Ester Ledecká
aktualizováno 19.01.
skvěle světový pohár

Ledecká zajela druhý nejlepší sjezd kariéry! V Cortině byla osmá

Ester Ledecká zajela druhý nejlepší sjezd své kariéry. V sobotním závodu Světového poháru v italské Cortině d´Ampezzo skončila osmá, jen 128 setin za vítěznou Ramonou Siebenhoferovou.

Michal Krčmář
aktualizováno 18.01.
nejde to světový pohár

Další česká biatlonová bída: Štafeta mužů dojela až osmá

Čeští biatlonisté dokončili štafetu na 4 x 7,5 kilometru v německém Ruhpoldingu až na osmém místě. Štafeta ve složení Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík ztratila na vítězné Nory téměř dvě minuty.

18.01.
sjezdové lyžování světový pohár

Ledecká dojela ve sjezdu na 17. místě, vyhrála Siebenhoferová

Dvojnásobná olympijská vítězka Ester Ledecká skončila sedmnáctá ve svém prvním závodu letošního roku. Z premiérové výhry ve Světovém poháru se po sjezdu v Cortině d'Ampezzo, který se jel jako náhrada za zrušený závod ve Svatém Antonu, radovala Rakušanka Ramona Siebenhoferová. Ledecká na vítězku ztratila 1,22 sekundy.

Prásk.tv píše:

Eva Samková
čtěte o tématu Světový pohár na Prásk.tv
17.01.
Lyžování Nepovedený den

Smůla Ledecké v tréninku: Spadla, potom dostala pokutu

Ester Ledecké se první den tréninku v Cortině vůbec nepovedl. V prvním kole skončila až 22., v druhém spadla a ještě dostala pokutu 11 tisíc korun.

Ondřej Moravec
13.01.
Biatlon Světový pohár

Po ženách se dařilo i mužům. Češi skončili ve štafetě čtvrtí!

Českým biatlonistům se stejně jako jejich kolegyním dnešní štafeta v německém Oberhofu vydařila. Navzdory trestnému kolu Michala Krčmáře skončili čtvrtí a zaznamenali ve Světovém poháru nejlepší výsledek od závodu v Oslu v únoru 2015. Dominovali Rusové, kteří zvítězili s více než minutovým náskokem před Francouzi. České kvarteto Ondřej Moravec, Krčmář, Jakub Štvrtecký a Tomáš Krupčík ztratilo 17,4 sekundy na třetí Rakušany.

12.01.

Nejlepším českým výsledkem ve stíhačkách bylo 17. místo Moravce!

Čeští biatlonisté si v dnešních stíhacích závodech v Oberhofu vesměs pohoršili. Nejlepším výsledkem českého týmu bylo 17. místo Ondřeje Moravce. Eva Puskarčíková skončila jednadvacátá. Markéta Davidová a Michal Krčmář selhali na střelnici a nebodovali. Zvítězili Lisa Vittozziová z Itálie a lídr Světového poháru Johannes Thingnes Bö.

aktualizováno 11.01.

Bezchybný Moravec byl ve sprintu v Oberhofu 13., vyhrál Loginov

Biatlonista Ondřej Moravec skončil díky bezchybné střelbě třináctý ve sprintu na Světovém poháru v Oberhofu. Stříbrný olympijský medailista Michal Krčmář dvakrát minul a obsadil 35. příčku. Žádný jiný český biatlonista se do stíhacího závodu nedostal. Z premiérového vítězství v SP se radoval Rus Alexandr Loginov.

Natalia Něprjajevová
30.12.
toblach Běh na lyžích

Druhou etapu Tour de Ski ovládli Rusové Usťugov a Něprjajevová

Druhá etapa Tour de Ski skončila v Toblachu triumfem ruských běžců na lyžích. Závod mužů na 15 kilometrů volnou technikou vyhrál Sergej Usťugov, na ženské desítce si premiérový primát ve Světovém poháru připsala Natalia Něprjajevová. Rusové obsadili čtyři z šesti míst na stupních vítězů, na pódiu je doplnili shodně druzí Norové a dvojnásobní olympijští vítězové Simen Hegstad Krüger a Ingvild Flugstad Östbergová.

Ondřej Moravec a Michal Krčmář
23.12.

Moravec i Krčmář se dostali na Vysočině do desítky, vyhrál Bö!

Oba čeští biatlonisté pronikli do elitní desítky v závodě s hromadným startem v Novém Městě na Moravě. Ondřej Moravec obsadil osmé a Michal Krčmář desáté místo. Králem Světového poháru na Vysočině se stal Nor Johannes Thingnes Bö, který po sprintu a stíhačce ovládl i poslední závod. Dnes vyhrál o tři čtvrtě minuty.

Veronika Vítková
aktualizováno 21.12.

Češkám se na domácí půdě nedařilo, Vítková v druhé desítce

Biatlonistka Veronika Vítková se v hustém sněžení výborně vypořádala se střelbou a sprint Světového poháru v Novém Městě na Moravě dokončila na 19. místě. Z premiérové výhry se radovala Norka Marte Röiselandová, dříve jezdící pod jménem Olsbuová.