IndyCar Výborný závod

Bourdais předvedl skvělou jízdu, vyhrál po startu z posledního místa

Francouz Sebastien Bourdais si připsal další vítězství v IndyCar. Stal se prvním vítězem v nové sezóně IndyCar Series. Povedlo se mu to i přesto, že po chybě a nehodě v kvalifikaci musel startovat z posledního místa, a i přesto, že od letošní sezóny jezdí za podceňovaný tým Dale Coyne Racing.

Will Power během závodu v St. Petersburgu
Aktualizováno 11.3. 2017 23:32
IndyCar Kvalifikace

Risk se vyplatil! Power políbil zeď, ale má další pole position

Australan Will Power ukázal, že mu trať v St. Petersburgu náramně sedí a získal svou už sedmou pole position na tomto okruhu. Sesadit z kvalifikačního trůnu jej nedokázal ani Scott Dixon, který vyhrál 2. a 3. trénink. Power triumfoval i přes drobný kontakt se zdí během prostředního segmentu kvalifikace.

Loňský vítěz 500 mil Indianapolis v St. Petersburgu
Aktualizováno 10.3. 2017 23:20
IndyCar St. Petersburg

V trénincích uspěli Andretti a Dixon, dva jezdci bourali. VIDEO

V pátek začal ve floridském St. Petersburgu první závodní víkend letošní sezóny šampionátu IndyCar Series. Nejlepším časem jej zahájil pokračovatel slavného závodnického klanu Marco Andretti. Odpoledne byl nejrychlejším novozélandský šampion Scott DIxon. Will Power a Takuma Sató v průběhu tréninků havarovali.

Prásk.tv píše:

Nehoda v Indycar
čtěte o tématu motorsport na Prásk.tv

GALERIE: Odhalení nové motorky Karla Abrahama

Odhalení nové motorky Karla Abrahama

Michael Schumacher
Aktualizováno 15.1. 2017 12:20
Špatné zprávy Dochází peníze

Drahá léčba Schumachera se komplikuje: Ztrácí své sponzory!

Zdravotní stav Michaela Schumachera je velmi vážný. To se ví i přes to, že ho rodina drží velmi daleko od veřejnosti a novinářů. Už tři roky je sedminásobný mistr světa upoután jen na nemocničním lůžku, ale víc se neví. Bohužel, vše se ještě dál komplikuje. Jeho sponzoři ho totiž postupně opouští a tím se ztrácí i důležité finance na drahou léčbu, kterou podstupuje.

Aleš Loprais
Aktualizováno 14.1. 2017 12:29
blog Josefa Kaliny Unikátní reportáž

Extrémní Dakar je u konce. České vzkříšení bohužel přišlo pozdě

Tak se nám tenhle podivný Dakar nachýlil ke konci Dneska už se těžko něco významného stane, leda by někdo chtěl ještě o kousíček dopředu a byl ochoten hrát to „vabank“ Tím „někým“ by mohl být například Loeb s Peterhanselem, kteří mají mezi sebou vteřinové rozdíly. Jenomže jsou z jednoho týmu a nějaká režie tam snad funguje, minimálně od pana generálního Peugeotu. Stephan už to vyhrál mnohokrát (12x?), tak bych to nechal Loebovi (tedy být GŘ Peugeotu), i když Jean-Paul Cotret, který jezdí s Peterhanselem je můj kamarád.

Rallye Dakar Uyuni (Bolívie)

Martin Prokop je na Dakaru po 7. etapě patnáctý, vede Peterhansel!

I po sedmé etapě Rallye Dakar z La Pazu do Uyuni zůstal v kategorii automobilů ve vedení obhájce vítězství a s 12 triumfy rekordman závodu Francouz Stéphane Peterhansel. Ten byl nejrychlejší i v dnešním měřeném úseku, kteří organizátoři po dvou dnech volna kvůli bouřlivému počasí zkrátili z původně plánovaných 322 na 161 kilometrů.

Ivan Jakeš
Aktualizováno 9.1. 2017 10:39
Rallye Dakar Ivan Jakeš

Smolný Dakar: Zásah bleskem, pád, na letišti mysleli, že má zbraň!

Vtipně mu přezdívají "Bleskový Ivan". Jenže to, co této přezdívce předcházelo, to mnohé vyděsilo. Slovenského motocyklového závodníka Ivana Jakeše totiž trefil na nevyzpytatelném Dakaru blesk přímo při jízdě na jeho stroji. Z toho se rodák z Myjavy dostal, ale v další etapě následoval pád, zlomenina zápěstí a předčasný odlet domů. Jenže na letišti ho nechtěli pustit, báli se, že má zbraň. Proč?

Blog Názory expertů

Počasí na Rallye: Tento způsob Dakaru zdá se mi být podivným!

Jak praví klasik: „tento způsob Dakaru zdá se mi být podivným“. Předevčírem škrtnutá polovina etapy, včera celá. Závodníci mají napůl radost, protože toho trápení v blátě, bouřích a kroupách už mají dost, napůl je to mrzí, protože se nezávodí, což je jejich narkotikum.

Josef Macháček
Aktualizováno 6.1. 2017 16:18
Rallye Dakar Těžký pád

Macháček poprvé od nehody: Trefil jsem kámen, trčela mi klíční kost!

Fanoušci se dočkali prvních slov Josefa Macháčka po nehodě na Dakaru. Český závodník nedokončil čtvrtou etapu. Poté, co se svou čtyřkolkou v Bolívii havaroval, ze závodu i odstoupil. Navíc si vykloubil rameno a poranil nohu a tak musel rychle vrtulníkem do nemocnice.