Tretry Usaina Bolta
16.06.
pomozte! neskutečná drzost

Zmizely Boltovy zlaté tretry: Svět atletiky řeší loupež za miliony!

Atletický svět řeší velkou loupež! Z domu v britském Lintonu zmizely tretry, se kterými legendární sprinter Usain Bolt vyhrál zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně. Tretry byly součástí sbírky jednoho fanouška jamajského sprintera.

Blaker Leeper
05.06.
atletika to je frajer

Nasadil nohy a porazil Masláka! Svět zírá na nového Pistoriuse

Pondělní atletický mítink na pražské Julisce nabídl atraktivní podívanou. Na Memoriálu Josefa Odložila totiž startoval i handicapovaný čtvrtkař Blake Leeper, který nejenže porazil Pavla Masláka, ale závod vyhrál!

Jakub Vadlejch
04.06.
Atletický meeting 25. ročník

Odložilův memoriál: Vadlejchův 2. nejdelší hod kariéry a vítězství!

Oštěpař Jakub Vadlejch zvítězil na Memoriálu Josefa Odložila na pražské Julisce druhým nejdelším hodem kariéry 89,02 metru. Dál hodil jen loni na mistrovství světa v Londýně, kde vybojoval stříbrnou medaili výkonem 89,73.

Tragédie při maratonu: Běžec (50) zkolaboval a zemřel

Tradiční maratón v Belfastu se stal osudným pro asi padesátiletého muže. Policie potvrdila, že amatérský běžec zkolaboval v průběhu závodu a pomoci už mu nedokázali ani záchranáři.

aktualizováno 04.05.
Atletika Diamantová liga

Oštěpař Vadlejch byl v Dauhá pátý, Frydrych má limit pro ME

Oštěpař Jakub Vadlejch skončil v úvodním mítinku Diamantové ligy pátý výkonem 86,67 metru, což byl jeho zatím nejlepší hod v začínající sezoně. Další český medailista z loňského světového šampionátu Petr Frydrych obsadil v Dauhá devátou příčku, ale zajistil si start na mistrovství Evropy. Osmdesátimetrový limit přehodil o sedm centimetrů. Soutěži vládlo trio německých reprezentantů, kteří poslali oštěp za devadesátimetrovou hranici. Nejlepší z nich byl olympijský vítěz Thomas Röhler (91,78).

Překážkářská skupina se Zuzanou Hejnovou
aktualizováno 28.04.
poupata zkuste to taky

Šest holek v kolečku! Jak dře Zuzka Hejnová a její parta? VIDEO

Vítězství Zuzany Hejnové si užil snad každý český fanoušek atletiky. Jenže za úspěchy stojí obrovská dřina. Jak vypadá takový trénink v podání olympijské medailistky a její skupiny? Divili byste se, jaká cvičení holky musí zvládat!

Caster Semenyaová
25.04.
Už zase Důvod k obavám

Hormonální léčba nebo končíš: Caster se bojí nového pravidla!

Caster Semenyaová a další atletky s vyšší hladinou mužských hormonů mohou mít se závoděním utrum. Atletická federace IAAF má ve čtvrtek oznámit nové pravidlo, které by nařizovalo zmíněným sportovkyním závodit na tratích od 400 metrů do jedné míle, podrobit se léčbě, která bude zaměřena na snížení množství testosteronu v těle.

2130629
aktualizováno 17.04.
atletika to je snad rekord?!

Maratonkyně šokovala rychlostí. Toaletu stihla za 13 vteřin!

Když musíš, tak musíš! To se týká i elitních maratonců, kteří během svého závodu musí čas od času bojovat nejen s vůlí, ale také s voláním přírody. Američanka Shalane Flanaganová se s tím ale popasovala v neuvěřitelně krátkém čase.

Juki Kawauči
16.04.
borec tradiční záležitost

Bostonský maraton vyhrál amatér z Japonska. Porazil i Afričany!

Bostonský maraton skončil senzací. Poprvé po 31 letech ho vyhrál Japonec. Úřední Juki Kawauči, který loni na Pražském amratonu skončil šestý, utekl v dešti všem favorizovaným Afričanům a dosáhl největšího úspěchu své kariéry.