Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Chris Froome
aktualizováno 27.05.
Cyklistika Giro d'Italia

Froome ovládl Giro a zkompletoval triumfy na Grand Tours!

Britský cyklista Chris Froome poprvé v kariéře vyhrál Giro d'Italia. Díky tomu se stal sedmým jezdcem v historii, který triumfoval na všech Grand Tours. Po čtyřech vítězstvích na Tour de France loni premiérově ovládl i Vueltu. Nejlepší z trojice Čechů skončil 47. Jan Hirt. Dnešní závěrečnou 21. etapu, která byla nakonec neutralizována a nezapočítávala se do celkového pořadí, ovládl irský sprinter Sam Bennett.

Chris Froome
13.12.
cyklistika to snad ne!

ŠOK pro svět cyklistiky! Froome neprošel dopingovou zkouškou

Britský šampion Chris Froome neprošel během zářijové Vuelty dopingovou zkouškou. Slavný cyklista překročil povolený limit léku na astma, který se zvláštním povolením smí užívat, a o triumf může přijít. Dvaatřicetiletý Froome je rovněž čtyřnásobným vítězem Tour de France.

Chris Froome
10.09.
Cyklistika Vuelta

Froome je třetím cyklistou, který v jednom roce ovládl Tour i Vueltu!

Brit Chris Froome jako třetí cyklista ovládl ve stejném roce Tour de France i Vueltu. Závěrečnou etapu španělského závodu, během níž se při dojezdu do Madridu o čelní příčky celkového pořadí tradičně nesoupeřilo, vyhrál ve spurtu Ital Matteo Trentin a připsal si čtvrté dílčí prvenství na letošní Vueltě.

Thomas De Gendt
08.09.
vuelta 18. etapa

Belgičan De Gendt slaví. Zkompletoval cyklistický hattrick!

Belgický cyklista Thomas De Gendt byl nejrychlejší ve spurtu devítičlenné skupiny v 18. etapě Vuelty a zkompletoval dílčí prvenství v závodech Grand Tours. Celkově dál vede Brit Chris Froome, který do cíle v Gijónu dorazil s více než dvanáctiminutovou ztrátou na vítěze. Dvě etapy před koncem má čtyřnásobný šampion Tour de France Froome na druhého Itala Vincenza Nibaliho k dobru přes minutu a půl.

Chris Froome
05.09.
cyklistika 16. etapa

Triumf je zase o něco blíž! Froome na Vueltě ovládl časovku

Britský favorit Chris Froome vyhrál na cyklistické Vueltě 40 km dlouhou časovku a druhým etapovým vítězstvím výrazně zvýšil své šance na premiérový triumf v závodě. Lídr týmu Sky má po 16. etapě v čele průběžného pořadí už téměř dvouminutový náskok před Italem Vincenzem Nibalim.

Chris Froome
03.09.
vuelta grand tour

Frooma neutahali. V královské etapě získal další sekundy k triumfu

Kolumbijský cyklista Miguel Ángel López vyhrál královskou etapu Vuelty a připsal si druhé dílčí vítězství v tomto ročníku. Ani patnácté pokračování závodu s cílem na 2510 metrů vysokém vrcholu Alto Hora de la Mora v Sierra Nevadě neotřáslo pozicí vedoucího Chrise Froomea.

Rafal Majka
02.09.
Cyklistika Vuelta

Čtrnáctou etapu vyhrál Polák Majka. Ve vedení zůstává Froome!

Polský vrchař Rafal Majka si po úniku dojel v horské 14. etapě po první triumf na Vueltě. Zaútočil deset kilometrů před cílem na vrcholu Sierra de La Pandera a přivezl si bezmála půlminutový náskok. Červený dres uhájil dnes čtvrtý Brit Chris Froome, jenž stejně jako jeho rival Vincenzo Nibali dojel s odstupem 31 sekund za Majkou.

Matteo Trentin
01.09.
Cyklistika Vuelta

Matteo Trentin vyhrál potřetí etapu. Vede stále Chris Froome!

Italský cyklista Matteo Trentin ve spurtu potřetí vyhrál etapu na letošní Vueltě. V čele celkového pořadí i po třinácté etapě zůstal Christopher Froome. Ze čtvrtečního pádu vyvázl jen s odřeninami a finišoval na sedmé pozici. Před Italem Vincenzem Nibalim má nadále bezmála minutový náskok.

Maxim Belkov
01.09.
Cyklistika Přeskočilo mu?

Šokovaný Belkov: Při Vuletě na něj vyběhl divák a sejmul ho! VIDEO

Cyklista Maxim Belkov je možná ještě teď šokovaný z toho, co se mu stalo při včerejší Vueltě. Při posledním stoupání na něj totiž nečekaně vyběhl jeden z diváků a srazil ho z kola. Ruský jezdec týmu Katusha po pádu za bariéru jen nevěřícně koukal. Muže zadržela policie, ale...

Chris Froome
31.08.
vuelta grand tour

Froome na zemi a se ztrátou! Nibali proto stáhl ztrátu na čelo

Dosavadní suverén Chris Froome musel řešit ve 12. etapě Vuelty nečekané problémy. Zhruba osm kilometrů před cílem v Antequeře musel měnit kolo a krátce nato ve sjezdu do cíle spadl.