Ondřej Palát
aktualizováno 20.05.
video boj o stanley cup

Palát řídí obrat! Tampě chybí jedna výhra k postupu do finále

Hokejisté Tampy Bay Lightning doma porazili i Washington 3:2 a v boji o postup do finále Stanley Cupu se ujali vedení 3:2 na zápasy. Gólem se na tom podílel i Ondřej Palát, který nastoupil v elitní formaci domácího týmu.

Ondřej Palát slaví jeden z gólů Tampy
aktualizováno 16.05.

Tampa nic nevzdává! Má první výhru i díky Palátově nahrávce

Hokejisté Tampy Bay Lightning dokázali vyhrát na ledě Washingtonu 4:2 a snížili stav série o postup do finále Stanley Cupu na 1:2. Na vítězném gólu měl podíl i český útočník Ondřej Palát.

Michal Kempný
aktualizováno 12.05.
NHL Finále konference

Washington i díky gólu Kempného vede. Palátova trefa nestačila!

Odstartovala finále konference a v tom východním vede po prvním utkání Washington. Capitals porazili Tampu Bay 4:2 a na obou stranách se do střeleckých listin zapsali Češi. Hostům pomohl k výhře úvodní trefou klání obránce Michal Kempný. Za Lightning pouze snižoval Ondřej Palát.

03.05.
nhl 2. kolo play off

Palát přispěl dvěma góly k výhře v Bostonu! Hertl se trefil proti Vegas

Hokejisté Tampy zvítězili na ledě Bostonu 4:1 a ujali se tak vedení v sérii 2:1 na zápasy. Dva góly v dresu Tampy zaznamenal český útočník Ondřej Palát a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Gól zaznamenal i další český útočník Tomáš Hertl, který přispěl k výhře 4:0 nad Las Vegas.

01.05.
NHL Hokejová noc

Palát pomohl Tampě gólem a asistencí. Hertlova trefa nestačila!

Tampa Bay v nočním zápase porazila ve čtvrtfinálové odvetě Boston 4:2 a vyrovnala tak na 1:1 na zápasy. Zasloužil se o to i Ondřej Palát, který jeden gól dal a na jeden přihrál. Za Bruins jednou asistoval David Pastrňák. Nováček z Vegas se pak ujal vedení v sérii 2:1, když ve třetím zápase porazil San Jose 4:3 po prodloužení. Gól Tomáše Hertla tak nakonec neměl žádnou váhu.

Michal Kempný a Nicklas Bäckström
22.04.

Capitals v sérii vedou, Kempný asistoval. Boston ještě neslaví!

Hokejisté Washingtonu v nočním zápase otočili průběh série s Columbusem, když v pátém utkání vyhráli 4:3 v prodloužení. Jednou asistencí se pod tuto výhru podepsal i český obránce Michal Kempný. Poslední krok k postupu do dalšího kola play off pak udělala Tampa, která vyhrála nad New Jersey 3:1 a celkově 4:1 na zápasy. Oslavy postupu však musí odložit Boston, jenž nezvládl zápas s Torontem, kterému podlehl 3:4.

08.04.

Skórovali Pastrňák, Kempný a Palát. Bodovali i další čeští hráči!

Poslední zápasy základní části přinesly nabitý hokejový program. V něm bodovalo hned několik českých hráčů. Gólově se prosadil David Pastrňák z Bostonu, Ondřej Palát s Tampy Bay a obránce Washingtonu Michal Kempný.

Radek Faksa
07.04.

Faksův gól Dallasu nestačil. Palát se asistencí podílel na výhře!

V noci byly na programu NHL jen čtyři zápasy. Ve dvou z nich bodovali čeští hokejisté. Útočník Dallasu Radek Faksa proti Anaheimu skóroval, jeho tým i tak prohrál 3:5. To Ondřej Palát z Tampy Bay měl ze své asistence větší radost. Je totiž zapsána pod výhrou 7:5 nad Buffalem.

David Pastrňák
02.04.

Pastrňákův gól pomohl Bruins k bodu, Kaše rozhodl zápas!

Pouze pět zápasů bylo na programu NHL a ve dvou z nich se gólově prosadili Češi. Za Boston skóroval David Pastrňák, jehož tým i díky tomu dosáhl na bod proti Philadelphii, která nakonec vyhrála 4:3 v prodloužení. Jedinou branku Tampy Bay dal Ondřej Palát. Lightning ale prohráli s Nashvillem 1:4.

25.03.

Palát poprvé od návratu skóroval. Na výhru Tampy to ale nestačilo!

Ondřej Palát po téměř dvouměsíční zdravotní pauze opět skóroval. Na výhru jeho Tampy Bay to však nestačilo, Lightnings prohráli na ledě New Jersey 1:2. V tomto utkání bodoval i Pavel Zacha, který si připsal asistenci na vítěznou branku Palmieriho. Z Čechů si v nočních zápasech zapsal přiihrávku ještě Jakub Jeřábek z Washingtonu.