Chris Froome
aktualizováno 27.05.
Cyklistika Giro d'Italia

Froome ovládl Giro a zkompletoval triumfy na Grand Tours!

Britský cyklista Chris Froome poprvé v kariéře vyhrál Giro d'Italia. Díky tomu se stal sedmým jezdcem v historii, který triumfoval na všech Grand Tours. Po čtyřech vítězstvích na Tour de France loni premiérově ovládl i Vueltu. Nejlepší z trojice Čechů skončil 47. Jan Hirt. Dnešní závěrečnou 21. etapu, která byla nakonec neutralizována a nezapočítávala se do celkového pořadí, ovládl irský sprinter Sam Bennett.

aktualizováno 26.05.
respekt první grandtour

Froome si splnil sen: Poprvé vyhraje Giro, Dumoulin neměl šanci

Britský cyklista Chris Froome poprvé vyhraje Giro d'Italia. Před nedělní poslední etapou, v níž se už tradičně nezávodí, má v čele více než čtyřicetisekundový náskok před druhým Nizozemcem Tomem Dumoulinem. Dvacátou etapu ze Susa do Cervinie vyhrál Španěl Mikel Nieve.

aktualizováno 25.05.

Brit Froome se díky famóznímu úniku ujal vedení na Giru!

Britský cyklista Chris Froome vyhrál díky famóznímu sólovému úniku královskou 19. etapu Gira d'Italia a ujal se vedení v průběžném pořadí. Čtyřnásobný vítěz Tour de France Froome, kterému dosud patřilo průběžné čtvrté místo, nastoupil 80 kilometrů před cílem a postupně smazal ztrátu na všechny rivaly v celkovém hodnocení. Druhý Nizozemec Tom Dumoulin na něj po dnešku ztrácí 40 sekund.

Prásk.tv píše:

April Summers - 1
čtěte o tématu Giro d´Italia na Prásk.tv
Tom Dumoulin
24.05.

Dumoulin stáhl na Giru Yatesův náskok na necelou půlminutu

Obhájce titulu Tom Dumoulin stáhl na Giru d'Italia náskok vedoucího Simona Yatese na 28 sekund. Nizozemský cyklista zaútočil v závěrečném stoupání dnešní 18. horské etapy společně s několika dalšími jezdci z popředí průběžného pořadí a britský lídr stáje Mitchelton-Scott nedokázal jejich tempo akceptovat.

Zdeněk Štybar
23.05.

Zdeněk Štybar pomohl Vivianimu vyhrát na Giru už čtvrtou etapu!

Zdeněk Štybar pomohl italskému spurtérovi Eliovi Vivianimu vyhrát na letošním Giru d'Italia už čtvrtou etapu. Po úspěšné spolupráci se jezdci Quick-Stepu radovali z vavřínu v 17. etapě s cílem v Iseu, růžový trikot čtyři dny před koncem nadále drží Simon Yates.

Simon Yates
aktualizováno 20.05.
giro povedená neděle

Odpověď růžového muže: Yates ujel všem, Froome už ztrácí 5 minut

Lídr Giro d´Italia Simon Yates ukázal, proč mu patří růžový dres. Australský jezdec stáje Mitchelton-Scott v horské etapě z Tolmezza do Sappady okázal všem záda a na své největší pronásledovatale najel 41 sekund. Chris Froom jeho únik ani nezachytil a ztrácí na první místo už 5 minut.

Simon Yates
16.05.
giro první grand tour

Yatese nikdo nechytil! Lídr Gira navýšil ve stoupání svůj náskok

Britský cyklista Simon Yates vybojoval na Giru d'Italia po útoku v závěru 11. etapy druhý etapový vavřín a upevnil si růžový trikot lídra. V prudkém stoupání do cíle porazil o dvě sekundy obhájce titulu Toma Dumoulina a v průběžném pořadí zvýšil svůj náskok před nizozemským soupeřem na 47 sekund.

Matej Mohoric
15.05.
velká dřina gualdo tadino

Šest hodin dřiny, nejdelší etapu Gira vyhrál Slovinec Mohorič

Nejdelší 10. etapu letošního Gira d'Italia vyhrál po 244 kilometrech a šesti hodinách jízdy slovinský cyklista Matej Mohorič. Lídrem zůstal Brit Simon Yates, ale velkou ztrátu nabral dosud druhý Kolumbijec Esteban Chaves, jeho kolega z týmu Mitchelton-Scott.

Simon Yates
13.05.
Fotbal Giro d'Italia

Růžový Simon Yates potvrdil v 9. etapě Gira své průběžné vedení!

Britský cyklista Simon Yates potvrdil triumfem v deváté etapě Gira d'Italia s cílem na apeninském vrcholu Gran Sasso průběžné vedení v závodu. Na druhé místo v celkové klasifikaci se posunul dnes třetí Kolumbijec Esteban Chaves, na svého stájového kolegu ztrácí 32 sekund. Mezi oba jezdce stáje Mitchelton-Scott se v náročném dojezdu po 225 kilometrech vklínil pouze Francouz Thibaut Pinot. Nejlepší z Čechů byl šestadvacátý Jan Hirt.

Samuel Bennett na Giro d´Italia
11.05.
tradice giro d´italia

Irové se dočkali po 31 letech! Etapu na Giru vyhrál Sam Bennett

Irský cyklista Samuel Bennett vyhrál sedmou etapu Gira d'Italia. V závěrečném spurtu porazil dosavadního nejlepšího sprintera závodu Eliu Vivianiho z Itálie, třetí dojel další domácí jezdec Sacha Modolo. Růžový dres lídra uhájil Brit Simon Yates.