Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Dana Zátopková
aktualizováno 19.09.
gratulujeme legenda českého sportu

Dana Zátopková slaví narozeniny, stejného věku by se dožil i Emil

Olympijská vítězka v hodu oštěpem Dana Zátopková dnes slaví 95. narozeniny. Stejného věku by se dnes dožil i její manžel Emil, který se na rok přesně narodil i ve stejný den. Připomeňte si příběh slavných manželů, kteří dokázali vyhrát olympiádu a nesmazatelně se zapsat do dějin českého sportu.

Pierre-Ambroise Bosse
15.09.
Atletika brutalita

Šok! Světového šampiona takto zřídili při přepadení: FOTO

Zážitek, který by nikdo nechtěl absolvovat, má za sebou mistr světa v běhu na 800 metrů. Francouzský závodník Pierre-Ambroise Bosse byl přepaden a brutálně zbit trojicí útočníků. Po incidentu musel předčasně ukončit sezónu. Na sociálních sítích navíc zveřejnil fotografii, jak po útoku vypadá.

Zuzana Hejnová
13.09.
atletika útok na maximum

Chyběl kousíček! Hejnové utekl světový rekord o tři setiny sekundy

Pokus o zaběhnutí světového rekordu na netradiční dvousetmetrové překážkové trati nevyšel české atletce Zuzaně Hejnové o pouhé dvě setiny sekundy. Na mítinku v Kutné Hoře zaběhla čas 25,81. Hodnota světového maxima přitom je 25,79.

Prásk.tv píše:

Darja Klišinová - 4
čtěte o tématu atletika na Prásk.tv
Kyron McMaster
12.09.
katastrofa bere si životy

Hurikán Irma nešetří ani sport: Lídr světových tabulek přišel o kouče!

Živelní katastrofa v podobě hurikánu Irma, který už několik dní pustoší velké části světa a vyžádal si oběti na lidských životech, nešetřil ani svět sportu. Krutě zasáhl do života držitele nejlepšího letošního světového výkonu na 400 metrů překážek Kyrona McMastera

Joyciline Jepkosgeiová
aktualizováno 09.09.
paráda královna silnice

Praha viděla rekord! Joyciline dala 10 km pod půl hodiny

Keňanka Joyciline Jepkosgeiová jako první žena v historii zaběhla 10 kilometrů na silnici pod 30 minut. V Praze vyhrála v čase 29:43.

David Torrence
29.08.
Atletika Příčinu určí pitva

Záhadná smrt amerického běžce (†31): Našli ho na dně bazénu!

Nejen příznivce atletiky zasáhla smutná zpráva. Ve věku teprve 31 let zemřel americký běžec David Torrence. Jeho smrt je zahalena tajemstvím. Byl totiž nalezen na dně bazénu svého domu v arizonském Scottsdale.

Colin Jackson
29.08.
Nová láska Věk je jen číslo

Dvojnásobný mistr světa Jackson: Jsem gay, řekl poprvé veřejně!

Colin Jackson má za sebou veleúspěšnou atletickou kariéru. Může se pyšnit tím, že je dvojnásobný mistr světa a čtyřnásobný mistr Evropy a ve své sbírce má mimo jiné také stříbrnou medaili z olympijských her z roku 1988. Až teď, ve svých padesáti letech, přiznal veřejnosti, že je homosexuál.

Barbora Špotáková
aktualizováno 25.08.
naše bára vynikající zpráva

Bára nekončí! Mistryně světa Špotáková pokračuje v kariéře

Čerstvá mistryně světa a vítězka Diamantové ligy Barbora Špotáková bude pokračovat v kariéře. Česká oštěpařka se příští rok těsí na Kontinentální pohár v Ostravě a hlavní motivací jsou pro ni olympijské hry v Tokiu v roce 2020.

Zuzana Hejnová
aktualizováno 24.08.
diamantová liga atletický mítink

Curych ovládli Češi! Vítězství slaví Hejnová, Špotáková i Vadlejch

Zuzana Hejnová ovládla závod na 400 metrů překážek v rámci mítinku Diamantové ligy ve švýcarském Curychu. První místo obsadila díky svému nejrychlejšímu času sezóny, který měl hodnotu 54,13 s. Z vítězství se radovala i oštěpařka Barbora Špotáková, jejíž náčiní dolétlo do vzdálenosti 65,54 m. Kvalitu českého oštěpu potvrdil i Jakub Vadlejch výkonem 88,50 m.

Jan Železný
aktualizováno 23.08.
šampioni trocha legrace

Český hrdina ve Hře o trůny?! Jan Železný se zařadil mezi elitu!

Na světě byste asi těžko našli někoho, kdo by alespoň neslyšel o slavné seriálové sérii Hra o trůny. S rostoucí popularitou vznikají na internetu i různé variace hlavních postav. Tím posledním hitem je takzvaná "olympiáda Hry o trůny", kde postavu Nočního krále ztvárnil i legendární český oštěpař Jan Železný!