Jakub Kornfeil
18.11.
Moto3 Mistrovství světa

Kornfeil ve Valencii upadl, získal jen bod a v MS zůstal osmý!

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil v závěrečné Velké ceně Valencie získal po pádu bod za 15. místo a v konečném pořadí mistrovství světa Moto3 zůstal osmý. Vyrovnal tím své nejlepší umístění v šampionátu z roku 2016. Senzačním vítězem závodu na mokré trati se stal patnáctiletý Turek Can Öncü, jenž proměnil v prvenství divokou kartu a první start v MS životě.

Jorge Martín
04.11.
motosport velká cena malajsie

Kornfeil upadl a nebodoval, mistry světa jsou Martín a Bagnaia!

Španělský motocyklový jezdec Jorge Martín se stal poprvé mistrem světa v kategorii Moto3. Ve Velké ceně Malajsie v Sepangu si dnes dojel pro sedmé vítězství v sezoně a před závěrečným závodem ve Valencii má nedostižný náskok. Jakub Kornfeil obsadil po pádu 20. místo.

Valentino Rossi
03.11.
nova sport změna ve vysílání

Bouřky v Malajsii nahání strach: Závody MotoGP se pojedou dřív!

Hrozba deště a divokého počasí donutila organizátory Velké ceny Malajsie silničních motocyklů udělat změnu v nedělním programu. Finálové jízdy se posunou o dvě hodiny dříve a všichni budou doufat, že závody proběhnou bez problémů.

28.10.
MotoGP Velká cena Austrálie

Jakub Kornfeil dojel v Austrálii devátý, Karel Abraham jedenáctý!

Jakub Kornfeil skončil devátý v kategorii Moto3 ve Velké ceně Austrálie. Karel Abraham vybojoval v MotoGP jedenácté místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Odstoupení už jistého mistra světa Marca Márqueze, jemuž při nárazu poškodil stroj Johann Zarco, využil k triumfu jeho španělský krajan Maverick Viňales.

27.10.
novasport motorky u klokanů

Kornfeil pojede v Austrálii ze druhé řady! Kvalifikace mu vyšla

Jakub Kornfeil vyjede do nedělní Velké ceny Austrálie ze druhé řady. V kvalifikaci totiž zajel čtvrtý nejlepší čas a zaznamenal třetí nejlepší výsledek v bojích o pole position v sezoně.

20.10.
Moto3 Velká cena Japonska

Kornfeil o čelo závodu nebojoval. V Japonsku skončil až desátý!

Jakub Kornfeil dojel desátý v motocyklové Velké ceně Japonska a zopakoval umístění z předchozího závodu Moto3 v Thajsku. Ale zatímco před dvěma týdny byl český pilot do poslední zatáčky ve hře o stupně vítězů, tentokrát po startu ze šesté řady ztratil záhy kontakt s velkou čelní skupinou a na lepší výsledek nemohl pomýšlet.

19.10.
VC Japonska

Kornfeil v tréninku opět dominoval, Abraham na mokru zklamal

V trénincích se mu daří! Jakub Kornfeil byl i před Vekou cenou Japonska o 108 tisícin nejrychlejší a do kvalifikace půjde s pořádným sebevědomím. Naopak Karlovi Abrahamovi se nedařilo a na mokré trati zajel až 23. čas.

07.10.
Moto3 Velká cena Thajska

Kornfeil skončil v Thajsku desátý. Vyhrál Ital Di Giannantonio!

Jakub Kornfeil skončil desátý ve Velké ceně silničních motocyklů v Thajsku. Pořadí v cíli ovlivnil pád v poslední zatáčce, po němž si pro vítězství dojel Ital Fabio Di Giannantonio. V čele šampionátu zůstal dnes čtvrtý Španěl Jorge Martín, Kornfeil si pohoršil o příčku a je osmý.

aktualizováno 05.10.
novasport silniční motorky

Kornfeil zahnal smutek a v Thajsku září! Jede na počest strýce Otta

Jakub Kornfeil dorazil do Thajska v parádní formě. Vyhrál první trénink před Velkou cenou Thajska a ve druhém měřeném testu měl druhý nejlepší čas.

aktualizováno 23.09.
Moto3 skokan dne

Penalizace a spanilá stíhačka. Kornfeil v Aragonii doháněl ztrátu

Motocyklista Jakub Kornfeil dojel po penalizaci a startu z 26. místa jedenáctý ve Velké ceně Aragonie. Dařilo se i Karlu Abrahamovi, který na okruhu v Alcaňizu obsadil v kategorii MotoGP 15. místo a potřetí v sezoně bodoval. Závod Moto3 vyhrál Španěl Jorge Martín, který si upevnil vedení v průběžném pořadí mistrovství světa. V MotoGP ho napodobil krajan Marc Márquez.