Scott Dixon se stal pětinásobným šampionem IndyCar
17.09.
indycar Sonoma

Hvězdný Dixon si to pohlídal. Získal pátý titul v IndyCar!

Série IndyCar zná nového šampiona! Stal se jím osmatřicetiletý Novozélanďan Scott Dixon. V závěrečném závodě sezony v Sonomě skončil na druhém místě, což by mu k pátému titulu stačilo bez ohledu na výsledky jeho rivalů. Rossi, který jej jako jediný mohl reálně ohrozit, navíc dojel až za ním. Závod vyhrál Hunter-Reay.

Ryan Hunter-Reay v Sonomě
16.09.
indycar Kvalifikace

Pole position získal Hunter-Reay. Sledujte vrchol sezóny IndyCar!

Do posledního závodu letošní sezóny IndyCar, který rozhodne o šampionovi, odstartuje z prvního místa Ryan Hunter-Reay. Ten ale šanci na titul nemá. Přesto alespoň trochu pomohl stájovému kolegovi Rossimu, když největšího favorita Scotta Dixona připravil o další bod, který by jinak mohl coby vítěz kvalifikace ukořistit

Scott Dixon v Sonomě
15.09.
Indycar Sonoma Raceway

Finále sezony IndyCar je tu! Rozhodne se mezi čtyřmi jezdci

V noci z neděle na pondělí vyvrcholí letošní ročník šampionátu IndyCar Series. O novém šampionovi se rozhodne na okruhu Sonoma Raceway. O titul bojují stále čtyři jezdci – Scott Dixon, Alexander Rossi, Will Power a Josef Newgarden. V pátek se nejvíce dařilo Dixonovi a Newgardenovi.

V Portlandu létaly formule vzduchem! Překvapivě vyhrál Sató

Nečekaného vítěze má závod IndyCar Series na okruhu v Portlandu. Slaví Japonec Takuma Sató, který do závodu odstartoval až z 20. místa. Úvod závodu poznamenala kolize několika vozů, po níž se Marco Andretti proletěl vzduchem a otočil kokpitem dolů. Z favoritů i přes zapletení do úvodní kolize a jednu penalizaci v průběhu závodu dopadl nejlépe lídr šampionátu Scott Dixon.

Will Power v kvalifikaci v Portlandu
02.09.
Indycar Portland

Kvalifikaci vyhrál Power. Hrdinou je ale Bourdais a jeho tým

Will Power získal v Portlandu svou už 54. pole position v kariéře a další bod k dobru v boji o titul. Stejně jako Power slavil ale čtvrté místo Francouz Bourdais. Ten je jediným jezdcem ze startovního pole, který v Portlandu vyhrál a v trénincích ukazoval, že má rychlost. V tom třetím, jen tři hodiny před kvalifikací, ale havaroval. Tým ovšem odvedl skvělou práci a stihl Bourdaisův vůz opravit a připravit na kvalifikaci.

IndyCar v Portlandu
01.09.
indycar Předposlední závod

Návrat po 11 letech! Sezóna IndyCar pokračuje v Portlandu

Dlouhých 11 let museli fanoušci na severozápadě USA čekat na další formulový závod. Teď se série IndyCar vrací na oblíbený okruh v Portlandu, který má zajímavou historii. Ve čtvrtek a v pátek jezdci na okruhu měřícím lehce přes tři kilometry trénovali. Dařilo se hlavně favoritům, mezi nimiž se v posledních dvou závodech rozhodne o titulu.

Will Power získal v Poconu pole position
26.08.
indycar Gateway Motorsports Park

Loterii v St. Louis vyhrál Will Power a zamotal šampionát IndyCar

Vítěz letošních 500 mil Indianapolis Will Power si připsal další vítězství, tentokrát na oválu Gateway Motorsports Park, a ukázal, že boj o titul šampiona IndyCar Series ještě nevzdal. Power měl během sezony slabší chvilky, ale v posledních třech závodech byl třetí, druhý a první. Na lídra šampionátu Dixona, který dojel třetí, ztrácí 68 bodů. Ve zbývajících dvou závodech může získat ještě přes 150 bodů.

Alexander Rossi vede v Poconu
20.08.
IndyCar Pocono Raceway

V Poconu dominoval Rossi a zdramatizoval šampionát IndyCar

Američan Alexander Rossi nenašel přemožitele v závodě IndyCar Series na 500 mil na oválu Pocono Raceway. Rossi vyhrál podruhé v řadě a náskok Scotta Dixona v čele šampionátu stáhl na 29 bodů. Druhý dojel vítěz Indy500 a předchozích dvou závodů v Poconu Will Power. Dixon byl třetí. Závod poznamenala těžká nehoda v jeho úvodu, po níž musel přepravit vrtulník do nemocnice Roberta Wickense.

19.08.

Ovál ve tvaru trojúhelníku! Kvalifikaci v Poconu vyhrál Power

Sezóna americké série IndyCar se pomalu chýlí ke svému konci. Zbývají ještě čtyři závody a první z nich se jede na oválu Pocono Raceway již v neděli. Trať měří 2,5 míle a kvalifikaci na 500mílový závod vyhrál vítěz letošní Indy500 Will Power. Vyrovnal se díky tomu v historických tabulkách legendárnímu A.J. Foytovi.

Alexander Rossi v Ohiu
30.07.
IndyCar Mid-Ohio

Strhující závod IndyCar: 114 předjetí na trati a triumf Rossiho

Reklama na IndyCar, tak by se dal krátce charakterizovat závod na Mid-Ohio Sports Car Couse. Ačkoliv trať historicky nepatří k těm, kde se hodně předjíždí, letošní ročník s novými vozy byl naprosto výjimečný. Fanoušci viděli přes 100 předjetí na dráze a sledovali triumf Američana Alexandera Rossiho, který se v pořadí šampionátu posunul na druhou příčku.