Josef Dostál
aktualizováno 24.08.
Portugalsko Mistrovství světa

Dostál obhájil zlato a je tak znovu mistrem světa. Fuksa má bronz!

Kajakář Josef Dostál obhájil na mistrovství světa v Portugalsku titul na trati 500 metrů a získal čtvrté zlato v kariéře. Kanoista Martin Fuksa triumf z loňského šampionátu v Račicích nezopakoval a musel se spokojit s bronzem.

Martin Fuksa
aktualizováno 10.06.
České zastoupení Mistrovství Evropy

Kanoista Fuksa získal osmý titul na ME, zlato má i kajakář Dostál

Kanoista Martin Fuksa a kajakář Josef Dostál vyhráli na evropském šampionátu v Bělehradě závody na 500 metrů, a navázali tak na loňské světové tituly z Račic. Pro Fuksu to byl už osmý evropský titul, tuto distanci na ME ovládl pošesté za sebou. Naopak Dostál, který poslední dva evropské šampionáty vynechal, má první individuální evropské zlato.

09.06.
Bělehrad Mistrovství Evropy

Kanoista Fuksa je mistrem Evropy na kilometru, Dostál bez medaile

Kanoista Martin Fuksa je podruhé v kariéře mistrem Evropy na olympijském kilometru. V těsném finiši na šampionátu v Bělehradě dnes porazil o 87 tisícin sekundy olympijského vítěze Sebastiana Brendela z Německa. Na medaili naopak na této trati nedosáhl kajakář Josef Dostál, který skončil pátý. Čtvrtou příčku obsadila kajakářka Anna Kožíšková.

aktualizováno 27.05.
Kanoistika Světový pohár

Fuksa a Dostál vyhráli na SP v Duisburgu závody na 500 metrů!

Čeští reprezentanti Martin Fuksa a Josef Dostál ovládli na Světovém poháru v rychlostní kanoistice v Duisburgu dnešní závody na 500 metrů. Kanoista Fuksa udržel v seriálu neporazitelnost a stejně jako před týdnem v Maďarsku ovládl po kilometru i poloviční trať. Kajakář Dostál si připsal první umístění na stupních vítězů v sezoně.

26.05.
borec světový pohár

Fuksa opět zničil konkurenci! V Duisburgu vyhrál na obou tratích

Rychlostní kanoista Martin Fuksa pokračuje ve Světovém poháru ve vítězném tažení a týden po dvojnásobném triumfu v Szegedu ovládl i v Duisburgu a v těžší konkurenci kilometrovou trať.

20.05.

Fuksa neměl konkurenci ani na pětistovce! Má další zlato ze Szegedu

Kanoista Martin Fuksa vyhrál v úvodním dílu Světového poháru v Szegedu po sobotním kilometru také závod na trati 500 metrů. Pětadvacetiletý český reprezentant tak prodloužil svou nadvládu na této neolympijské distanci, na níž je úřadujícím dvojnásobným mistrem světa a Evropy.

aktualizováno 27.08.
Račice Mistrovství světa

Medailová euforie: Fuksa s Dostálem jsou mistry světa!

Kajakář Josef Dostál a kanoista Martin Fuksa vybojovali v Račicích tituly mistrů světa na neolympijské trati 500 metrů. Dostál, který v sobotu dojel třetí na kilometru, získal třetí světové zlato. Stříbrný na kilometrové trati Fuksa obhájil předloňský titul a nejcennější medaili z MS slaví podruhé.

aktualizováno 26.08.
mistrovství světa račice

Kanoista Fuksa získal světové stříbro! Dostál a debl berou bronz

Kanoista Martin Fuksa získal stříbrnou medaili z kilometrové trati na domácím mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Račicích. Nestačil pouze na Němce Brendela. Medaili si do sbírky přidá i kajakář Josef Dostál, který skončil druhý.

Martin Fuksa a Josef Dostál
04.06.
borci svět se blíží

Parádní forma: Fuksa a Dostál brali zlato na Světovém poháru!

Kanoista Martin Fuksa i kajakář Josef Dostál dnes na Světovém poháru v Bělehradu získali zlatou medaili. Medailovou sbírku rozšířil i čtyřkajak, a to o bronz. Dohromady čeští rychlostní kanoisté získali v srbské metropoli pět medailí.

aktualizováno 18.08.
rio 2016 rychlostní kanoistika

Kanoista Fuksa si spravil chuť. Vyhrál finále B a končí devátý

Kanoista Martin Fuksa vyhrál finále B olympijského závodu v Riu de Janeiro na sprinterské trati 200 metrů a celkově tak skončil devátý. Český reprezentant bojoval až do závěru o vítězství s Maďarem Jonatanem Hajdu, kterého těsně porazil.