Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Sebastian Ogier
27.01.
Rallye Mistrovství světa

Ogier sedmým triumfem v Rallye Monte Carlo vyrovnal Loeba

Rallye Monte Carlo vyhrál pošesté v řadě Francouz Sébastien Ogier. V úvodním dílu mistrovství světa obhájce titulu zvítězil po velkém boji o 2,2 sekundy před Belgičanem Thierrym Neuvillem. Před závěrečnou rychlostní zkouškou dělily velké rivaly dokonce jen čtyři desetiny.

2231488
14.01.
tradice drsná rally

Brabec na Dakaru snad desetkrát upadl! Loprais klesl na 6. místo

Aleš Loprais klesl po 6. etapě Rallye Dakar na průběžné šesté místo mezi kamiony. Nejzkušenější český účastník slavné soutěže byl v neděli sedmý a v celkovém pořadí jej předstihl Argentinec Federico Villagra.

Martin Macík
13.01.
peru Dakarská Rallye

Macík byl vyloučen z Rallye Dakar, dál pojede mimo hlavní soutěž!

Pilot kamionu Liaz Martin Macík byl nakonec vyloučen z Rallye Dakar. V soutěži bude ale stejně jako Martin Kolomý pokračovat v odděleném hodnocení druhé části závodu, což pravidla od letošního roku premiérově dovolují.

Prásk.tv píše:

Michael Schumacher a Philippe Streiff - 1
čtěte o tématu motorsport na Prásk.tv
Martin Macík
12.01.
Peru Rallye Dakar

Macík dojel etapu bez předního náhonu a brzdy. Brabec stoupá!

V páté etapě, druhé maratonské, se pilot Martin Macík s navigátorem Františkem Tomáškem a mechanikem Lukášem Kalankou z týmu Big Shock Racing opravdu zapotili. Po noci na palandách s partou chrápajících závodníků se v úvodu závodu přetahovali o vedení s ruskými Kamazy. Pak ale následoval Frantův skok, který jízdu české posádky letošním Dakarem nasměroval drobně mimo původní plán.

Tomáš Kubiena
11.01.
Peru Rallye Dakar

Čtyřkolkář Kubiena musel odstoupit v páté etapě z Dakaru

Tomáš Kubiena nadějně rozjetou Rallye Dakar v Peru nedokončí. Pátý muž pořadí čtyřkolek musel odstoupit v 5. etapě nedlouho po startu kvůli poruše motoru a spojky. Oznámil to jeho tým Moto Racing Group. Dvaačtyřicetiletý jezdec nedorazí do cíle slavné soutěže ani na třetí pokus. Předčasně skončil i vloni a předloni.

2229255
aktualizováno 09.01.
palec nahoru tradiční závod

Prokop stoupá na Dakaru vzhůru! Posunul se o 28 míst, vyhrál Loeb

Český automobilový jezdec Martin Prokop obsadil v druhé etapě Rallye Dakar dvanácté místo. Po pondělních technických problémech se pilot fordu posunul v celkové klasifikaci z páté do druhé desítky a je osmnáctý.

Michael Schumacher a Corinna Schumacher
03.01.
gratulace zůstane legendou

Drahý Michaeli! Dopis a vše nejlepší k tvým 50. narozeninám!

Kulatiny! Je to tak! Legenda motoristického sportu Michael Schumacher slaví 50 let. Tedy pokud opravdu slaví. Nikdo ho už pět let neviděl. Do světa občas uniknou spekulace o tom, jak se zotavuje. Ale důkazy o tom, zda žije, nebo jak vůbec vypadá jeho zdravotní stav nejsou.

Sophia Flörschová
21.11.
video neskutečné štěstí

Další vzkaz po hororové nehodě: Krásná Sophia popsala, co prožila

Německá pilotka Sophia Flörschová naštěstí přežila děsivou nehodu na Velké ceně Macaa a už má za sebou komplikovanou operaci. A zdá se, že vše dopadne dobře, vždyť už poslala vzkaz svým fanouškům.

Sophia Flörschová
20.11.
formule 3 Bouračka ji neodradila

Dojemná slova německé krásky: Po děsivé nehodě se chce vrátit

Není to ani týden, co sedmnáctiletá Němka přežila hrozivou bouračku ve Formuli 3 a už myslí na návrat. Děsivý incident, ze kterého překvapivě vyvázla „pouze“ se zlomenou páteří ji od závodění neodradil.

Sophia Flörschová
18.11.
Formule 3 Čeká ji operace

První slova krásné Němky po děsivé nehodě: Takhle na tom je!

Snad už každý sportovní fanoušek viděl, co se stalo sedmnáctileté Němce Sophii Flörschové. Ta v nedělním závodě Formule 3 ošklivě havarovala. Vylétla z trati až za plot a vedle sebe zranila i fotografa, kameramana a jednoho z organizátorů. Teď jediná závodnice Formule 3 poslala fanouškům vzkaz přes sociální síť.