Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jakub Kornfeil
24.09.
moto ještě jeden rok

Přestup výš nebude. Kornfeil zůstáne další sezónu v Moto3!

Jakub Kornfeil bude i v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů jezdit ve třídě Moto3 za tým Prüstel GP. Z Peugeotu ale přesedne na značku KTM. Český závodník, který uvažoval o přestupu do vyšší kategorie Moto2, to po Velké ceně Aragonie uvedl v tiskové zprávě.

Joan Mir
24.09.
nova sport vc aragon

Další vítězství přiblížilo Mira světovému titulu! Kornfeil neuspěl

Svůj náskok na čele celkového pořadí seriálu mistrovství světa v kategorii Moto3 opět navýšil Joan Mir. Přispělo k tomu vítězství ve Velké ceně v Aragonu, které bylo jeho osmým triumfem v ročníku. Nevedlo se Jakubu Kornfeilovi, který skončil pětadvacátý.

Karel Abraham
10.09.
MotoGP San Marino

Abraham spadl a dojel poslední. Kornfeil slavil skvělé sedmé místo!

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně San Marina v třídě Moto3 sedmé místo. Na mokré trati v Misanu český jezdec zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek v mistrovství světa silničních motocyklů. Čtyřiadvacetiletý Kornfeil mohl pomýšlet ještě výš, ale ve čtvrtém z 23 okruhů ho zbrzdil pád. Na zemi skončil také Karel Abraham v MotoGP a dojel poslední sedmnáctý.

Jakub Kornfeil
aktualizováno 13.08.
nova sport vc rakouska

Abraham v Rakousku bere body za 14. místo! Kornfeil dvacátý

Jakub Kornfeil nedosáhl na body ve Velké ceně Rakouska. Na okruhu Spielberg zaznamenal stejné umístění jako před týdnem v Brně, tedy dvacátou příčku. Naopak Karel Abraham v MotoGP bodovat dokázal čtrnáctým místem.

Karel Abrahám
05.08.
MotoGP Velká cena Brna

Abraham zajel v kvalifikaci své maximum. Kornfeilovi se nedařilo!

Karel Abraham skončil v kvalifikaci na Velkou cenu Brna na sedmnáctém místě. Vyhrál úřadující mistr světa Marc Márquez ze Španělska. Ve třídě Moto3 se nedařilo Jakubu Kornfeilovi. Ten si vybral pořádnou smůlu. Přimotal se do pádu ještě dřív, než si stihl zapsat nějaký čas. Nakonec skončil na 24. místě a do závodu tak půjde až z osmé řady.

Jakub Kornfeil
02.07.
nova sport vc německa

Márquez vyhrál v Německu už osmkrát v řadě. Češi jsou bez bodů

Český motocyklista Jakub Kornfeil nedosáhl na body ve Velké ceně Německa. Skončil na osmnácté příčce a v této sezóně tak zatím bodoval pouze v jednom závodě. Na okruzích už popáté v tomto ročníku vládl Joan Mir. Nebodoval ani další český zástupce, Karel Abraham v MotoGP skončil sedmnáctý.

Jakub Kornfeil
25.06.
novasport mistrovství světa

Znovu mimo body: Kornfeil se trápí, i v Assenu dojel na chvostu

Jakub Kornfeil dojel v motocyklové Velké ceně Nizozemska sedmnáctý a nebodoval posedmé z osmi letošních závodů Moto3. Druhé vítězství v kariéře si v Assenu připsal Španěl Arón Canet.

Karel Abraham
aktualizováno 24.06.
MotoGP Assen

Kornfeil zajel svou nejlepší letošní kvalifikaci. Abraham má 18. místo!

Jakub Kornfeil zajel v Nizozemsku svou nejlepší kvalifikaci v letošní sezoně. I přes deštivé počasí skončil třináctý. V nedělním závodě Moto3 odstartuje český jezdec z páté řady. Karel Abraham skončil v kvalifikaci MotoGP na 18. místě.

Jakub Kornfeil
aktualizováno 07.05.
nova sport vc španělska

Kornfeil skončil ve Španělsku 18., Abraham získal jeden bod

Napínavý závěr nabídla motocyklová Velká cena Španělska v kategorii Moto3. V samotném finiši se do čela dostal domácí Aron Canet a vyhrál svoji první velkou cenu. Český závodník Jakub Kornfeil dojel osmnáctý. Bodu se dočkal Karel Abraham, který dojel v kategorii MotoGP patnáctý.

Jakub Kornfeil
09.04.
škoda mistrovství světa

Kornfeil znovu mimo body. Nesvědčila mu ani Argentina

Jakub Kornfeil obsadil 18. místo ve Velké ceně Argentiny a ani ve druhém závodě v sezoně motocyklového mistrovství světa kategorie Moto3 nebodoval.