Zenit Petrohrad
17.08.
fotbal dozvuky zápasu

Osm gólů Petrohradu: Fotbalový zázrak, nebo Putinova vyšší moc?

Co se to stalo? Dinamo Minsk mělo po prvním zápase jasně nakročeno do dalšího kola Evropské ligy, v odvetě s Petrohradem ale prohospodařilo čtyřgólový náskok a padlo 8:1 po prodloužení. Fotbaloví fanoušci se nemohou shodnout, jestli jde pouze o kolaps běloruského týmu, nebo něco na odvetném utkání nesedí. Minsk rozhodně ale není první tým, který v evropských pohárech takový náskok lehce ztratil.

Arťom Dziuba
16.08.
odvety evropská liga

Ruská divočina: Zenit dal OSM gólů v odvetě, smazal manko 0:4!

Fotbalisté Zenitu Petrohrad zachránili svoje bytí v letošním ročníku Evropské ligy. I když v prvním utkání prohráli v Minsku 0:4, druhý duel vyhráli po prodloužení 8:1! Senzaci dokonal slovenský Trenčín, který vyřadil Feyenoord Rotterdam.

Martin Nešpor dává první gól v Almatech
aktualizováno 16.08.
gratulace evropská liga

Olomouc slaví postup: Po výhře nad Kajratem čeká na Sevillu!

Fotbalisté Sigmy Olomouc dokázali vyhrát nad týmem Karjat Almaty z Kazachstánu i v odvetě. Díky vítězství 2:1 po zásluze postupují do předkola Evropské ligy. O to, zda si zahrají její skupinovou fázi, rozhodně následný dvojzápas s FC Sevilla.

Prásk.tv píše:

Nova Sport prodloužil vysílací práva na UEFA Evropskou ligu do roku 2021
čtěte o tématu Evropská liga na Prásk.tv
Frederik Klyver
10.08.
Fotbal Zasáhla ho sklenice

Sudí, kterého zranili fanoušci: FOTO z letadla na cestě domů!

Švédský rozhodčí Frederik Klyver už nikdy nezapomene na zápas mezi Sturmem Graz a Larnakou, který se hrál v rámci 3. předkola Evropské ligy. Do konce klání zbývalo 12 minut, když ho jeden z neukázněných fanoušků trefil sklenicí s vodou do hlavy. Sudí musel ihned na ošetření a utkání bylo přerušeno. Řečtí novináři vyfotili Klyvera při cestě domů a vypadá to, že "památku" na incident bude mít už napořád…

Zakrvavený rozhodčí
aktualizováno 09.08.
fotbal Krvavý incident

Drama v Rakousku! Fanoušci trefili sudího, crčela z něj krev!

Hodně ošklivý moment nabídlo první utkání 3. předkola Evropské ligy mezi Sturmem Graz a Larnakou. Frustrovaní fanoušci domácích zasáhli nejspíš sklenicí pomezního sudího, jemuž se po hlavě začala ihned valit vlna krve. Zápas ese však překvapivě dohrál.

Radost Trenčína
09.08.
fotbal Nečekané výsledky

Evropská liga plná překvapení! Šokovaly týmy Trenčína i Minsku

Úvodní zápasy 3. předkola nabídly hodně zajímavé a nečekané výsledky. O jedno z největších překvapení se postaral slovenský Trenčín, který porazil favorizovaný Feyenoord Rotterdam 4:0. Stejným výsledkem pak Dinamo Minsk zneškodnilo Zenit Petrohrad!

Hráči Sigmy Olomouc
fotbal Evropská liga

Paráda! Olomouc smázla vzpupné Kazachy a nakročila k postupu

Fotbalisté Sigmy Olomouc zvládli úvodní zápas 3. předkola Evropské ligy a po výhře 2:0 nad kazašským celkem Kajrat Almaty razantně nakročili k postupu. Oba týmy dohrávaly zápas v deseti lidech.

Jindřich Trpišovský
08.08.
Fotbal Evropské poháry

Trenéři českých klubů v Evropě: Kdo je nejefektivnější? PŘEHLED

České fotbalové kluby se v posledních letech potácí po evropských pohárech ve snaze získat cenné body do koeficientu pro následující sezóny a ve snaze vylepšit si svůj rozpočet. Dlouhodobě se jim ovšem moc nedaří uspět a otázkou zůstává, kdy se český fotbal vrátí do lepších časů. V souvislosti s tím jsme sestavili přehled trenérů a jejich bilance za poslední tři roky v evropských pohárech. Kdo je nejefektivnější pro svůj klub?

Sigma Olomouc
aktualizováno 06.08.
los evropská liga

Hodně přísný los pro Sigmu: Když vyřadí Almaty, možná čeká Sevilla!

Fotbalisté Sigmy Olomouc už mají jasno, jaká cesta vede do základních skupin Evropské ligy. Nejdřív musí přejít přes kazašský tým Kajrat Almaty. A pokud se jim to povede, čeká na ně lepší z dvojice FC Sevilla - Žalgiris Kaunas

SK Slavia Praha
06.08.
los liga mistrů

Postoupí Slavia přes Kyjev? Pak možná opět čeká cesta na Ajax!

Fotbalisté Slavie v případě postupu přes Dynamo Kyjev nastoupí ve 4. předkole Ligy mistrů proti lepšímu z dvojice Ajax Amsterodam - Standard Lutych. První zápas, který by celek z Edenu odehrál venku, je na programu 21. nebo 22. srpna, odveta pak 28. nebo 29. srpna.