Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fjerste Ljekker
10.07.
video to musíte zkusit

Šílení Holanďani: Tohle je bláznivá soutěž skoku přes vodní kanál!

V Nizozemsku muži a ženy každoročně soutěží v jednom z nejstarších extrémních sportů, který nazývají Fierljeppen. Tento národní sport z nizozemské provincie Friesland je nesmírně populární a obecenstvo se baví, jak skokani pomocí dlouhé tyče překonávají vodní příkop.

Jelena Isinbajovova
aktualizováno 19.08.
konec kariéry je znechucená

Moc si nezaskákala. Legendární ruská tyčkařka ukončila kariéru

Měl to být velký návrat, ale nakonec pohádka skončila, ještě než vůbec začala. Ruská tyčkařka a světová rekordmanka ve skoku o tyči Jelena Isinbajevová ukončila kariéru. Důvodem měl být dopingový skandál ruských sportovců, který znemožnil některým atletům startovat pod pěti kruhy.

Jelena Isinbajevová
aktualizováno 01.11.
atletika těšíme se

Legenda atletiky se vrací: Fandí Čechovi a chce světový rekord!

Je bezesporu jednou z nejlepších atletek historie a žijící legendou tohoto sportu. Vyhrála, co se dalo a těžko její úspěchy bude někdo v budoucnu překonávat. Je držitelkou světového rekordu a málokdy stála na stupních vítězů na nižším místě. Na atletické stadiony se vrací ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová.

1753738
aktualizováno 19.05.
SLEPOTA NENÍ KONEC ŽIVOTA

BOJUJE JAKO LVICE! Je slepá, skáče o tyči a slaví úspěchy

Tohle je příběh z kategorie neuvěřitelných a týká se americké středoškolačky, která skáče o tyči. Na tom by nebylo nic divného, kdyby Charlotte Brownová nebyla slepá. I přes svůj handicap překonala laťku ve výšce tří a půl metru. Na šampionátu středních škol vybojovala bronzovou medaili.

Skoky o tyči
aktualizováno 29.05.
jsou to borci

VIDEO: Skok o tyči ve dvou? Zkuste trénink, je to docela zábava!

Skok o tyči je bezva zábava, nebo jste to snad nikdy nezkoušeli? Tato atletická disciplína je rozhodně technicky nejsložitějším odvětví, borci, kteří ale létají až do šestimetrové výšky, si to umí užít!