Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nick a Lucy Clark
aktualizováno 19.08.
video neuvěřitelný příběh

Dočkal se! Fotbalový sudí se změnil v ženu, čeká ho první zápas

Nick Clark byl fotbalový rozhodčí. Jenže ve své hlavě měl dlouhá léta ještě jedno tajemství. Cítil se být ženou. Nakonec podstoupil operaci a ve svých 46 letech už je šťastný. Jmenuje se Lucy Clarková a v neděli bude řídit první zápas jako žena!

Frederik Klyver
10.08.
Fotbal Zasáhla ho sklenice

Sudí, kterého zranili fanoušci: FOTO z letadla na cestě domů!

Švédský rozhodčí Frederik Klyver už nikdy nezapomene na zápas mezi Sturmem Graz a Larnakou, který se hrál v rámci 3. předkola Evropské ligy. Do konce klání zbývalo 12 minut, když ho jeden z neukázněných fanoušků trefil sklenicí s vodou do hlavy. Sudí musel ihned na ošetření a utkání bylo přerušeno. Řečtí novináři vyfotili Klyvera při cestě domů a vypadá to, že "památku" na incident bude mít už napořád…

Zakrvavený rozhodčí
aktualizováno 09.08.
fotbal Krvavý incident

Drama v Rakousku! Fanoušci trefili sudího, crčela z něj krev!

Hodně ošklivý moment nabídlo první utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Sturmem Graz a Larnakou. Frustrovaní fanoušci domácích zasáhli nejspíš sklenicí pomezního sudího, jemuž se po hlavě začala ihned valit vlna krve. Zápas ese však překvapivě dohrál.

Prásk.tv píše:

Claudia Romani - 18
čtěte o tématu rozhodčí na Prásk.tv
Viktor Pešta
aktualizováno 10.07.
mma kontroverzní průběh

Pešta dostal v Rusku nakládačku, ale mluví se hlavně o rozhodčím!

Rusko je země neomezených možností. Zahraniční MMA zápasníky lákají místní organizace především na vysoké finanční odměny a zajímavé soupeře. Podobný scénář přilákal i našeho nejlepšího zápasníka v těžké váze, Viktora Peštu. Ten se včera postavil bratru legendárního Fedora Emelianenka, Alexandrovi. Velmi očekávaný zápas měl ovšem velmi kontroverzní průběh a znovu tak potvrdil, že v Rusku je bojovat velmi riskantní i když pozlátko odměny je více než lákavé.

Nick Kyrgios
aktualizováno 06.07.
Tenis Wimbledon 2018

Rozhodčí si vychutnal Kyrgiose: Smáli se diváci, pak i bouřlivák!

Nick Kyrgios je vynikající tenista, o tom není pochyb. Jeho velkým nešvarem je však jeho bouřlivá povaha. Tenhle Australan totiž občas úplně přepne a je mu jedno, co řekne svému soupeři, divákům či rozhodčímu. V zápase s Robinem Haasem byl zase rozjetý, ale tentokrát ho sudí pořádně uzemnil. Rozesmálo to diváky, rozhodčího, ale i samotného Kyrgiose.

Jozef Chovanec
28.06.
fotbal Je to správná volba?

Dohodnuto! Fotbalovým sudím bude šéfovat sparťan Chovanec

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR dnes jmenoval předsedou komise rozhodčích Jozefa Chovance. Bývalý fotbalový reprezentant a trenér ve funkci nahradí Poláka Michala Listkiewicze, který byl na začátku června odvolán. O ostatních členech komise se nyní jedná.

Pohled do studia videoarbitrů
24.06.
záhada mistrovství světa

Kolik tam těch videorozhodčích sedí? A proč dělají tolik chyb?

Řešení, jak vymýtit z fotbalu omyly rozhodčích, vypadalo tak jednoduše a geniálně. Zavede se videorozhodčí. Dokonce i první zápasy na MS ukázaly, že je to správný směr. Jenže najednou přišly nečekané incidenty a fotbal zase vypadá jako špinavý.

Aleksandar Mitrovič a Felix Brych
23.06.
video ignorace a arogance

Když jdou sudí proti sobě: Ti od videa napráskali hlavního arbitra

Video ve fotbale má spoustu příznivců. Zdá se ale, že Felix Brych na nové technologie kašle a dá výhradně na svou hlavu. Jenže po utkání Srbska se Švýcarskem je z toho pořádný skandál. Německý sudí pohrdl vzkazem videoarbitrů a namísto penalty odpískal útočný faul Mitrovičovi.

Cristiano Ronaldo a rozhodčí Mark Geiger
21.06.
Fotbal FIFA to odmítá

Měl chtít od Ronalda dres. Pokud to je pravda, bude z toho problém!

Od Cristiana Ronalda chtějí lidé různé věci. Jde o společné fotky, podepsané fotky či věnování dresu. To poslední od něj měl chtít na mistrovství světa v poločase zápasu mezi Portugalskem a Marokem rozhodčí Mark Geiger. Uvedl to marocký záložník Nordin Amrabat s tím, že konverzaci mezi zmíněnými dvěma aktéry slyšel. FIFA to ale odmítá a tvrdí, že by si to sudí nedovolil, podle pravidel ani nesmí.

Jozef Chovanec
aktualizováno 20.06.
Fotbal Komise rozhodčích

Šéfem rozhodčích Chovanec? FAČR ho chce, brzy se rozhodne!

Výkonný výbor Fotbalové asociace ČR navrhuje na šéfa komise rozhodčích bývalého reprezentanta a trenéra národního týmu Jozefa Chovance. Předseda FAČR Martin Malík o tom dnes informoval ligové kluby, které musí volbu posvětit. Návrh projednají na zasedání Ligové fotbalové asociace v pondělí 25. června.