Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fifa 2026
13.06.
Fotbal Mistrovství světa

O MS 2026 je jasno! Šampionát bude hostit Kanada, Mexiko a USA

Fotbalové mistrovství světa v roce 2026 uspořádají společně Kanada, USA a Mexiko. Na dnešním zasedání v Moskvě o tom rozhodl kongres mezinárodní fotbalové federace FIFA. Severoamerická kandidatura dostala 134 hlasů, její jediný soupeř Maroko 65. Závěrečného turnaje se poprvé zúčastní 48 týmů.

Soumrak nad Ligou mistrů?
14.04.
ms klubů slušná nabídka

Liga mistrů má strach. Ohrožuje jí nový fotbalový superprojekt!

Mezinárodní fotbalová federace oznámila, že nová podoba mistrovství světa klubů by mohla fungovat na podobném principu jako světové šampionáty národních zemí.

Nové album
21.03.
fotbal To tu ještě nebylo

Sběratelé karet se radují: Digitální novinka válcuje fotbalový svět!

Razantní převrat ve světě fotbalových samolepek. Zapomeňte na tradiční hmotné album, co si ochraňujete doma jako poklad. FIFA totiž vydává vůbec první kartičkové album v digitální podobě.

Karel Jarolím
aktualizováno 15.03.
fotbal aktuální pozice

Nelichotivý fakt: Podle FIFA jsou Češi až za Íránem a Kongem!

Českou fotbalovou reprezentaci čekají v nejbližších dnech přípravné zápasy na turnaji v Číně. Podle aktuálního žebříčku FIFA je ale český tým až daleko za výběry zemí, které rozhodně nepatří mezi fotbalové giganty.

Videorozhodčí při fotbale
03.03.
FIFA velká revoluce

Video ve fotbale má zelenou! Sudím bude pomáhat i na MS 2018

Mezinárodní pravidlová komise IFAB dnes po dvouletém testování jednomyslně schválila zavedení videorozhodčího ve fotbale. Světové federaci FIFA tak nic nebrání v tom, aby ho využila už na letním mistrovství světa v Rusku.

Grigorij Surkis
12.12.
fačr valná hromada

Výsměch fotbalu, nevěřil člověk z UEFA: Pak v Česku slyšel pískot

Zástupci mezinárodních fotbalových federací UEFA a FIFA na dnešní mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR v Nymburce pohrozili převzetím kontroly nad FAČR. Reagovali tak na skutečnost, že si FAČR neodhlasoval změnu stanov tak, aby na každé volební valné hromadě musel být zvolen předseda a nedocházelo k patu mezi moravskou a českou komorou.

Gianluigi Buffon
aktualizováno 25.11.
fifa šílená zápletka

Velký zvrat? Itálie má novou šanci hrát na fotbalovém MS!

Fotbalisté Itálie mají novou šanci, zahrát si mistrovství světa 2018. I když neuspěli v kvalifikaci, nabízí se jim možnost doplnit počet 32 účastníků místo týmu Peru, kterému hrozí diskvalifikace.

FIFA
21.11.
Fotbal Skandál

Strach a hnus ve FIFA: Vražda, sebevražda a vyhrožování!

Kdyby nešlo o skutečnost, člověk by měl pocit, že sleduje dosti drsný krimi thriller. Okolo mezinárodní fotbalové asociace se točí množství skandálů spojených s obviněními z korupce. V posledních dnech v New Yorku probíhá soud s bývalými funkcionáři a rozhodně není nouze o dramatické momenty a skandální výpovědi.

Chile vs. Austrálie
25.06.
fifa pohár konfederace

Chile vzalo Australanům radost, do semifinále jde i Německo

Fotbalisté Německa a Chile postoupili na Poháru FIFA do semifinále. Němci vyhráli skupinu B po vítězství 3:1 nad Kamerunem a nyní je čeká Mexiko. Chile k postupu stačila remíza 1:1 s Austrálií a v boji o finále se utká s Portugalskem.

Real Madrid
aktualizováno 09.01.
FIFA Vyhlašování vítězů

Nejlepší jedenáctku roku 2016 tvoří i pět hráčů Realu Madrid!

Do fotbalové jedenáctky roku 2016 v anketě FIFA se dostalo hned pět hráčů Realu Madrid. Z týmu vítěze Ligy mistrů figurují v ideální sestavě obránci Sergio Ramos a Marcelo, záložníci Luka Modrič s Tonim Kroosem a jasný favorit v hlavní kategorii o nejlepšího hráče loňského roku Cristiano Ronaldo.