Milan Baroš, fotbalista, kterých v České republice moc podobných není. Přesto někdejší útočník Premier League či české reprezentace nemůže být úplně dobrým příkladem pro malé fotbalové naděje. Proč? V derby s Opavou totiž nafilmoval pád a pak se svíjel v bolestech. Z videa je přitom patrné, že ke kontaktu s opavským Svozilem vůbec nedošlo. A co na to klub? Nechce se v tom dál "šťourat".

Milan Baroš
12.11.
fotbal posuďte sami

Baroš rozzuřil fanoušky! Po skluzu dělal, jako kdyby přišel o nohu

Slezské derby mezi domácí Opavou a hostujícím Baníkem Ostrava provázela pěkně vyhecovaná atmosféra. Kromě fanouškovských nepokojů to však vřelo i na hřišti. Zvláště poté, co v prvním poločase viděl domácí Jaroslav Svozil žlutou kartu po zákroku na Milana Baroše, který se ho však podle videa ani nedotkl!

Derby Opava Baník
11.11.
Policejní manévry

Chuligáni se bili v Opavě s policií: 26 zadržených i fanoušek na hřišti

Rizikové slezské derby je minulostí. Vyhrála ho Opava, která porazila Baník 2:1. A jak to vypadalo mimo stadion? Informace hovoří o 26 zadržených fanoušcích. Většina z nich byla ze skupiny příznivců ostravského celku. Po utkání došlo v centru Opavy ke konfliktům mezi policií a fanoušky.

Baník vs. Opava
11.11.

Vyhecované derby vyhrála Opava. Po 22 letech doma porazila Baník!

Fotbalisté Opavy v 15. kole první ligy vyhráli slezské derby s Ostravou 2:1 a svého hlavního rivala tak doma porazili poprvé od listopadu 1996. Na vyprodaném stadionu otevřel skóre domácí Joel Ngandu Kayamba a po hodině hry přidal druhý gól opavského týmu přesnou hlavičkou Tomáš Smola. Střídající Jakub Šašinka už pouze snížil. Ostrava tak z posledních pěti utkání v lize vyhrála jediné.

Zbyněk Proske a fotbalisté Plzně
07.11.
skandální proč to udělal?

Přiznání komise rozhodčích: Sudí odmítl video a pomohl Plzni!

Fotbaloví fandové dozvěděli verdikt komise rozhodčích, která potvrdila, že sudí Zbyněk Proske doslova zařízl ostravský Baník v duelu s Viktorií Plzeň. Rozhodčí zavřel oči nad dvěma penaltami. První nakonec odpískal po vyzvání videorozhodčích, podruhé už video odmítl.

Jan Kopic
aktualizováno 03.11.
fotbal ligový šlágr

Plzeň dobyla Ostravu! Baník ale nedal penaltu, to ho stálo body

Ostravský Baník doma plzeňskou Viktorii nepřetlačil a ligový souboj prohrál 0:1. Domácí tým musí mrzet i neproměněná penalta Fleišmana. Západočechům zařídil tři body svým gólem Jan Kopic.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava
aktualizováno 31.10.
mol cup pořádné překvapení

Baník vyřadil Plzeň! Penaltě a červené po nastavení navzdory

Fotbalisté Baníku Ostrava se postarali o další překvapení! Dokázali vyhrát na hřišti Viktorie Plzeň 3:2 po prodloužení a vyřadili mistrovský tým z MOL Cupu už v osmifinále. Baník dal rozhodující gól v prodloužení i bez vyloučeného Procházky.

Nikolaj Komličenko
06.10.

Boleslav remizovala s Baníkem. Znovu se trefil Komličenko!

Fotbalisté Ostravy v 11. kole první ligy přišli o šanci dostat se na první místo v tabulce, když v Mladé Boleslavi neudrželi v nastavení vedení a jen remizovali 2:2. Mladou Boleslav poslal do vedení svým jedenáctým gólem v sezoně Nikolaj Komličenko, ale Baník těžil ze standardních situací Roberta Hrubého, po kterých se prosadili Martin Šindelář a Ondřej Šašinka. V závěru pak domácí hráli bez vyloučeného Marka Matějovského, přesto ve čtvrté minutě nastavení srovnal střelou z dálky Petr Mareš.

Milan Baroš
aktualizováno 04.10.
červená karta nekompromisní verdikt

Baroš už zná trest: Za vulgarity a faul bude stát až do listopadu!

Fotbalista Milan Baroš musí být po čtvrtečním verdiktu hodně smutný. V utkání se Slavií Praha viděl červenou kartu a poté ostře a i vulgárně gestikuloval s rozhodčím. Jeho chování ocenila disciplinární komise trestem na pět utkání! Pykat ale bude i Nicolae Stanciu ze Sparty.

Milan Baroš
aktualizováno 03.10.
omluva trvalo to tři dny

Barošova první slova po červené! Jaká je jeho reakce a omluvil se?

Tři dny po červené kartě je na světě konečně reakce samotného Milana Baroše! Ikona Baníku Ostrava se na klubových stránkách omluvila za své chování po vyloučení v utkání se Slavií. Na verdikt disciplinární komise ještě Baroš čeká.