Jakub Kornfeil
20.10.
Moto3 Velká cena Japonska

Kornfeil o čelo závodu nebojoval. V Japonsku skončil až desátý!

Jakub Kornfeil dojel desátý v motocyklové Velké ceně Japonska a zopakoval umístění z předchozího závodu Moto3 v Thajsku. Ale zatímco před dvěma týdny byl český pilot do poslední zatáčky ve hře o stupně vítězů, tentokrát po startu ze šesté řady ztratil záhy kontakt s velkou čelní skupinou a na lepší výsledek nemohl pomýšlet.

19.10.
VC Japonska

Kornfeil v tréninku opět dominoval, Abraham na mokru zklamal

V trénincích se mu daří! Jakub Kornfeil byl i před Vekou cenou Japonska o 108 tisícin nejrychlejší a do kvalifikace půjde s pořádným sebevědomím. Naopak Karlovi Abrahamovi se nedařilo a na mokré trati zajel až 23. čas.

07.10.
Moto3 Velká cena Thajska

Kornfeil skončil v Thajsku desátý. Vyhrál Ital Di Giannantonio!

Jakub Kornfeil skončil desátý ve Velké ceně silničních motocyklů v Thajsku. Pořadí v cíli ovlivnil pád v poslední zatáčce, po němž si pro vítězství dojel Ital Fabio Di Giannantonio. V čele šampionátu zůstal dnes čtvrtý Španěl Jorge Martín, Kornfeil si pohoršil o příčku a je osmý.

aktualizováno 23.09.
Moto3 skokan dne

Penalizace a spanilá stíhačka. Kornfeil v Aragonii doháněl ztrátu

Motocyklista Jakub Kornfeil dojel po penalizaci a startu z 26. místa jedenáctý ve Velké ceně Aragonie. Dařilo se i Karlu Abrahamovi, který na okruhu v Alcaňizu obsadil v kategorii MotoGP 15. místo a potřetí v sezoně bodoval. Závod Moto3 vyhrál Španěl Jorge Martín, který si upevnil vedení v průběžném pořadí mistrovství světa. V MotoGP ho napodobil krajan Marc Márquez.

22.09.
Moto3

Kornfeil po nehodě zpátky v sedle. V kvalifikaci ale nezářil

Jakub Kornfeil se po páteční nehodě v tréninku vrátil zpět na motorku a stihl už zajet i kvalifikaci na Velkou cenu Aragonie. V té obsadil 13. pozici. Díky penaliaci svého soupeře ale odstartuje v neděli z místa dvanáctého.

aktualizováno 21.09.
motosport moto 3

Kornfeil skončil po havárii na nosítkách! Vzkázal, jak na tom je

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil havaroval! Během úvodního tréninku Moto3 před nedělní Velkou cenou Aragonie sice zajel nejrychlejší čas, ale pak měl nehodu a skončil na nosítkách.

12.08.
motosport velká cena rakouska

Kornfeil na fantazii nenavázal, dojel třináctý. Abraham ani nebodoval

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil si ve třídě Moto3 připsal další body, když ve Velké ceně Rakouska dojel na 13. místě. Karel Abraham ve třídě MotoGP nebodoval.

aktualizováno 11.08.
MotoGP Velká cena Rakouska

Kornfeil nenavázal na povedené Brno. V kvalifikaci byl třináctý!

Minulý týden byl pro Jakuba Kornfeila snový. Na Masarykové okruhu se mu dařilo vše, na co sáhl. Vždyť díky úspěšné kvalifikaci startoval v závodě z pole position. V Rakousku na tento výkon bohužel nenavázal a skončil třináctý. Závod třídy Moto3 je na programu zítra ve Spielbergu a vy ho budete moci sledovat živě na stanici Nova Sport 1 od 10:50.

05.08.
Moto3 Velká cena ČR

Skvělý Kornfeil slaví v Brně 3. místo! Po 11 letech Čech na bedně

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v motocyklové Velké ceně České republiky a počtvrté v kariéře se v mistrovství světa probojoval na stupně vítězů. Po sobotním premiérovém vítězství v kvalifikaci bojoval český jezdec v Brně do posledních metrů o první triumf v životě, ten si ale v dramatickém závodě zajistil Ital Fabio Di Giannantonio a před pětadvacetiletým Čechem projel cílovou čárou i Španěl Arón Canet.

04.08.

Skvělý Kornfeil: Poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci, navíc v Brně!

Motocyklista Jakub Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci závodu mistrovství světa a do domácí Velké ceny České republiky v Brně tak ve třídě Moto3 odstartuje z pole position. Druhý Čech na startu nejslabší kategorie Filip Salač, jedoucí na divokou kartu, byl poslední.