Bo Bendsneyder
aktualizováno 05.12.
Novínka v cíli

Změna v pravidlech MotoGP! Jezdci nemusí dojet na motorce

Mistrovství světa silničních motocyklů přichází s novinkou v pravidlech. Ve chvíli, kdy projíždí cílem, už se nově nemusí dotýkat svého motocyklu.

Jakub Kornfeil
18.11.
Moto3 Mistrovství světa

Kornfeil ve Valencii upadl, získal jen bod a v MS zůstal osmý!

Český motocyklový jezdec Jakub Kornfeil v závěrečné Velké ceně Valencie získal po pádu bod za 15. místo a v konečném pořadí mistrovství světa Moto3 zůstal osmý. Vyrovnal tím své nejlepší umístění v šampionátu z roku 2016. Senzačním vítězem závodu na mokré trati se stal patnáctiletý Turek Can Öncü, jenž proměnil v prvenství divokou kartu a první start v MS životě.

Jorge Martín
04.11.
motosport velká cena malajsie

Kornfeil upadl a nebodoval, mistry světa jsou Martín a Bagnaia!

Španělský motocyklový jezdec Jorge Martín se stal poprvé mistrem světa v kategorii Moto3. Ve Velké ceně Malajsie v Sepangu si dnes dojel pro sedmé vítězství v sezoně a před závěrečným závodem ve Valencii má nedostižný náskok. Jakub Kornfeil obsadil po pádu 20. místo.

Prásk.tv píše:

Petra Abrahamová - 5
čtěte o tématu MotoGP na Prásk.tv
Valentino Rossi
03.11.
nova sport změna ve vysílání

Bouřky v Malajsii nahání strach: Závody MotoGP se pojedou dřív!

Hrozba deště a divokého počasí donutila organizátory Velké ceny Malajsie silničních motocyklů udělat změnu v nedělním programu. Finálové jízdy se posunou o dvě hodiny dříve a všichni budou doufat, že závody proběhnou bez problémů.

Při tréninku na VC Malajsie shořela motorka
01.11.
MotoGP Velká komplikace

Drama v Malajsii: Při testování shořela v boxech motorka

Testování na předposlední Velkou cenu MotoGP skončil málem hodně špatně. Ve stáji Suzuki pohltily plameny stroj Alexe Rinse a z motorky zbyl jen vrak.

28.10.
MotoGP Velká cena Austrálie

Jakub Kornfeil dojel v Austrálii devátý, Karel Abraham jedenáctý!

Jakub Kornfeil skončil devátý v kategorii Moto3 ve Velké ceně Austrálie. Karel Abraham vybojoval v MotoGP jedenácté místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Odstoupení už jistého mistra světa Marca Márqueze, jemuž při nárazu poškodil stroj Johann Zarco, využil k triumfu jeho španělský krajan Maverick Viňales.

Oslavy Marca Márqueze
aktualizováno 22.10.
MotoGP

Bizarní zranění mistra světa. Márquez na oslavy nezapomene

Teď už se všemu jen směje, přesto mu bylo v průběhu oslav do pláče. Marc Márquez si tři závody před koncem zajistil titul mistra světa a při oslavách si přivodil bizarní zranění. Vykloubil si rameno.

Marc Marquez
21.10.
MotoGP Velká cena

Márquez je po triumfu v Japonsku popáté mistrem světa MotoGP

Španělský motocyklový jezdec Marc Márquez se stal popáté mistrem světa královské silniční třídy MotoGP. Zisk dohromady sedmého titulu v kariéře potvrdil hvězdný pilot Hondy vítězstvím ve Velké ceně Japonska. Po osmém triumfu v sezoně má pětadvacetiletý šampion tři závody před koncem seriálu nedostižný náskok na Andreu Doviziosa. Italský konkurent z Ducati a nejrychlejší muž sobotní kvalifikace ve vzájemné bitvě o vítězství upadl v předposledním kole.

20.10.
Moto3 Velká cena Japonska

Kornfeil o čelo závodu nebojoval. V Japonsku skončil až desátý!

Jakub Kornfeil dojel desátý v motocyklové Velké ceně Japonska a zopakoval umístění z předchozího závodu Moto3 v Thajsku. Ale zatímco před dvěma týdny byl český pilot do poslední zatáčky ve hře o stupně vítězů, tentokrát po startu ze šesté řady ztratil záhy kontakt s velkou čelní skupinou a na lepší výsledek nemohl pomýšlet.

19.10.
VC Japonska

Kornfeil v tréninku opět dominoval, Abraham na mokru zklamal

V trénincích se mu daří! Jakub Kornfeil byl i před Vekou cenou Japonska o 108 tisícin nejrychlejší a do kvalifikace půjde s pořádným sebevědomím. Naopak Karlovi Abrahamovi se nedařilo a na mokré trati zajel až 23. čas.