České fotbalové prostředí oživí muž, jehož životopis by vydal na román. A z nové posily Sparty má vlastně radost i legenda konkurenční Slavie. Mladého Rio Mavubu potkal Vladimír Šmicer při svém angažmá v Bordeaux. Po deseti letech se jejich cesty zase zkříží a prý se půjde na oběd.

Chuligáni pochodují Opavou
aktualizováno 08.06.
Fotbal Baník vs. Opava

Chuligánům Ostravy a Opavy sklaplo. U soudu vyslechli trest

Pět fotbalových fanoušků si u soudu vyslechlo tresty za výtržnosti během březnového slezského derby mezi Baníkem a Opavou. Odsouzeni jsou tři ostravští fanoušci a dva opavští příznivci. U okresního soudu padly pokuty, ale i jedna podmínka.

Pavel Franěk
03.04.
Fotbal Trest pro rozhodčího

STOPKA: Sudí Franěk už zná svůj trest za spornou penaltu v derby!

Komise rozhodčích FAČR rozhodla o trestu pro Pavla Franka, rozhodčího, který odpískal v 91. minutě pražského derby penaltu Slavii, která evidentně být neměla. Sešívaní díky tomu vyrovnali na 1:1 a remízou i zápas skončil. Franěk si teď nezapíská tři zápasy.

Vladimír Šmicer, Ladislav Vízek a Stanislav Vlček
03.04.
Derby Rozbor sporné situace

Den po přísné penaltě: Tohle na to říkají fotbalové osobnosti!

Pražské derby rozhodl moment v 91. minutě, kdy byla po pádu turkmenského záložníka ve službách Slavie Ruslana Mingazovova odpískána penalta. Díky té sešívaní vyrovnali gólem Milana Škody na 1:1. Den po zápase se ke sporné situaci vyjádřili slávistické osobnosti Vladimír Šmicer, Stanislav Vlček a internacionál Ladislav Vízek.

Slavia - Sparta, jaro 2017
aktualizováno 02.04.
emoce fotbalová tradice

Slavii v derby spasila penalta v nastavení! Sparta cítí křivdu

Derby Slavie se Spartou končilo opět v emocích a o konečném výsledku rozhodla až penalta v nastaveném čase. Proměnil jí domácí kapitán Škoda, který zachránil sešívaný tým od prohry. Sparta totiž vedla v Edenu 1:0 po trefě Václava Kadlece.

Fanoušci Sparty před pochodem Prahou
video když je v praze derby

Světlice v pochodu zranily čtyři lidi. Šest sparťanů policie zadržela

Derby pražských S je i tentokrát příležitostí pro tábory fanoušků obou klubů, aby se předvedli. Jarní duel se nese ve znamení pochodu příznivců Sparty. Letenští vyrazili do Edenu okolo 14 hodiny a ač pálilo slunce, vzali na sebe černá trička...

Řádění chuligánů v Opavě
19.03.
Fotbal Slezské derby

V Opavě se to zvrtlo: Zatýkání chuligánů, ale i jeden mrtvý!

Derby mezi Opavou a Baníkem Ostrava, přezdívané mezi chuligány "bitva o Slezsko," má vedle padesáti zadržených i jednu oběť. Tou je fanoušek z Polska, který v brzkých ranních hodinách v neděli zemřel na kolejích, když ho v podnapilém stavu srazil projíždějící vlak. Jednačtyřicetiletý muž měl na sobě opavský dres.

Derby vs. Leicester
aktualizováno 27.01.
FA Cup Dva rivalové

Vydrovo Derby nakonec v derby s Leicesterem jen remizovalo!

Tradiční FA Cup měl na programu derby mezi Derby a Leicesterem. Zápas, který doprovodila i deštivá sprška nakonec skončil remízou a tak se bude opakovat. Přitom domácí až do 86. minuty sahali po vítězství.

Juan Mata
aktualizováno 26.10.
nova sport ligový pohár

Bitva titánů pro Mourinha! Josému spravil chuť v derby Mata

Pohárový souboj trenérských velikánů Josého Mourinha a Pepa Guardioly vyzněl lépe pro portugalskéhoo kouče. Jeho Manchester United zdolal městského rivala City 1:0 díky brance Juana Maty a postoupil do čtvrtfinále Ligového poháru. Tam si naopak nezahraje Chelsea.

Rozhodčí se porval s fotbalistou
aktualizováno 30.09.
video nemohli je roztrhnout

Při derby se serval sudí s hráčem. Za tohle jim hrozí tvrdé tresty!

Že zápasy mezi velkými rivaly bývají vypjaté, nikoho asi už nepřekvapí. To, co se dělo v utkání týmů Vic Falls Tigers a Amagagasi, ale předčilo všechna očekávání, co může derby zápas přinést. Přímo na hřišti se tam totiž popral rozhodčí s hráči.