Bylo to trápení. Ale Peter Sagan Vueltu prostě dojel. Unavený, vyčerpaný. Nevyhrál ani jednu etapu, na to nebývá zvyklý. Ale když se ho po konci klání novináři ptali, bylo to prý lepší, než být doma…

Simon Yates
16.09.
cyklistika Grand Tour

Vuelta skončila. Jejím králem byl korunován Brit Simon Yates!

Britský cyklista Simon Yates byl v Madridu korunován vítězem 73. ročníku španělské Vuelty. Premiérového triumfu na Grand Tour se dočkal v 26 letech, jistý ho měl prakticky již v sobotu po poslední horské etapě v Pyrenejích. Dnešní poslední úsek, během něhož už peloton lídra neatakuje, vyhrál Ital Elia Viviani.

Simon Yates
15.09.
cyklistika Vuelta

Yates potvrdil vedení na Vueltě, do Madridu si pojede pro výhru

Britský cyklista Simon Yates potvrdil třetím místem v poslední horské etapě své vedení na Vueltě a má na dosah premiérový triumf na Grand Tour. Závod skončí nedělním dojezdem po rovině do Madridu, v němž už se celkové pořadí téměř jistě měnit nebude.

Simon Yates
14.09.
Cyklistika Vuelta

Simon Yates setřásl Valverdeho a míří na Vueltě za vítězstvím

Lídr cyklistické Vuelty Simon Yates najel v 19. etapě s cílem v Andoře více než minutu na průběžně druhého Alejandra Valverdeho a udělal výrazný krok k premiérovému vítězství na Grand Tour. Horskou etapu o délce 154,4 km vyhrál Francouz Thibaut Pinot, Brit Yates dojel druhý.

Simon Yates
11.09.

Yates po časovce zvýšil vedení na Vueltě, vyhrál opět Dennis

Lídrovi cyklistické Vuelty Simonu Yatesovi se po volném dnu vydařila dnešní časovka a díky 13. místu Brit mírně zvýšil své průběžné vedení. Šestnáctou etapu na rovinaté trati dlouhé 32 km vyhrál specialista Rohan Dennis z Austrálie a navázal na své vítězství z úvodní individuální časovky v Málaze, jež závod před více než dvěma týdny zahajovala.

Thibault Pinot
09.09.

Pinot ovládl horskou 15. etapu Vuelty, třetí Yates zvýšil vedení

Horskou 15. etapu Vuelty s dojezdem na kopec Lagos de Covadonga vyhrál po sólu Francouz Thibaut Pinot. Červený dres lídra uhájil dnes třetí Simon Yates a před volným dnem a časovkou navýšil vedení na 26 sekund.

Simon Yates
08.09.
cyklistika španělská vuelta

Yates vyhrál etapu a opět se stal vedoucím závodníkem Vuelty!

Britský cyklista Simon Yates vyhrál 14. etapu Vuelty a vrátil se do červeného trikotu pro vedoucího muže závodu. Před Španělem Alejandrem Valverdem vede o 20 sekund. Kolumbijec Nairo Quintana, který se v posledních kilometrech opakovaně pokoušel o nástupy, je o dalších pět sekund zpět třetí.

Jesus Herrada
06.09.
cyklistika 12. etapa

Španělé šílí! Domácí závodník oblékl červený dres pro lídra Vuelty

Domácí Španěl Jesús Herrada je po 12. etapě novým lídrem cyklistické Vuelty. Jezdec týmu Cofidis byl jedním z 18 uprchlíků, které peloton nechal s velkým náskokem dojet až do cíle. Etapový triumf vybojoval Francouz Alexandre Geniez a Herrada, byť přijel až šestnáctý se ztrátou dvě a půl minuty, vysvlékl z červeného trikotu Simona Yatese. Ten na nového lídra ztrácí 3:22 minuty.

Simone Petilli
05.09.
Cyklistika Skončil v nemocnici

Děsivý pád na Vueltě: Cyklista přišel o zuby, zůstal v bezvědomí!

Na desátou etapu letošní Vuelty rozhodně nebude v dobrém vzpomínat Simone Petilli. Italský cyklista měl totiž děsivý pád, při kterém přišel o zuby a upadl do bezvědomí. Z toho nejhoršího se naštěstí už dostal a fanouškům poslal pozdrav z nemocnice.

Elia Viviani
04.09.
Cyklista Vuelta

Viviani vyhrál ve spurtu 10. etapu Vuelty, dál těsně vede Yates

Rovinatou 10. etapu Vuelty po dni volna vyhrál ve spurtu Ital Elia Viviani ze stáje Quick-Step Floors a připsal si už 17. letošní vítězství. Potřetí v tomto ročníku španělské Grand Tour skončil na stříbrném stupni trojnásobný mistr světa Peter Sagan, na triumf z letošní Vuelty slovenský favorit stále čeká.