Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Česká fotbalová reprezentace
16.08.
fifa tradiční žebříček

Čeští fotbalisté jsou v rankigu FIFA nad Ruskem! Na čele je Francie

Česká fotbalová reprezentace je v nejnovějším vydání žebříčku FIFA výš než Rusko! Naopak se dívá na záda Austrálii, Kongu nebo Íránu. Výš než Češi jsou i blízcí soupeři z Ligy národů – Slovenko a Ukrajina.

Neymar
aktualizováno 25.07.
Fotbal THE BEST

Desítka nejlepších fotbalistů podle FIFA: Neymar na seznamu chybí!

24. září se v Londýně rozhodne o tom, která fotbalová hvězda si převezme cenu The Best pro nejlepšího hráče roku 2018 podle FIFA. V nominaci pochopitelně nechybí jména jako Cristiano Ronaldo, Lionel Messi či Luka Modrič. Neymara však na seznamu kandidátů na vítěze nenajdete, chybí poprvé od roku 2012.

Dopingová kontrola
12.07.
Fotbal Mistrovství světa

Doping na fotbalovém MS: FIFA vydala výsledky a takhle dopadly!

Doping, strašák moderního sportu, který se nejednou objevil na olympiádě, ale i na dalších velkých sportovních akcích. Dnes vydala Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA prohlášení, ve kterém uvádí, jak dopadly dopingové testy na finišujícím mistrovství světa. Byli fotbalisté čistí?

Prásk.tv píše:

Princ William - 1
čtěte o tématu FIFA na Prásk.tv
Peter Schmeichel
03.07.
ms 2018 už toho bylo dost

Fotbalová legenda chce, ať FIFA trestá Neymarovu simulaci!

Fotbalisté Brazílie si v osmifinále celkem s přehledem poradili s Mexikem, které porazili 2:0, ale zápas opět hodně ovlivnilo simulování brazilského útočníka Neymara. Do toho se opřel nejen trenér Mexičanů, ale také brankářská legenda Peter Schmeichel.

Fifa 2026
13.06.
Fotbal Mistrovství světa

O MS 2026 je jasno! Šampionát bude hostit Kanada, Mexiko a USA

Fotbalové mistrovství světa v roce 2026 uspořádají společně Kanada, USA a Mexiko. Na dnešním zasedání v Moskvě o tom rozhodl kongres mezinárodní fotbalové federace FIFA. Severoamerická kandidatura dostala 134 hlasů, její jediný soupeř Maroko 65. Závěrečného turnaje se poprvé zúčastní 48 týmů.

Soumrak nad Ligou mistrů?
14.04.
ms klubů slušná nabídka

Liga mistrů má strach. Ohrožuje jí nový fotbalový superprojekt!

Mezinárodní fotbalová federace oznámila, že nová podoba mistrovství světa klubů by mohla fungovat na podobném principu jako světové šampionáty národních zemí.

Nové album
21.03.
fotbal To tu ještě nebylo

Sběratelé karet se radují: Digitální novinka válcuje fotbalový svět!

Razantní převrat ve světě fotbalových samolepek. Zapomeňte na tradiční hmotné album, co si ochraňujete doma jako poklad. FIFA totiž vydává vůbec první kartičkové album v digitální podobě.

Karel Jarolím
aktualizováno 15.03.
fotbal aktuální pozice

Nelichotivý fakt: Podle FIFA jsou Češi až za Íránem a Kongem!

Českou fotbalovou reprezentaci čekají v nejbližších dnech přípravné zápasy na turnaji v Číně. Podle aktuálního žebříčku FIFA je ale český tým až daleko za výběry zemí, které rozhodně nepatří mezi fotbalové giganty.

Videorozhodčí při fotbale
03.03.
FIFA velká revoluce

Video ve fotbale má zelenou! Sudím bude pomáhat i na MS 2018

Mezinárodní pravidlová komise IFAB dnes po dvouletém testování jednomyslně schválila zavedení videorozhodčího ve fotbale. Světové federaci FIFA tak nic nebrání v tom, aby ho využila už na letním mistrovství světa v Rusku.

Grigorij Surkis
12.12.
fačr valná hromada

Výsměch fotbalu, nevěřil člověk z UEFA: Pak v Česku slyšel pískot

Zástupci mezinárodních fotbalových federací UEFA a FIFA na dnešní mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR v Nymburce pohrozili převzetím kontroly nad FAČR. Reagovali tak na skutečnost, že si FAČR neodhlasoval změnu stanov tak, aby na každé volební valné hromadě musel být zvolen předseda a nedocházelo k patu mezi moravskou a českou komorou.