Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Simon Pagenaud slaví vítězství v Long Beach
Aktualizováno 7.4. 2017 17:09
IndyCar Závod v Long Beach

IndyCar míří do "amerického Monaka". Sledujte na NovaSport 1

Tento víkend pokračuje dalším závodem americký šampionát IndyCar Series. Ke druhému závodu letošní sezóny zamíří piloti do kalifornského Long Beach na tradiční městský okruh, kterému se přezdívá americké Monako. Na oblíbeném okruhu se závodí už od roku 1975!

IndyCar Výborný závod

Bourdais předvedl skvělou jízdu, vyhrál po startu z posledního místa

Francouz Sebastien Bourdais si připsal další vítězství v IndyCar. Stal se prvním vítězem v nové sezóně IndyCar Series. Povedlo se mu to i přesto, že po chybě a nehodě v kvalifikaci musel startovat z posledního místa, a i přesto, že od letošní sezóny jezdí za podceňovaný tým Dale Coyne Racing.

Will Power během závodu v St. Petersburgu
Aktualizováno 11.3. 2017 23:32
IndyCar Kvalifikace

Risk se vyplatil! Power políbil zeď, ale má další pole position

Australan Will Power ukázal, že mu trať v St. Petersburgu náramně sedí a získal svou už sedmou pole position na tomto okruhu. Sesadit z kvalifikačního trůnu jej nedokázal ani Scott Dixon, který vyhrál 2. a 3. trénink. Power triumfoval i přes drobný kontakt se zdí během prostředního segmentu kvalifikace.

Prásk.tv píše:

Mick Schumacher - 14
čtěte o tématu formule na Prásk.tv
IndyCar První závod sezóny

Nová sezóna IndyCar je tady! Na tohle se těšte na Nova Sport

Už tento víkend začíná další sezóna nejrychlejších automobilových závodů IndyCar Series. Závody vám opět exkluzivně nabídnou kanály Nova Sport. A sezóna začíná pěkně zostra, v St. Petersburgu, kde se auta prohání třísetkilometrovou rychlostí v ulicích města.

INDYCAR Poslední závod sezóny

Nenechal nic náhodě! Simon Pagenaud vyhrál a bere letošní titul

Stačilo mu dojet do pátého místa. Francouz Simon Pagenaud se ale poučil z toho, co se vloni stalo jeho stájovému kolegovi Juanu Pablu Montoyovi, který byl v podobné pozici a o titul v posledním závodě přišel. Pagenaud předvedl dominantní výkon a pro titul si dojel coby vítěz posledního letošního závodu IndyCar Series.

IndyCar Pagenaud vs. Power

Velké finále IndyCar: O titulu se rozhodne mezi dvěma piloty

Už jen posledních 315 kilometrů zbývá do konce letošní sezóny IndyCar Series. O mistrovský titul si to v neděli večer rozdají na okruhu v Sonomě dva piloti, Francouz Simon Pagenaud a Australan Will Power. Pagenaud míří do Kalifornie s náskokem 43 bodů. Za poslední závod sezóny jsou ale udělovány dvojnásobné body. A vloni dokázal v posledním závodě Montoya prošustrovat dokonce 47bodový náskok!

IndyCar Pátek ve Watkins Glen

Extrémně rychlá IndyCar, všichni piloti rychlejší než rekord dráhy!

Páteční tréninky ukázaly, kam se za šest let, kdy IndyCar nezávodila na okruhu ve Watkins Glen, americký šampionát posunul. Hned v prvním tréninku všichni překonali oficiální rekord okruhu. V tom druhém ještě zrychlili a nejrychlejší muž pátku, Novozélanďan Dixon, překonal rekord o více jak 5 sekund!

IndyCar v Texasu
Aktualizováno 27.8. 2016 02:03
INDYCAR Z června na srpen

Přeložený závod IndyCar: Po 77 dnech skončí bitva o Texas

Jako by v červnu byl závod IndyCar na oválu v Texasu prokletý. Nejdříve musel být kvůli dešti a podmáčené trati přeložen ze sobotního večera na nedělní odpoledne. Během přeloženého závodu ale začalo znovu pršet a v dešti se na oválu závodit nedá. Tak musel být přeložen na poslední srpnový víkend.

INDYCAR Trénink a kvalifikace

Favorité bodovali: Jezdci bojující o titul odstartují z první řady

Kvalifikace na závod IndyCar v Ohiu rozdala karty tak, že se v neděli můžeme těšit na skutečně zajímavý závod! Z prvního místa odstartuje, letos už pošesté, lídr šampionátu Simon Pagenaud. Ale hned vedle něj bude stát jeho nejbližší rival Will Power. Scott Dixon, který v Ohiu pětkrát vyhrál, se kvalifikoval až jako jedenáctý.

Simon Pagenaud během loňského závodu v Detroitu
Aktualizováno 29.7. 2016 23:52
IndyCar Páteční tréninky

Pátek v Ohiu: Den plný akce a výrazně překonaný rekord okruhu

Aby zatraktivnila páteční trénink, rozhodla se jej IndyCar pojmout jako volný test a na každý vůz přidělila tři extra sady pneumatik. Týmy toho dokonale využily a piloti odkroužili dohromady více jak tisíc kol. Nejlépe si v jednotlivých trénincích vedli Scott Dixon a Will Power. Šokovali ale nováčci. Ve svém teprve druhém tréninku v IndyCar skončil Američan RC Enerson na skvělém 7. místě následovaný Spencerem Pigotem, který se účastní teprve osmého závodu IndyCar.