Marc Márquez
12.11.
motosport VC Valencie

MotoGP zná svého šampióna: Slaví Márquez! Abraham bodoval

Marc Márquez slaví motocyklový titul mistra světa v kategorii MotoGP. O jeho čtvrtém triumfu v nejsilnější kategorii rozhodla Velká cena Valencie. Tu ovládl Dani Pedrosa, Márquez byl třetí, což mu stačilo k oslavám. V součtu s ostatními kategoriemi slaví španělský pilot mistrovský titul už pošesté. Ve Valencii bodoval čtrnáctým místem i Karel Abraham.

Marc Marquez
aktualizováno 10.11.
Pozvánka Nova Sport 1

Márquez se může výrazněji zapsat do dějin MotoGP. Už v neděli!

Marc Márquez bude mít v neděli příležitost se ještě výrazněji zapsat do dějin mistrovství světa silničních motocyklů. Pouze šest jezdců v historii zvládlo ovládnout královskou kubaturu MotoGP více, než třikrát. Rodáka ze španělské Cervery od této výsostné pozice dělí pouhopouhých třicet kol.

Franco Morbidelli
03.11.
vizitky startovní listina

Čtyřka pro novou sezonu! Seriál MotoGP už zná nové tváře

Jubilejní 70. ročník mistrovství světa silničních motocyklů zná už svoje definitivní jezdecké složení. Mezi elitu se premiérově probojoval kvartet Franco Morbidelli, Thomas Lüthi, Takaaki Nakagami a Xavier Simeon. Zvládnou se noví jezdci adaptovat na tempo královské kubatury nebo zapadnou do průměru?

Prásk.tv píše:

Petra Abrahamová - 5
čtěte o tématu MotoGP na Prásk.tv
aktualizováno 29.10.
motogp velká cena malajsie

Marquez si na čtvrtý titul musí počkat. Abraham spadl a nedokončil

Marc Márquez má nadosah obhajobu titulu v mistrovství světa silničních motocyklů. Španělský jezdec se mohl stát na Velké ceně Malajsie šampionem už počtvrté. Jeho korunovaci však oddálil vítězstvím na mokré trati Ital Andrea Dovizioso.

Karel Abraham
28.10.
MotoGP Velká cena Malajsie

Abraham odstartuje v Sepangu až ze sedmé řady, Korfneil z osmé!

Karel Abraham nepostoupil v Sepangu do druhé části kvalifikace MotoGP a do nedělní Velké ceny Malajsie silničních motocyklů odstartuje z 21. místa ze sedmé řady. Druhý český zástupce v seriálu mistrovství světa Jakub Kornfeil obsadil v Moto3 22. příčku a do závodu vyrazí z osmé řady.

27.10.
moto sport MotoGP

Abraham zajel při tréninku v Sepangu sedmý nejrychlejší čas!

Sedmým časem v tréninku kategorie MotoGP zahájil Karel Abraham vstup do předposledního závodu letošní sezóny Velké ceny Malajsie.. Nejlépe si vedl italský jezdec Andrea Dovizioso, který se ztrátou 33 bodů dýchá na záda vedoucímu Marku Marquezovi ze Španělska.

22.10.
MotoGP Velká cena Austrálie

V Austrálii bodoval Abraham i Kornfeil. Šampionem Moto3 je Mir!

Španělský motocyklista Joan Mir je novým mistrem světa Moto3. Titul si pojistil vítězstvím ve Velké ceně Austrálie, které pro něj bylo už devátým v sezoně. Do jejího konce zbývají dva závody.

21.10.
moto gp mistrovství světa

Pátá řada pro Abrhama. Na Philip Island bude chtít prolomit půst

Karel Abraham vyjede do Velké ceny Austrálie z páté řady. V kvalifikaci na okruhu Philip Island totiž obsadil 15. místo. Pole position si pro další závod MotoGP vyjel Marc Marquez. V kategorii Moto 3 skončil Jakub Kornfeil v kvalifikaci na 20. místě.

15.10.
MotoGP Velká cena Japonska

Kornfeil byl na mokrém asfaltu v Japonsku osmý. Abraham měl pád!

Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Japonska osmé místo v Moto3 a na mokrém asfaltu v Motegi si vyjel druhý nejlepší výsledek v sezoně mistrovství světa. Karel Abraham závod v královské MotoGP po pádu nedokončil.

Joan Mir
24.09.
nova sport vc aragon

Další vítězství přiblížilo Mira světovému titulu! Kornfeil neuspěl

Svůj náskok na čele celkového pořadí seriálu mistrovství světa v kategorii Moto3 opět navýšil Joan Mir. Přispělo k tomu vítězství ve Velké ceně v Aragonu, které bylo jeho osmým triumfem v ročníku. Nevedlo se Jakubu Kornfeilovi, který skončil pětadvacátý.