova sport vc v silverstone

Čechům se kvalifikace nevyvedla, Kornfeil 31., Abraham dvacátý

Kvalifikace na motocyklovou Velkou cenu na okruhu Silverstone se českým jezdcům příliš nepodařila. Jakub Kornfeil odstartuje z poslední řady, když skončil na jednatřicátém mítě. Karel Abraham se musel spokojit s dvacátým místem.

aktualizováno 13.08.
nova sport vc rakouska

Abraham v Rakousku bere body za 14. místo! Kornfeil dvacátý

Jakub Kornfeil nedosáhl na body ve Velké ceně Rakouska. Na okruhu Spielberg zaznamenal stejné umístění jako před týdnem v Brně, tedy dvacátou příčku. Naopak Karel Abraham v MotoGP bodovat dokázal čtrnáctým místem.

06.08.
MotoGP Velká cena Brna

Kornfeil dojel na mokru v Brně dvacátý, vyhrál Španěl Mir!

Motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně České republiky na mokré trati dvacáté místo ve třídě Moto3. Pro šesté vítězství v sezoně si dojel lídr seriálu Španěl Joan Mir a zvýšil svůj náskok na Itala Romana Fenatiho, který dnes skončil druhý. Po deseti závodech vede Mir již o 42 bodů.

Karel Abrahám
05.08.

Abraham zajel v kvalifikaci své maximum. Kornfeilovi se nedařilo!

Karel Abraham skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Brna na sedmnáctém místě. Vyhrál úřadující mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Ve třídě Moto3 se nedařilo Jakubu Kornfeilovi. Ten si vybral pořádnou smůlu. Přimotal se do pádu ještě dřív, než si stihl zapsat nějaký čas. Nakonec skončil na 24. místě a do závodu tak půjde až z osmé řady.

aktualizováno 04.08.
video přípravy na závody

MotoGP na vodě: Kornfeil ukázal, jak jezdí mistr světa na jetsurfu

O víkendu se pojede Velká cena České republiky v Brně. Ještě před rychlostními zkouškami na okruhu si hvězdy seriálu Moto GP vyzkoušely netradiční disciplínu na vodě. V rámci doprovodného programu si zazávodily na jetsurfech.