2130629
aktualizováno 17.04.
atletika to je snad rekord?!

Maratonkyně šokovala rychlostí. Toaletu stihla za 13 vteřin!

Když musíš, tak musíš! To se týká i elitních maratonců, kteří během svého závodu musí čas od času bojovat nejen s vůlí, ale také s voláním přírody. Američanka Shalane Flanaganová se s tím ale popasovala v neuvěřitelně krátkém čase.

Juki Kawauči
16.04.
borec tradiční záležitost

Bostonský maraton vyhrál amatér z Japonska. Porazil i Afričany!

Bostonský maraton skončil senzací. Poprvé po 31 letech ho vyhrál Japonec. Úřední Juki Kawauči, který loni na Pražském amratonu skončil šestý, utekl v dešti všem favorizovaným Afričanům a dosáhl největšího úspěchu své kariéry.

Denisa Rosolová
aktualizováno 27.03.
otevřeně krásná maminka

Bude rodit doma? Rosolová řekla, jak to bude a koho čekají

Denisa Rosolová už přesedlala z role atletky do příprav na mateřství. V otevřeném rozhovoru na téma porod promluvila i o možnostech rodit doma a také o tom, jak se vybíralo jméno.

Světový rekord v ohrožení! Atletika řeší doping olympijské vítězky

Atletický svět je v šoku. Světová rekordmanka a olympijská šampionka ve steeplu Ruth Jebetová měla podle britského deníku The Guardian pozitivní dopingový nález na doping.

Oscar Husillos a Pavel Maslák
aktualizováno 05.03.
hms nekompromisní verdikt

Záhada zlata pro Masláka: Lajna už je aut, atletika není fotbal!

Pavel Maslák je potřetí halovým mistrem světa na čtyřstovce. Sám přiznal, že zlato z Birminghamu pro něj má bronzovou příchuť a trochu litoval své soupeře. Proč vlastně byli Oscar Husillos a Lugelín Santos diskvalifikování?

Pavel Maslák
aktualizováno 03.03.
hme mistrovství světa

Maslák má zlatý hattrick na čtvrtce. Nikdo před ním to nedokázal!

Pavel Maslák se zapsal do historie halových mistrovství světa v atletice. Na světovém šampionátu v Birminghamu ovládl finále běhu na 400 metrů a triumfoval potřetí v řadě! Zlaté medaile na obtížné trati získal v letech 2014, 2016 i 2018!

Tomáš Staněk
hms světový šampionát

Koulař Staněk získal na halovém mistrovství světa atletů bronz!

Koulař Tomáš Staněk získal pro Českou republiku první medaili z halového mistrovství světa atletů. Díky vrhu dlouhému 21,44 metru skončil na třetím místě. Stejný výkon zaznamenal i Němec David Storl, ten ale měl lepší další pokus.Vítězem se stal Novozélanďan Tomas Walsh.

Eliška Klučinová
aktualizováno 02.03.
HMS halové mistrovství evropy

Klučinová byla jen 58 bodů od bronzu! Maslák poběží finále

Vícebojařka Eliška Klučinová skončila na halovém mistrovství světa v atletice na čtvrtím místě a k medaili jí chybělo jen 58 bodů. Pro rodačku z Prahy jde o jeden z největších úspěchů kariéry. Pavel Maslák si pozdě večer vybojoval účast ve inále na 400 metrů.

Bralon Taplin a Pavel Maslák
hms mistrovství světa

Maslák má umeteno: Vyloučili šest jeho rivalů během jednoho běhu!

Dvojnásobný halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák při obhajobě v Birminghamu postoupil přímo do semifinále. Jeho největší rival je navíc mimo hru, Bralona Taplina z Grenady diskvalifikovali, stejně jako všechny závodníky třetího rozběhu!

Michaela Hrubá
01.03.
atletika Halové mistrovství

Výškařka Hrubá na HMS skončila desátá, vyhrála Lasickeneová

Výškařka Michaela Hrubá na halovém mistrovství světa v Birminghamu obsadila dělené desáté místo výkonem 184 centimetrů. Na základní výšce soutěže uspěla stejně jako další dvě soupeřky na druhý pokus. První tituly získali ruští atleti závodící pod neutrální vlajkou Maria Lasickeneová (201 cm) a Danil Lysenko (236).