Jakub Kornfeil
aktualizováno 20.05.
frajer

Jakub Kornfeil obsadil v dramatické motocyklové Velké ceně Francie v třídě Moto3 šesté místo a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. Mluví se ale hlavně o jeho fantastickém letu, díky němuž se vyhnul jistému pádu.

video+galerie neuvěřitelný instinkt

Přidej plyn a do stupaček! Kornfeil mluví o letu, kterému tleská svět

Jakub Kornfeil a jeho kaskadérský kousek
moto3 velká cena francie

Jakub Kornfeil dojel v nedělní Velké ceně Francie na šestém místě, ač ještě v předposledním kole bojoval o stupně vítězů. O úspěch ho připravila kolize, při které předvedl kaskadérský kousek a fantasticky ustál přelel přes jeden z motocyklů.

aktualizováno 19.05.
Moto3 Velká cena Francie

Kornfeil v Le Mans zajel životní jízdu, v kvalifikaci skončil druhý!

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci Velké ceny Francie životní jízdu. Skončil totiž na druhém místě. V závodě Moto3 bude Kornfeil startovat z první řady podruhé. Povedlo se mu to už v roce 2014, kdy skončil v kvalifikaci v Malajsii a Itálii třetí.

06.05.
Moto3 Velká cena Španělska

Kornfeil dojel v Jerezu osmý. Abraham po pádu nebodoval!

Jakub Kornfeil skončil osmý v motocyklové Velké ceně Španělska a i ve čtvrtém závodě mistrovství světa Moto3 bodoval. Naopak Karel Araham v královské MotoGP skončil potřetí za sebou mimo bodovanou patnáctku, po pádu obsadil 18. místo. Teprve podruhé v kariéře vyhrál domácí Grand Prix čtyřnásobný mistr světa MotoGP Marc Márquez a ujal se vedení v šampionátu.

22.04.
MotoGP Velká cena Ameriky

Nejlepší výsledek v sezoně: Kornfeil skončil v Austinu sedmý!

Jakub Kornfeil obsadil v třídě Moto3 sedmé místo v motocyklové Velké ceně Ameriky, i když startoval až z 21. pozice. Český závodník ve třetím dílu mistrovství světa zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně.

Karel Abraham
22.04.

Češi se v kvalifikaci umístili až ve třetí desítce: Abraham měl pád!

Karel Abraham i Jakub Kornfeil skončili v kvalifikaci na Velkou cenu Ameriky až ve třetí desítce. První jmenovaný měl v královské třídě MotoGP pád a do cíle dojel na předposledním třiadvacátém místě. Kornfeil byl v Moto3 jednadvacátý.

08.04.
Moto3 Mistrovství světa

Kornfeil v Argentině bodoval: Ve druhém závodu dojel čtrnáctý!

Motocyklista Jakub Kornfeil bodoval i ve druhém závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Argentiny dojel ve třídě Moto3 čtrnáctý a navázal na devátou příčku z úvodní Grand Prix v Kataru.

18.03.
Závod v Kataru

Kornfeil zahájil MS silničních motocyklů devátým místem

Jakub Kornfeil zahájil sezonu mistrovství světa silničních motocyklů devátým místem ve Velké ceně Kataru. Závod nejslabší třídy Moto3 vyhrál španělský závodník Jorge Martín.

12.11.
motosport moto 3

Kornfeil zakončil nepovedenou sezonu ve Valencii a nebodoval

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel ve španělské Valencii až na 18. místě a v posledním závodu sezony tak nebodoval. Závod Moto 3 vyhrál domácí Jorge Martín.