Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Zuzana Hejnová
včera 08:32
atletika ať je brzy v pořádku

Hejnová odpískala sezonu a nebude závodit! Trápí ji zdraví

Dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová si dává do konce sezony pauzu. Důvodem jsou přetrvávající zdravotní obtíže, které jedenatřicetiletou atletku limitují.

Caster Semenyaová
18.08.
Atletika Vybraná společnost

Atletická smetánka v Ostravě. Přijede i Semenyaová!

V nominaci Afriky na atletický Kontinentální pohár v Ostravě nechybí osmistovkařka Caster Semenyaová či sprinterská hvězda Marie Josée Ta Louová. Obě shodou okolností čeká 8. a 9. září dvojstart v individuálních disciplínách a k tomu účast ve štafetě.

Volha Mazuronaková
12.08.

GALERIE: Maratonkyně během závodu silně krvácela z nosu

Běloruská atletka Volha Mazuronaková při maratonu silně krvácela z nosu, ale i tak nakonec získala zlatou medaili.

Prásk.tv píše:

Darja Klišinová - 4
čtěte o tématu atletika na Prásk.tv
Volha Mazuronak
aktualizováno 12.08.
maraton obrovská vůle

Při závodě málem vykrvácela, pak si doběhla pro zlatou medaili!

Atletické mistrovství Evropy mělo dnes na programu královskou disciplínu v podobě maratonského běhu. Ženskou část ovládla běloruská běžkyně Volha Mazuronaková, které však výkon komplikovalo silné krvácení!

Lukáš Hodboď
aktualizováno 11.08.
Atletika Mistrovství Evropy

Hodboď na medaili nedosáhl. V běhu na 800 metrů skončil osmý!

Lukáš Hodboď skončil na mistrovství Evropy ve finále běhu na 800 metrů osmý. I tak je to pro českého běžce největší úspěch kariéry. Vyhrál Polák Adam Kszczot.

Louisa Grauvogelová a Mareike Arndtová
11.08.
Atletika Mistrovství Evropy

Smutný konec na ME v Berlíně: Dvě atletky měly autonehodu!

Pro dvě atletky skončilo právě probíhající mistrovství Evropy, které se koná v Berlíně, velmi smutným koncem. Bohužel tady nejde o sportovní výsledek, ale dopravní nehodu, která se dvěma německým sedmibojařkám stala při cestě ze stadionu na hotel.

Anežka Drahotová
11.08.
Atletika Mistrovství Evropy

Další česká medaile na ME: Skvělá Drahotová získala stříbro!

Anežka Drahotová vybojovala v chodeckém závodě na 20 kilometrů v Berlíně stříbro, druhou českou medaili na mistrovství Evropy po stejném kovu oštěpařky Nikoly Ogrodníkové. Porazila ji jen Španělka María Pérezová, která tak napodobila svého krajana Álvara Martína. Ten prošel vítězně cílem o několik minut dříve.

Anežka Drahotová
11.08.
Atletika Mistrovství Evropy

V dějišti ME unikal plyn: Chodci tak měli odložený start závodu!

Start chodeckého závodu žen na 20 km na mistrovství Evropy byl v Berlíně odložen na 10:55 hodin. Na trati v centru města byl zjištěn zápach z unikajícího plynu. Chodkyně, mezi nimiž byla i nakonec stříbrná Anežka Darahotová, měly na trať vyrazit pět minut po deváté, místo nich ale okolí náměstí Breitscheidplatz obsadily hasičské jednotky.

Nikola Ogrodníková
10.08.
Atletika Mistrovství Evropy

Ogrodníková je stříbrná: Na ME získala první medaili pro ČR!

Nikola Ogrodníková získala na mistrovství Evropy v atletice, které se koná v Berlíně, první medaili pro Českou republiku. Mezi ženskými oštěpařkami byla lepší už jen Němka Christina Hussongová s hodem 67,90 metru - nový rekord šampionátu (Ogrodníková 61,81). Druhá česká oštěpařka Irena Šedivá obsadila sedmé místo.

Jakub Vadlejch
09.08.
atletika ME v Berlíně

ME: Vadlejch skončil osmý, překvapila Švábíková

Soutěž oštěpařů na mistrovství Evropy v Berlíně vyhrál domácí Thomas Röhler výkonem 89,47 metru a k olympijskému zlatu přidal další titul. Zdravotními problémy limitovaný Jakub Vadlejch byl s jediným platným pokusem až osmý, což pro něj bylo po loňském světovém stříbru zklamání. Naopak pro osmnáctiletou juniorku Amálii Švábíkovou je deváté místo ve skoku o tyči velkým povzbuzením.