Will Power během závodu v St. Petersburgu
Aktualizováno 11.3. 2017 23:32
IndyCar Kvalifikace

Risk se vyplatil! Power políbil zeď, ale má další pole position

Australan Will Power ukázal, že mu trať v St. Petersburgu náramně sedí a získal svou už sedmou pole position na tomto okruhu. Sesadit z kvalifikačního trůnu jej nedokázal ani Scott Dixon, který vyhrál 2. a 3. trénink. Power triumfoval i přes drobný kontakt se zdí během prostředního segmentu kvalifikace.

Francie a Portugalsko po EURO
Aktualizováno 7.9. 2016 15:05
ms 2018 ani jeden nevyhrál

Kocovina po EURO: Finalisté na úvod kvalifikace totálně vyhořeli!

Na letošním evropském šampionátu došli až do finále, první ostré zápasy po EURO ale vůbec nezvládli. Francouzi, kteří šampionát hostili, nečekaně klopýtli v Bělorusku, odkud si po bezbrankové remíze odvezli pouze bod. Ještě hůř vstoupili do kvalifikace o postup na MS 2018 jejich fináloví přemožitelé Portugalci. Úřadující evropští šampioni prohráli ve Švýcarsku.

Karel Jarolím
Aktualizováno 25.8. 2016 14:15
reprezentace na koho ukázal?

Kouč Jarolím poprvé nominoval! Mladíci Schick s Černým chybějí

Nová éra fotbalové reprezentace začíná. Kromě odchodu několika stálic nastala po EURO ve Francii změna i na postu kouče. Pavla Vrbu nahradil Karel Jarolím, který už oznámil svoji první nominaci na přípravný zápas s Arménií (31. srpna) a následný úvodní duel kvalifikace mistrovství světa se Severním Irskem (4. září).

INDYCAR Sobota v Poconu

Favorité bourali a z pole position se radoval "šílený Rus" Aljošin

Ruský závodník Michail Aljošin získal v kvalifikaci na závod IndyCar na oválu Pocono Raceway svou první pole position v kariéře v amerických formulích. Formu ukázal už v úvodním tréninku na nedělní závod, který vyhrál, zatímco jezdci, kterým se na trati v horách ve státě Pensylvánie v minulosti dařilo, skončili v ochranné bariéře.

INDYCAR Trénink a kvalifikace

Favorité bodovali: Jezdci bojující o titul odstartují z první řady

Kvalifikace na závod IndyCar v Ohiu rozdala karty tak, že se v neděli můžeme těšit na skutečně zajímavý závod! Z prvního místa odstartuje, letos už pošesté, lídr šampionátu Simon Pagenaud. Ale hned vedle něj bude stát jeho nejbližší rival Will Power. Scott Dixon, který v Ohiu pětkrát vyhrál, se kvalifikoval až jako jedenáctý.

Drama až do konce. Dixon vyhrál kvalifikaci posledním pokusem

Třetím tréninkem a kvalifikací pokračoval v sobotu program IndyCar Series na okruhu v Torontu. Závěrečný trénink před kvalifikací opět vyhrál Francouz Bourdais. V kvalifikaci pak všem vypálil rybník Scott Dixon. Po nehodách z pátečního odpoledního tréninku musela INDYCAR trať mírně upravit.

nova sport moto3

Kornfeil vyrazí na Sachsenringu z páté řady, rozhodla kvalifikace

Český motocyklový závodník ve třídě Moto3 Jakub Kornfeil zajel v dnešní kvalifikaci na Velkou cenu Německa 15. příčku. V nedělním závodě na okruhu v Sachsenringu tak bude startovat z páté řady.

indycar Kvalifikace

Kvalifikaci na legendární Road America ovládl Will Power

Do nedělního závodu odstartuje z první příčky Australan Will Power. V sobotní kvalifikaci se mu podařilo porazit všechny soupeře a získat svou 44. pole position v kariéře. S ním odstartuje z první řady Novozélanďan Scott Dixon.

Jakub Kornfeil
Aktualizováno 25.6. 2016 15:14
nova sport velká cena nizozemska

Kornfeilovi kvalifikace nesedla, v Assenu zajel nejhůře v průběhu MS

Český motocyklový závodník Jakub Kornfeil odstartuje do VC Nizozemska z osmé řady. V sobotní kvalifikaci obsadil 25. příčku, která znamenala nejhorší kvalifikační výsledek v dosavadním průběhu mistrovství světa.

Carlos Muňoz během kvalifikace v Texasu
Aktualizováno 11.6. 2016 11:22
Kvalifikace

Neskutečně vyrovnaná IndyCar. Rozhodovala i jedna desetitisícina!

Kolumbijec Carlos Muňoz získal na oválu Texas Motor Speedway svou první pole position v kariéře. Z první řady s ním odstartuje Scott Dixon. Kvalifikace ukázala, jak je IndyCar vyrovnaná. Hned ve dvou případech rozhodoval odstup 0.0001! Volný trénink před kvalifikací vyhrál Tony Kanaan.