Jakub Kornfeil
12.08.
motosport velká cena rakouska

Kornfeil na fantazii nenavázal, dojel třináctý. Abraham ani nebodoval

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil si ve třídě Moto3 připsal další body, když ve Velké ceně Rakouska dojel na 13. místě. Karel Abraham ve třídě MotoGP nebodoval.

aktualizováno 11.08.
MotoGP Velká cena Rakouska

Kornfeil nenavázal na povedené Brno. V kvalifikaci byl třináctý!

Minulý týden byl pro Jakuba Kornfeila snový. Na Masarykové okruhu se mu dařilo vše, na co sáhl. Vždyť díky úspěšné kvalifikaci startoval v závodě z pole position. V Rakousku na tento výkon bohužel nenavázal a skončil třináctý. Závod třídy Moto3 je na programu zítra ve Spielbergu a vy ho budete moci sledovat živě na stanici Nova Sport 1 od 10:50.

05.08.
Moto3 Velká cena ČR

Skvělý Kornfeil slaví v Brně 3. místo! Po 11 letech Čech na bedně

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v motocyklové Velké ceně České republiky a počtvrté v kariéře se v mistrovství světa probojoval na stupně vítězů. Po sobotním premiérovém vítězství v kvalifikaci bojoval český jezdec v Brně do posledních metrů o první triumf v životě, ten si ale v dramatickém závodě zajistil Ital Fabio Di Giannantonio a před pětadvacetiletým Čechem projel cílovou čárou i Španěl Arón Canet.

04.08.

Skvělý Kornfeil: Poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci, navíc v Brně!

Motocyklista Jakub Kornfeil poprvé v kariéře vyhrál kvalifikaci závodu mistrovství světa a do domácí Velké ceny České republiky v Brně tak ve třídě Moto3 odstartuje z pole position. Druhý Čech na startu nejslabší kategorie Filip Salač, jedoucí na divokou kartu, byl poslední.

01.07.
Moto3 Velká cena Nizozemska

Kornfeil v Assenu startoval z osmé řady. Nakonec dojel pro páté místo!

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Nizozemska v Assenu pátý ve třídě Moto3 a připsal si nejlepší výsledek v letošní sezoně mistrovství světa. Kvůli penalizaci za příliš pomalou jízdu v tréninku přitom startoval až z 23. místa. Zvítězil Španěl Jorge Martín.

Havárie v závodu Moto3 na Velké ceně Katalánska
aktualizováno 17.06.
video velká cena katalánska

Závod Moto3 na Velké ceně Katalánska byl jedním z nejdivočejších za poslední léta. V hromadných haváriích skončilo hned pět aspirantů na místa na stupních vítězů.

17.06.
nova sport velká cena katalánska

Kornfeil dojel v Katalánsku šestý! Body ale dostane jen za 11. místo

Jakub Kornfeil dojel v motocyklové Velké ceně Katalánska šestý, kvůli časové penalizaci ale vybojoval body do mistrovství světa Moto3 jen za jedenácté místo. Šestá příčka by pro českého jezdce znamenala vyrovnání letošního maxima, pořadím se ale propadl kvůli dodatečnému trestu 1,6 sekundy za zkrácení trati.

03.06.
nova sport velké cena itálie

Kornfeil poprvé v sezoně nedosáhl na body. Mugello mu nesedělo

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Itálie 23. pozici a v šestém závodu mistrovství světa silničních motocyklů poprvé v sezoně nebodoval. Český jezdec v třídě Moto3 po nepovedené kvalifikaci startoval v Mugellu z 21. místa a pořadí vylepšit nedokázal.

aktualizováno 20.05.
frajer

Jakub Kornfeil obsadil v dramatické motocyklové Velké ceně Francie v třídě Moto3 šesté místo a zaznamenal nejlepší výsledek v sezoně. Mluví se ale hlavně o jeho fantastickém letu, díky němuž se vyhnul jistému pádu.