Alex Zanardi
31.10.
triatlon obrovský bojovník

Přišel o nohy, ale i tak drtí soupeře! Zanardi si podmanil Sardinii

Uplynulý víkend hostil italský ostrov Sardinie prestižní čtvrtý ročník triatlonu Challenge Forte Village. Téměř 1400 borců si mohlo vybrat buď krátký sprint, nebo poloviční porci ironmanské trati. Na startu se objevil i legendární pilot formule 1 Alex Zanardi, který v roce 2001 přišel o obě nohy.

Scott Dixon se stal pětinásobným šampionem IndyCar
17.09.
indycar Sonoma

Hvězdný Dixon si to pohlídal. Získal pátý titul v IndyCar!

Série IndyCar zná nového šampiona! Stal se jím osmatřicetiletý Novozélanďan Scott Dixon. V závěrečném závodě sezony v Sonomě skončil na druhém místě, což by mu k pátému titulu stačilo bez ohledu na výsledky jeho rivalů. Rossi, který jej jako jediný mohl reálně ohrozit, navíc dojel až za ním. Závod vyhrál Hunter-Reay.

Ryan Hunter-Reay v Sonomě
16.09.
indycar Kvalifikace

Pole position získal Hunter-Reay. Sledujte vrchol sezóny IndyCar!

Do posledního závodu letošní sezóny IndyCar, který rozhodne o šampionovi, odstartuje z prvního místa Ryan Hunter-Reay. Ten ale šanci na titul nemá. Přesto alespoň trochu pomohl stájovému kolegovi Rossimu, když největšího favorita Scotta Dixona připravil o další bod, který by jinak mohl coby vítěz kvalifikace ukořistit

Finále sezony IndyCar je tu! Rozhodne se mezi čtyřmi jezdci

V noci z neděle na pondělí vyvrcholí letošní ročník šampionátu IndyCar Series. O novém šampionovi se rozhodne na okruhu Sonoma Raceway. O titul bojují stále čtyři jezdci – Scott Dixon, Alexander Rossi, Will Power a Josef Newgarden. V pátek se nejvíce dařilo Dixonovi a Newgardenovi.

Takuma Sató v Portlandu
03.09.
indycar Portland

V Portlandu létaly formule vzduchem! Překvapivě vyhrál Sató

Nečekaného vítěze má závod IndyCar Series na okruhu v Portlandu. Slaví Japonec Takuma Sató, který do závodu odstartoval až z 20. místa. Úvod závodu poznamenala kolize několika vozů, po níž se Marco Andretti proletěl vzduchem a otočil kokpitem dolů. Z favoritů i přes zapletení do úvodní kolize a jednu penalizaci v průběhu závodu dopadl nejlépe lídr šampionátu Scott Dixon.

Will Power v kvalifikaci v Portlandu
02.09.
Indycar Portland

Kvalifikaci vyhrál Power. Hrdinou je ale Bourdais a jeho tým

Will Power získal v Portlandu svou už 54. pole position v kariéře a další bod k dobru v boji o titul. Stejně jako Power slavil ale čtvrté místo Francouz Bourdais. Ten je jediným jezdcem ze startovního pole, který v Portlandu vyhrál a v trénincích ukazoval, že má rychlost. V tom třetím, jen tři hodiny před kvalifikací, ale havaroval. Tým ovšem odvedl skvělou práci a stihl Bourdaisův vůz opravit a připravit na kvalifikaci.

IndyCar v Portlandu
01.09.
indycar Předposlední závod

Návrat po 11 letech! Sezóna IndyCar pokračuje v Portlandu

Dlouhých 11 let museli fanoušci na severozápadě USA čekat na další formulový závod. Teď se série IndyCar vrací na oblíbený okruh v Portlandu, který má zajímavou historii. Ve čtvrtek a v pátek jezdci na okruhu měřícím lehce přes tři kilometry trénovali. Dařilo se hlavně favoritům, mezi nimiž se v posledních dvou závodech rozhodne o titulu.

Will Power získal v Poconu pole position
26.08.
indycar Gateway Motorsports Park

Loterii v St. Louis vyhrál Will Power a zamotal šampionát IndyCar

Vítěz letošních 500 mil Indianapolis Will Power si připsal další vítězství, tentokrát na oválu Gateway Motorsports Park, a ukázal, že boj o titul šampiona IndyCar Series ještě nevzdal. Power měl během sezony slabší chvilky, ale v posledních třech závodech byl třetí, druhý a první. Na lídra šampionátu Dixona, který dojel třetí, ztrácí 68 bodů. Ve zbývajících dvou závodech může získat ještě přes 150 bodů.

Alexander Rossi vede v Poconu
20.08.
IndyCar Pocono Raceway

V Poconu dominoval Rossi a zdramatizoval šampionát IndyCar

Američan Alexander Rossi nenašel přemožitele v závodě IndyCar Series na 500 mil na oválu Pocono Raceway. Rossi vyhrál podruhé v řadě a náskok Scotta Dixona v čele šampionátu stáhl na 29 bodů. Druhý dojel vítěz Indy500 a předchozích dvou závodů v Poconu Will Power. Dixon byl třetí. Závod poznamenala těžká nehoda v jeho úvodu, po níž musel přepravit vrtulník do nemocnice Roberta Wickense.

19.08.

Ovál ve tvaru trojúhelníku! Kvalifikaci v Poconu vyhrál Power

Sezóna americké série IndyCar se pomalu chýlí ke svému konci. Zbývají ještě čtyři závody a první z nich se jede na oválu Pocono Raceway již v neděli. Trať měří 2,5 míle a kvalifikaci na 500mílový závod vyhrál vítěz letošní Indy500 Will Power. Vyrovnal se díky tomu v historických tabulkách legendárnímu A.J. Foytovi.