Jiří Prskavec
08.07.
borec světový pohár

Poslední branka vzala Prskavcovi zlato! I tak má letos druhou placku

Kajakář Jiří Prskavec získal stříbro v Augsburgu a v sezoně Světového poháru vodních slalomářů vybojoval druhou medaili. Na vítězného Slovince Petera Kauzera, který si připsal rovněž dvousekundovou penalizaci za dotyk branky, ztratil 24 setin. Prskavec však chyboval až v poslední brance.

01.07.
Vodní slalom Světový pohár

Kajakář Prskavec získal bronz na Světovém poháru v Krakově

Kajakář Jiří Prskavec vybojoval bronz na Světovém poháru vodních slalomářů v Krakově. Porazili ho stejně jako před dvěma lety na olympijských hrách v Riu de Janeiro Brit Joseph Clarke a Slovinec Peter Kauzer. Všichni zvládli finálovou jízdu čistě.

Lukáš Helešic a Jakub Podrazil
24.06.
gratulace světový pohár

České překvapení: Helešic a Podrazil mají skalp vítězů olympiády!

Jakub Podrazil a Lukáš Helešic na dvojce bez kormidelníka poprvé v kariéře vyhráli závod Světového poháru ve veslování. Čeští reprezentanti triumfovali ve druhém dílu seriálu v rakouském Ottensheimu.

Prásk.tv píše:

Eva Samková
čtěte o tématu Světový pohár na Prásk.tv
Skoky na lyžích v Liberci
aktualizováno 07.06.
průšvih marná snaha

Sorry, technické důvody: Svěťák skokanů v Liberci se ruší!

Návrat Světového poháru a letní Grand Prix ve skocích na lyžích do Liberce se v nadcházející sezoně neuskuteční. Mezinárodní lyžařská federace (FIS) to oznámila ve zprávě na svých internetových stránkách, na twitteru uvedla, že důvodem zrušení jsou technické a organizační důvody.

Marit Bjorgenová
06.04.
běžecké lyžování sbohem, legendo

Sběratelka olympijských medailí končí! Björgenová řekla dost

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová ukončila v 38 letech kariéru, během níž získala mimo jiné rekordních 15 olympijských medailí a vyhrála 114 závodů Světového poháru.

Cyklokrosaři z Tábora
28.03.
skvělé návrat tradice

Do Tábora se vrací cyklokrosový svěťák! Pojede se na státní svátek

Velké plány mají pro rok 2018 v Táboře. Cyklo Team představil nové závodníky, nová kola a nové cíle pro sezonu. A strategie je jasná: Táborští chtějí vyhrávat! Navíc se do jihočeského města vrací Světový pohár, závod se pojede v sobotu 17. listopadu.

Martin Fourcade
aktualizováno 25.03.
Biatlon Světový pohár

Fourcadovi poslední závod sezony nevyšel, i tak bere další malý glób!

Nejlepší biatlonista posledních let Martin Fourcade završil sezonu 24. malým křišťálovým glóbem, i když byl v závodu s hromadným startem v Ťumeni až devatenáctý a poprvé v této zimě chyběl na stupních vítězů. Poslední mužský díl Světového poháru proměnil v triumf k radosti domácích fanoušků Rus Maxim Cvetkov.

22.03.
šampion světový pohár

Fourcade si v Rusku dojel pro malý glóbus! Češi u toho ale nebyli

Francouzský biatlonista Martin Fourcade vyhrál poslední sprint sezony Světového poháru v Ťumeni a získal malý křišťálový glóbus. Dosavadní lídr disciplíny Nor Johannes Thingnes Bö dnes v Rusku doběhl až na 14. místě a v konečném hodnocení sprintů klesl o dva body za Fourcada.

Karolína Erbanová
aktualizováno 18.03.
Rychlobruslení Poslední závod

Erbanová SP nevyhrála, na pětistovce byla čtvrtá

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela čtvrtá v závěrečném závodu Světového poháru na 500 metrů a celkově skončila druhá. Z celkového triumfu se v Minsku radovala druhá Rakušanka Vanessa Herzogová, s kterou česká reprezentantka bojovala v závěrečné rozjížďce a prohrála o 18 setin sekundy. O tři setiny zvítězila Ruska Angelina Golikovová.

Viktoria Rebensburgová
18.03.
Sjezdové lyžování Světový pohár

Rebensburgová vyhrála potřetí v kariéře SP v obřím slalomu

Závěrečné závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování se dnes v Aare neuskutečnily. Pořadatelé museli mužský slalom i obří slalom žen zrušit kvůli silnému větru. Křišťálový glóbus za hodnocení obřího slalomu tak bez boje získala potřetí v kariéře Němka Viktoria Rebensburgová, mezi muži už měl celkové prvenství jisté Rakušan Marcel Hirscher.