Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Johann Zarco
10.09.
MotoGP San Marino

To se jen tak nevidí: Zarcovi došlo palivo, doběhl si pro 15. místo!

Hodně kuriózní situace se stala dnes při závodě Velké ceny San Marino v královské třídě MotoGP. Francouzský závodník Johann Zarco, kterému aplaudovalo publikum za to, co předvedl. Došlo mu totiž palivo a svoji Yamahu musel do cíle dotlačit. Jak vidno, byla to pořádná dřina, ale stála za to. Zarco si vybojoval bod!

Karel Abraham
10.09.
MotoGP San Marino

Abraham spadl a dojel poslední. Kornfeil slavil skvělé sedmé místo!

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně San Marina v třídě Moto3 sedmé místo. Na mokré trati v Misanu český jezdec zaznamenal svůj nejlepší letošní výsledek v mistrovství světa silničních motocyklů. Čtyřiadvacetiletý Kornfeil mohl pomýšlet ještě výš, ale ve čtvrtém z 23 okruhů ho zbrzdil pád. Na zemi skončil také Karel Abraham v MotoGP a dojel poslední sedmnáctý.

Cal Crutchlow
aktualizováno 07.09.
nehoda to se stává

Kuriózní nehoda hvězdy MotoGP: Osudným mu byl parmazán!

Nepříjemné zdravotní potíže si přivodil jezdec motocyklového seriálu Cal Crutchlow. Na operaci s přeřízlou šlachou totiž musel nikoliv po tréninku na závody, ale po banální přípravě jídla.

Prásk.tv píše:

Petra Abrahamová - 5
čtěte o tématu MotoGP na Prásk.tv
Valentino Rossi
01.09.
moto gp šlo to dobře

Valentino Rossi je po operaci. Chci být zpátky na motorce, vzkázal

Motocyklový šampion Valentino Rossi je po operaci. Té se podrobil poté, co si při tréninku v Itálii zlomil nohu. Podle lékařů se devítinásobný mistr světa cítí po zákroku dobře.

Valentino Rossi
01.09.
smůla moto gp

Valentino Rossi si zlomil nohu! V nemocnici čeká na operaci

Motocyklový závodník Valentino Rossi si během tréninku v Itálii zlomil nohu a čeká ho operace. Devítinásobný mistr světa si podle italských médií zlomil holeň a lýtkovou kost a momentálně je v nemocnici v Urbinu.

Marc Marquez a Karel Abraham
27.08.
nova sport vc velké británie

Abraham si v Silverstonu dojel pro body! Kornfeil skončil 23.

Motocyklista Karel Abraham obsadil třinácté místo na okruhu v Silverstonu. Z vítězství se v kategorii MotoGP radoval Andrea Dovizioso. Nedařilo se Jakubu Kornfeilovi, který v Moto3 dojel třiadvacátý.

Karel Abraham
aktualizováno 26.08.
nova sport vc v silverstone

Čechům se kvalifikace nevyvedla, Kornfeil 31., Abraham dvacátý

Kvalifikace na motocyklovou Velkou cenu na okruhu Silverstone se českým jezdcům příliš nepodařila. Jakub Kornfeil odstartuje z poslední řady, když skončil na jednatřicátém mítě. Karel Abraham se musel spokojit s dvacátým místem.

Tito Rabat
17.08.
MotoGP Mistrovský stroj

Motorku mistra světa ukradli: Tým prosí případné svědky o informace

Tito Rabat, mistr světa z roku 2014 ve třídě Moto2, přišel o motorku, se kterou titul světového šampiona získal. Stroj Kalex Moto2 byl odcizen ze sídla týmu Marc VDS v Gosselies v Belgii ve středu, v ranních hodinách. Jezdec i jeho tým teď prosí veřejnost a případné svědky o jakoukoliv informaci, která by vedla k dopadení pachatele a nalezení motorky.

Jakub Kornfeil
aktualizováno 13.08.
nova sport vc rakouska

Abraham v Rakousku bere body za 14. místo! Kornfeil dvacátý

Jakub Kornfeil nedosáhl na body ve Velké ceně Rakouska. Na okruhu Spielberg zaznamenal stejné umístění jako před týdnem v Brně, tedy dvacátou příčku. Naopak Karel Abraham v MotoGP bodovat dokázal čtrnáctým místem.

Karel Abraham
12.08.
MotoGP Red Bull Ring

Abraham skončil v kvalifikaci 11., pole position má Marquéz!

Zítra jsou na programu závody Velké ceny Rakouska. Dnes mají za sebou závodníci kvalifikace. V královské třídě MotoGP skončil na 11. místě Karel Abraham. Pole position si vyjel Marc Marquez, který bude bojovat o třetí vítězství v řadě.