Jakub Vadlejch a Petr Frydrych
aktualizováno 14.08.
návrat hrdinů dnes přistáli

Těsně po příletu:Oštěpaři Vadlejch a Frydrych přivezli medaile z MS

Do Prahy se dnes z Londýna vrací druhá část české atletické reprezentace. Po příletu se s novináři setkají oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych, kteří na mistrovství světa získali stříbro a bronz. Tisková konference proběhla ve 13 hodin.

Jakub Holuša
aktualizováno 13.08.
ms v atletice běh na 1500 metrů

Výborný finiš na medaili nestačil. Holuša bere na MS páté místo!

Český mílař Jakub Holuša vybojoval na mistrovství světa v Londýně páté místo. Těsně za stupně vítězů se dostal zásluhou výborného závěru závodu.

Inés Henriquesová
13.08.
mistrovství světa atletika

Londýn viděl první světový rekord! Udělala ho 37letá Portugalka

Inés Henriquesová z Portugalska při premiéře chodeckého maratonu na mistrovství světa vylepšila v Londýně vlastní světový rekord časem 4:05:56. Vedle 60 tisíc dolarů, které bere každý atletický mistr světa, se může těšit i na stotisícovou prémii za přepis světových tabulek.

Prásk.tv píše:

Neny - 2
čtěte o tématu mistrovství světa na Prásk.tv
Justin Gatlin a jamajští sprinteři se zraněným Usainem Boltem
neslavný konec proč se to stalo?

Boltovi parťáci i rival mají jasno: Za jeho zranění můžou pořadatelé

Fanoušci jamajského sprintera Usaina Bolta zažili včera šok. Místo aby se loučil se svou kariérou na světovém šampionátu medailí ze štafety, skončil svůj poslední závod na kolenou, se zraněním. Nejen jeho parťáci, ale dokonce i soupeř, teď přišli s vysvětlením, proč se tak stalo.

Jan Železný, Petr Frydrych a Jakub Vadlejch
13.08.
ms v atletice ohlasy na úspěch

Legenda Železný o medailovém doublu: Neskutečný závod!

Předposlední den atletického světového šampionátu dosáhla Česká republika zásluhou oštěpařů Jakuba Vadlejcha a Petra Frydrycha hned na dvě medailová umístění. Sami závodníci sice hodnotili své výkony poměrně sebekriticky, jejich trenér, oštěpařský světový rekordman Jan Železný, ale byl spokojen.

Usain Bolt
12.08.
Atletika Mistrovství světa

Smutný konec Bolta: Ze štafety zlato nemá, zranil se a nedoběhl!

Nejrychlejší muž světa Usain Bolt se rozloučil s kariérou, bohužel smutně. Ve štafetovém závodě, ve kterém byla jamajská čtveřice odhadována na vítěze, nakonec ani nedokončila. Jako poslední běžel právě Bolt, jenže se zranil a do cíle ani nedoběhl. Zlato mají Britové.

Petr Frydrych a Jakub Vadlejch
aktualizováno 12.08.

Skvělý úspěch Čechů: Vadlejch s Frydrychem mají medaili z MS!

Neuvěřitelné se stalo skutkem. Čeští oštěpaři Jakub Vadlejch a Petr Frydrych získali na atletickém mistrovství světa v Londýně medaile. První jmenovaný si odnáší stříbro, druhý bronz. Zlato putuje do Německa díky Johannesovi Vetterovi.

Mo Farah
12.08.

Mo Farah se s MS neloučí se zlatem. Skončil druhý za Edrisem!

Muktar Edris z Etiopie překazil zlaté loučení Britovi Mo Farahovi, když na šampionátu v Londýně vyhrál běh na 5000 m časem 13:32,79. Šestinásobný mistr světa Farah ve svém posledním závodě na dráze vybojoval stříbro.

Adam Sebastian Helcelet
12.08.

Helcelet skončil v desetiboji na 8. místě. Vyhrál Francouz Mayer!

Mistrem světa v desetiboji se stal podle očekávání Francouz Kévin Mayer výkonem 8768 bodů. Helcelet si dnes vedl mnohem lépe než v páteční první polovině soutěže a z dvacátého místa vyšplhal s 8222 body až na osmou příčku. Český desetibojař se blýskl především v hodu oštěpem, kde si vylepšil osobní rekord o více než tři metry na 71,56 m.

Usain Bolt

Bolt má v Londýně šanci na zlato. Získá ho s jamajskou štafetou?

Usain Bolt táhne jamajskou štafetu k pátému zlatu na mistrovství světa v řadě. V rozběhu byli sice nejrychlejší Američané za 37,70 sekundy, ale Bolt v závěru viditelně zpomalil. Také v ženské štafetě mělo nejlepší čas americké kvarteto 41,84 s. Finále budou od 22:30 vrcholem dnešního programu.