Jakub Kornfeil
včera 11:23
VC Japonska

Kornfeil v tréninku opět dominoval, Abraham na mokru zklamal

V trénincích se mu daří! Jakub Kornfeil byl i před Vekou cenou Japonska o 108 tisícin nejrychlejší a do kvalifikace půjde s pořádným sebevědomím. Naopak Karlovi Abrahamovi se nedařilo a na mokré trati zajel až 23. čas.

MotoGP
26.08.
MotoGP Špatné podmínky

Márqueze a další nepustí na trať déšť: Velká cena Británie se ruší!

Velká cena Británie silničních motocyklů byla kvůli setrvalému dešti na okruhu Silverstone z bezpečnostních důvodů zrušena. Dvanáctý závod sezony odpadl ve všech třech třídách bez náhrady, letošní šampionát tedy bude mít 18 místo 19 dílů.

aktualizováno 11.08.
MotoGP Velká cena Rakouska

Kornfeil nenavázal na povedené Brno. V kvalifikaci byl třináctý!

Minulý týden byl pro Jakuba Kornfeila snový. Na Masarykové okruhu se mu dařilo vše, na co sáhl. Vždyť díky úspěšné kvalifikaci startoval v závodě z pole position. V Rakousku na tento výkon bohužel nenavázal a skončil třináctý. Závod třídy Moto3 je na programu zítra ve Spielbergu a vy ho budete moci sledovat živě na stanici Nova Sport 1 od 10:50.

Prásk.tv píše:

Petra Abrahamová - 5
čtěte o tématu MotoGP na Prásk.tv
Andrea Dovizioso
aktualizováno 05.08.
MotoGP Velká cena ČR

Dovizioso poprvé vyhrál MotoGP, Abraham v Brně nebodoval!

Italský jezdec Andrea Dovizioso vyhrál Velkou cenu České republiky v nejsilnější třídě MotoGP a oslavil první brněnské vítězství v kariéře. Hlavní závod desátého dílu mistrovství světa ovládl před kolegou z továrního týmu Ducati Jorgem Lorenzem a suverénním lídrem šampionátu Marcem Márquezem rovněž ze Španělska. Karel Abraham na 18. místě nebodoval.

05.08.
Moto3 Velká cena ČR

Skvělý Kornfeil slaví v Brně 3. místo! Po 11 letech Čech na bedně

Jakub Kornfeil obsadil třetí místo v motocyklové Velké ceně České republiky a počtvrté v kariéře se v mistrovství světa probojoval na stupně vítězů. Po sobotním premiérovém vítězství v kvalifikaci bojoval český jezdec v Brně do posledních metrů o první triumf v životě, ten si ale v dramatickém závodě zajistil Ital Fabio Di Giannantonio a před pětadvacetiletým Čechem projel cílovou čárou i Španěl Arón Canet.

Karel Abraham
03.08.
moto sport velká cena brna

Kornfeil dojel v tréninku dvacátý, Abraham ztratil přes dvě vteřiny

Jakub Kornfeil zahájil domácí Velkou cenu v Brně dvanáctým místem v trénincích. Druhý český jezdec ve třídě Moto3 Filip Salač, který pro závod mistrovství světa na Masarykově okruhu dostal divokou kartu, obsadil předposlední 28. místo. V trénincích MotoGP skončil Karel Abraham až na 25. pozici se ztrátou 2,151 na nejrychlejšího v dnešním programu Španěla Daniho Pedrosu

Valentino Rossi na Velké ceně České republiky
aktualizováno 01.08.
video velká cena české republiky

Rossi a spol. míří do Brna! To se stane hlavním městem motorismu!

Už jen desítky hodin zbývají do startu velkého motoristického svátku Česka. V Brně začne v pátek mistrovství světa silničních motocyklů, největší sportovní akce u nás. A čeká se až 200 tisíc diváků.

Marc Marquez
aktualizováno 23.07.
motogp mistrovství světa

Marquez má na Sachsenring patent! Vyhrál tam podeváté v řadě

Karel Abraham dojel v královské MotoGP na Velké ceně Německa osmnáctý. Na Sachsenringu triumfoval Marc Márqueze Španělský pilot nenašel na oblíbeném okruhu přemožitele od roku 2010.

01.07.
Moto3 Velká cena Nizozemska

Kornfeil v Assenu startoval z osmé řady. Nakonec dojel pro páté místo!

Motocyklový závodník Jakub Kornfeil dojel ve Velké ceně Nizozemska v Assenu pátý ve třídě Moto3 a připsal si nejlepší výsledek v letošní sezoně mistrovství světa. Kvůli penalizaci za příliš pomalou jízdu v tréninku přitom startoval až z 23. místa. Zvítězil Španěl Jorge Martín.

17.06.
nova sport konečně na bodech

Abraham zajel svůj nejlepší závod sezony! Bere body z Katalánska

Z bodového zisku se teprve podruhé v sezoně radoval i Karel Abraham v MotoGP, který dojel třináctý a vylepšil si letošní maximum. Závod královské kubatury vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Itálii Španěl Jorge Lorenzo.