Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Ott Tänak
včera 14:14
wrc mistrovství světa

Německou rally vyhrát Tänak! Kopecký dojel těsně mimo body

Německou rallye vyhrál estonský jezdec Ott Tänak a připsal si druhé vítězství v kariéře. Do čela mistrovství světa se díky třetímu místu vrátil Francouz Sébastien Ogier, jenž využil sobotních problémů Belgičana Thierryho Neuvillea. Jan Kopecký obsadil první nebodovanou 11. pozici.

Finská rally
aktualizováno 02.08.
seveřanky foto 18+

Nestydatá finská rally! Seveřanky rušily jezdce bujným poprsím

Piloti během WRC rally ve Finsku zažili pořádné vzrušení. Nemohla za to ale šílená rychlost, jakou se řítili do zatáček, ale severské fanynky, které u trati rozptylovaly piloty svými ženskými přednostmi!

Esapekka Lappi
30.07.
wrc mistrovství světa

Překvapení na Finské rally: Triumf pro Lappiho, vyhrál poprvé

Finskou rallye vyhrál domácí jezdec Esapekka Lappi v toyotě a připsal si první vítězství v mistrovství světa v automobilových soutěžích. Jediným zahraničním jezdcem v nejlepší čtveřici byl na druhém místě Brit Elfyn Evans s fordem, jenž na Lappiho ztratil 36 sekund.

Prásk.tv píše:

Dopravní nehoda - ilustrační foto
čtěte o tématu rally na Prásk.tv
Ott Tänak
11.06.
novasport mistrovství světa

Senzace! Rally na Sardinii vyhrál Estonec, Ogier nestačil

Estonský jezdec Ott Tänak s fordem vyhrál Italskou rallye a připsal si premiérový triumf v mistrovství světa. Do čela mu v sobotní druhé etapě pomohly potíže soupeřů z týmu Hyundai, v cíli měl náskok 12 sekund před Jarim-Mattim Latvalou z Finska. Jan Kopecký skončil na Sardinii desátý a vyhrál pořadí WRC2.

Havárie Miroslava Jakeše a Marcely Ehlové
aktualizováno 28.03.
video pořádné salto

VIDEO: Co si poví posádka rallyového vozu po letu přes střechu?

Jak prožívá posádka rallyového speciálu let přes střechu? Na Valašské rally měl těžkou bouračku pilot Miroslav Jakeš se spolujezdkyní Marcelou Ehlovou. Co si po těžkém dopadu řekli?

Kris Meeke v Mexické rally
aktualizováno 13.03.
video mexická rally

To byla kličkovaná: Vítěz cestou za triumfem musel projet parkoviště!

Svět rally zažil jeden z nejúchvatnějších závodů a to hlavně díky bizarnímu dojezdu Krise Meeka. tan triumfoval v Mexické rally ač těsně před cílem vyletěl z trati a nakonec se vrátil na cestu po kličkované na parkovišti!

Tragédie na Rally Monte Carlo
aktualizováno 20.01.
video šílená tragédie

Rally Monte Carlo začalo smrtí. Auto rozmačkalo diváka o skálu

První závod, první den nové sezony, první rychlostní zkouška. A hned tragédie! Svět motoristického sportu se zahalil do černého na slavné Rally Monte Carlo zemřel jeden z diváků. Vůz Haydena Paddona ho rozmačkal o skálu.

Ondřej Klymčiw
14.01.
slavná rally parádní práce

Životní úspěch! Motocyklista Klymčiw skončil na Dakaru dvanáctý

Motocyklista Ondřej Klymčiw obsadil v konečném pořadí Rallye Dakar 12. místo, což je jeho životní maximum. Český jezdec v závěru útočil i na umístění v elitní desítce, ale nakonec za ní o necelé čtyři minuty zaostal. Kategorii motocyklů poprvé vyhrál britský závodník Sam Sunderland.

Martin Macík
10.01.
dakar slavný závod

Ani Kolomý nebo Loprais. Český prapor v Saltě držel Macík!

Martin Macík s kamionem Liaz obsadil osmé místo v osmé etapě Rallye Dakar a při návratu konvoje účastníků do Argentiny vybojoval nejlepší umístění mezi českými piloty. Na výrazně zkrácené trase z bolivijského Uyuni do Salty byl zhruba o šest a půl minuty pomalejší než vítězný Nizozemec Martin van den Brink.

Kamion Martina van den Brinka
03.01.
rally slavný závod

Kolomý i Loprais ztratili, Dakar vede Kozlovský s Holanďany

Nizozemsko-česká posádka Martin van den Brink, Daniel Kozlovský, Marcel Blankestijn vyhrála druhou etapu Rallye Dakar a s kamionem Renault, který postavil český tým MKR Technology, se ujala vedení. Martin Kolomý dojel s tatrou osmý a celkově klesl s tříminutovým odstupem na třetí místo.