Jakub Kornfeil
aktualizováno 20.05.
frajer

Jakub Kornfeil obsadil v dramatické motocyklové Velké ceně Francie v třídě Moto3 šesté místo a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. Mluví se ale hlavně o jeho fantastickém letu, díky němuž se vyhnul jistému pádu.

video+galerie neuvěřitelný instinkt

Přidej plyn a do stupaček! Kornfeil mluví o letu, kterému tleská svět

Jakub Kornfeil a jeho kaskadérský kousek
moto3 velká cena francie

Jakub Kornfeil dojel v nedělní Velké ceně Francie na šestém místě, ač ještě v předposledním kole bojoval o stupně vítězů. O úspěch ho připravila kolize, při které předvedl kaskadérský kousek a fantasticky ustál přelel přes jeden z motocyklů.

aktualizováno 19.05.
Moto3 Velká cena Francie

Kornfeil v Le Mans zajel životní jízdu, v kvalifikaci skončil druhý!

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil zajel v kvalifikaci Velké ceny Francie životní jízdu. Skončil totiž na druhém místě. V závodě Moto3 bude Kornfeil startovat z první řady podruhé. Povedlo se mu to už v roce 2014, kdy skončil v kvalifikaci v Malajsii a Itálii třetí.

06.05.
Moto3 Velká cena Španělska

Kornfeil dojel v Jerezu osmý. Abraham po pádu nebodoval!

Jakub Kornfeil skončil osmý v motocyklové Velké ceně Španělska a i ve čtvrtém závodě mistrovství světa Moto3 bodoval. Naopak Karel Araham v královské MotoGP skončil potřetí za sebou mimo bodovanou patnáctku, po pádu obsadil 18. místo. Teprve podruhé v kariéře vyhrál domácí Grand Prix čtyřnásobný mistr světa MotoGP Marc Márquez a ujal se vedení v šampionátu.

22.04.
MotoGP Velká cena Ameriky

Nejlepší výsledek v sezoně: Kornfeil skončil v Austinu sedmý!

Jakub Kornfeil obsadil v třídě Moto3 sedmé místo v motocyklové Velké ceně Ameriky, i když startoval až z 21. pozice. Český závodník ve třetím dílu mistrovství světa zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně.

08.04.
Moto3 Mistrovství světa

Kornfeil v Argentině bodoval: Ve druhém závodu dojel čtrnáctý!

Motocyklista Jakub Kornfeil bodoval i ve druhém závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Ve Velké ceně Argentiny dojel ve třídě Moto3 čtrnáctý a navázal na devátou příčku z úvodní Grand Prix v Kataru.

24.09.
moto ještě jeden rok

Přestup výš nebude. Kornfeil zůstáne další sezónu v Moto3!

Jakub Kornfeil bude i v příští sezoně mistrovství světa silničních motocyklů jezdit ve třídě Moto3 za tým Prüstel GP. Z Peugeotu ale přesedne na značku KTM. Český závodník, který uvažoval o přestupu do vyšší kategorie Moto2, to po Velké ceně Aragonie uvedl v tiskové zprávě.

Joan Mir
24.09.
nova sport vc aragon

Další vítězství přiblížilo Mira světovému titulu! Kornfeil neuspěl

Svůj náskok na čele celkového pořadí seriálu mistrovství světa v kategorii Moto3 opět navýšil Joan Mir. Přispělo k tomu vítězství ve Velké ceně v Aragonu, které bylo jeho osmým triumfem v ročníku. Nevedlo se Jakubu Kornfeilovi, který skončil pětadvacátý.

Karel Abraham
10.09.
MotoGP San Marino

Abraham spadl a dojel poslední. Kornfeil slavil skvělé sedmé místo!

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně San Marina v třídě Moto3 sedmé místo. Na mokré trati v Misanu český jezdec zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek v mistrovství světa silničních motocyklů. Čtyřiadvacetiletý Kornfeil mohl pomýšlet ještě výš, ale ve čtvrtém z 23 okruhů ho zbrzdil pád. Na zemi skončil také Karel Abraham v MotoGP a dojel poslední sedmnáctý.