Marit Bjorgenová
06.04.
běžecké lyžování sbohem, legendo

Sběratelka olympijských medailí končí! Björgenová řekla dost

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová ukončila v 38 letech kariéru, během níž získala mimo jiné rekordních 15 olympijských medailí a vyhrála 114 závodů Světového poháru.

Cyklokrosaři z Tábora
28.03.
skvělé návrat tradice

Do Tábora se vrací cyklokrosový svěťák! Pojede se na státní svátek

Velké plány mají pro rok 2018 v Táboře. Cyklo Team představil nové závodníky, nová kola a nové cíle pro sezonu. A strategie je jasná: Táborští chtějí vyhrávat! Navíc se do jihočeského města vrací Světový pohár, závod se pojede v sobotu 17. listopadu.

Martin Fourcade
aktualizováno 25.03.
Biatlon Světový pohár

Fourcadovi poslední závod sezony nevyšel, i tak bere další malý glób!

Nejlepší biatlonista posledních let Martin Fourcade završil sezonu 24. malým křišťálovým glóbem, i když byl v závodu s hromadným startem v Ťumeni až devatenáctý a poprvé v této zimě chyběl na stupních vítězů. Poslední mužský díl Světového poháru proměnil v triumf k radosti domácích fanoušků Rus Maxim Cvetkov.

Prásk.tv píše:

Eva Samková
čtěte o tématu Světový pohár na Prásk.tv
22.03.
šampion světový pohár

Fourcade si v Rusku dojel pro malý glóbus! Češi u toho ale nebyli

Francouzský biatlonista Martin Fourcade vyhrál poslední sprint sezony Světového poháru v Ťumeni a získal malý křišťálový glóbus. Dosavadní lídr disciplíny Nor Johannes Thingnes Bö dnes v Rusku doběhl až na 14. místě a v konečném hodnocení sprintů klesl o dva body za Fourcada.

Karolína Erbanová
aktualizováno 18.03.
Rychlobruslení Poslední závod

Erbanová SP nevyhrála, na pětistovce byla čtvrtá

Rychlobruslařka Karolína Erbanová dojela čtvrtá v závěrečném závodu Světového poháru na 500 metrů a celkově skončila druhá. Z celkového triumfu se v Minsku radovala druhá Rakušanka Vanessa Herzogová, s kterou česká reprezentantka bojovala v závěrečné rozjížďce a prohrála o 18 setin sekundy. O tři setiny zvítězila Ruska Angelina Golikovová.

Viktoria Rebensburgová
18.03.
Sjezdové lyžování Světový pohár

Rebensburgová vyhrála potřetí v kariéře SP v obřím slalomu

Závěrečné závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování se dnes v Aare neuskutečnily. Pořadatelé museli mužský slalom i obří slalom žen zrušit kvůli silnému větru. Křišťálový glóbus za hodnocení obřího slalomu tak bez boje získala potřetí v kariéře Němka Viktoria Rebensburgová, mezi muži už měl celkové prvenství jisté Rakušan Marcel Hirscher.

Marcel Hirscher
17.03.
borec světový pohár

Hirscher dohnal legendy! Tolik vítězství dokázali získat jen dva muži

Rakouský lyžař Marcel Hirscher si ve finále Světového poháru v Aare dojel v obřím slalomu pro třinácté prvenství v sezoně a vyrovnal rekord Ingemara Stenmarka a Hermanna Maiera. Už jistý vítěz seriálu vyhrál o 23 setin sekundy před Norem Henrikem Kristoffersenem.

aktualizováno 17.03.
gratulace poslední závod

Senzační Erbanová! Vyhrála ve finále Světového poháru

Rychlobruslařka Karolína Erbanová vyhrála závod na 500 metrů ve finále Světového poháru v Minsku a posunula se na druhé místo průběžného pořadí. Bronzová medailistka z únorových olympijských her v Pchjongčchangu porazila druhou Vanessu Herzogovou z Rakouska o jednu setinu sekundy.

Šárka Pančochová
aktualizováno 16.03.
Slopestyle Světový pohár

Pančochové se na SP povedl slopestyle: Slaví v něm třetí místo!

Snowboardistka Šárka Pančochová skončila třetí ve slopestylu Světového poháru v italském Seiseralmu. Česká freestylistka se na stupně vítězů v této disciplíně v elitním seriálu dostala po dvou letech.

Ester Ledecká
14.03.
slova teprve začala

Chyby? Snad budu mít čas se to doučit, říkala Ledecká po sjezdu

Ester Ledecká opět potvrdila, že se může směle řadit mezi světovou špičku mezi lyžařkami. Ač se v sezoně více věnuje snowboardu, dokázala i při finále Světového poháru ve sjezdu držet krok s konkurencí.