Stal se chráněným volným hráčem bez kontraktu. Ondřej Palát se nemohl s Tampou Bay domluvit na nové smlouvě a tak se obrátil na arbitráž. Soud nakonec ani neproběhl a český útočník s Lightnings podepsal. A rozhodně se nejedná o nevýhodnou záležitost. Palát prodloužil na pět let a ročně si přijde průměrně na 5,3 milionů dolarů. Rázem je z něj třetí nejbohatší Čech v NHL.

Montreal vs. Tampa Bay
08.04.
NHL Hokejový večer

Palát pomohl jednou asistencí k výhře Tampy nad Motrealem!

Jediné utkání nabídl večerní program NHL. Řeč je o zápase Tampy Bay, která si vyjela na led Montrealu. Hosté měli už od první třetiny navrch, nakonec i díky asistenci Ondřeje Paláta Blesky vyhrály 4:2. Ostatní Češi, kteří zasáhli do zápasu, nebodovali.

07.04.
nova sport noc v nhl

Palát se Šustrem vykřesali Tampě naději na postup do play off!

V NHL vrcholí boj o účast ve vyřazovací části a naději na postup ještě vykřesali Ondřej Palát a Andrej Šustr, kteří dovedli Tampu k výhře 4:1 na ledě Toronta.

28.03.

Palát přiblížil pro Tampu play off! Jeden gól dal a na druhý přihrál

Český hokejový útočník Ondřej Palát pomohl v pondělním utkání NHL Tampy Bay k výhře 5:4 v prodloužení nad Chicagem. Palát si připsal gól a asistenci a Lighting zvítězili potřetí v řadě a play off mají na dosah.

Petr Mrázek
aktualizováno 25.03.
NHL Hokejová noc

Palát prostřelil Mrázka. I díky tomu slavila Tampa!

Český brankář Petr Mrázek znovu nastoupil do brankoviště Detroitu, který na svém ledě hostil Tampu. Rodák z Ostravy si připsal sice 30 úspěšných zákroků, ale těsné prohře 1:2 po prodloužení nakonec nezabránil. O vyrovnání se v tomto utkání postaral Ondřej Palát. Aleš Hemský pak pomohl Dallasu jednou asistenci k vysoké výhře 6:1 nad San Jose.

19.03.

Palát s Hanzalem asistovali. Jejich týmy přesto prohrály!

V nočních zápasech NHL se bodově prosadili jen dva Češi. Tím prvním byl útočník Martin Hanzal z Minnesoty, jehož tým podlehl na domácím ledě New York Rangers těsně 2:3. Hanzal asistoval na vedoucí gól svého týmu. Nahrávku si také připsal Ondřej Palát z Tampy Bay, která však nestačila na Washington a prohrála 3:5.

Jaromír Jágr
15.03.

Palát připravil vítězný gól, Jágrova Florida se probudila z letargie

Český útočník Ondřej Palát v barvách Tampy přispěl v úterním utkání NHL důležitou přihrávkou na vítězný gól nad Ottawou. Tampa i díky Palátovi zvítězila 2:1 v prodloužení. Hokejisté Floridy se po pětizápasové sérii porážek konečně probrali a vyhráli 7:2 nad Torontem.

aktualizováno 12.03.

Skvělá noc v NHL: Z gólů se radovalo šest Čechů včetně Jágra!

Z českého pohledu to byla gólově vyvedená hokejová noc. Celkem šest Čechů se totiž zapsalo do listin střelců a to včetně Jaromíra Jágra, který skóroval podruhé v řadě. Znovu to však k bodovému zisku Floridy nestačilo a ta podlehla Tampě 2:3. Zásluhu na tom měl i jednogólový Ondřej Palát.

Andrej Sustr
aktualizováno 10.03.

Šustr s Palátem bodovali proti Minnesotě, Frolík proti Montrealu

Dva čeští přispěli hráčí přispěli k vítězství Tampy Bay 4:1 nad Minnesotou. Obránce Andrej Šustr si připsal gól a útočník Ondřej Palát asistenci. Dvě asistence si v duelu Calgary s Montrealem připsal Michael Frolík, který tak pomohl k vysoké výhře Flames 5:0.

NHL
02.03.

Palát asistencemi přispěl k výhře, Pánik gólem uchvátil celou NHL!

Dvě gólové nahrávky si připsal v NHL český útočník Ondřej Palát. Pomohl tak hokejistům Tampy Bay k výhře 4:3 nad Carolinou v prodloužení. Asi nejhezčí moment ze středečních utkání však předvedl slovenský útočník Richard Pánik z Chicaga, který skóroval proti Pittsburghu.