Danilo Petrucci a Karel Abraham
Aktualizováno 11.6. 2017 15:48
novasport mistrovství světa

Abraham opět dojel na bodech! Barceloně kraloval Dovizioso

Karel Abraham potřetí v sezoně získal body v závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Na Velké ceně Katalánska MotoGP dojel čtrnáctý. Vítězem závodu se stal Andrea Dovizioso, který triumfoval ve druhém klání v řadě.

nova sport vc katalánska

Češi mají v Barceloně co zlepšovat. Abraham odstartuje osmnáctý

Českým jezdcům se ve vedru v Barceloně příliš nedařilo. Karel Abraham nepostoupil v MotoGP do druhé části kvalifikace a odstartuje z 18. místa, Jakub Kornfeil vyrazí v Moto3 z 29. příčky.

novasport silniční motocykly

Velkou cenu Itálie MotoGP vyhrál Dovizioso, Abraham body nebral

Motocyklovou Velkou cenu Itálie vyhrál na okruhu v Mugellu domácí jezdec Andrea Dovizioso před Maverickem Viňalesem a Danielem Petruccim. Miláček tribun Valentino Rossi dojel čtvrtý. Čech Karel Abraham obsadil 16. místo a na body těsně nedosáhl.

69 vteřin pro Nickyho: Tak svět MotoGP vzpomínal na Haydena

Na okruhu v italském Mugellu se sice má hlavně závodit o body do šampionátu MotoGP. Dopoledne před startem programu ale došlo k události, která vehnala slzy do očí divákům i samotným jezdcům. Drželo se 69 sekund ticha za Nickyho Haydena...

Karel Abrahám
Aktualizováno 3.6. 2017 16:12
MotoGP Velká cena Itálie

Kvalifikaci v Itálii vyhrál Viňales. Abraham odstartuje z 21. pozice!

Kvalifikaci na Velkou cenu Itálie vyhrál Maverick Viňales, který tak zítra odstartuje do závodu z první pozice, což se mu povedlo už potřetí v sezoně. Naopak český závodník Karel Abraham nepostoupil do druhé části kvalifikace a zítra tak odstartuje z 21. místa.

MotoGP Jeho přání

Smrt Nickyho Haydena zachrání další lidi. Pomohou jeho orgány!

Po smrti mistra světa MotoGP z roku 2006 Nickyho Haydena budou zachráněny některé cizí lidské životy. Pětatřicetiletý Američan podlehl následkům nehody na kole, když se minulý týden srazil s automobilem. Jeho rodina uvedla, že si přál, aby jeho orgány byly darovány k transplantaci ostatním.

Nicky Hayden před tragickou jízdou na kole
Aktualizováno 24.5. 2017 18:09
otazníky proč se to stalo?

Řeší se sluchátka, přednost v jízdě i rychlost. Proč zemřel Hayden?

Nicky Hayden zemřel, podlehl zraněním, které utrpěl při nehodě mezi italskými městy Riccione a Tavoleto. Stále ale není objasněno, proč k tragickému střetu došlo. Řidič možná překročil povolenou rychlost, ale Hayden nedal přednost v jízdě a zřejmě měl i na uších sluchátka.

Nicky Hayden
Aktualizováno 23.5. 2017 14:47
profil prostě šampion

Kentucky Kid a nejhezčí kluk z MotoGP. To byl Nicky Hayden

Pohodář, sympaťák. Věčně usměvavý, i když občas zadumaný Kentucky Kid. Kluk z Ameriky, který po letech vrátil titul mistra světa do zámoří. Na motorce jezdil jako blázen, občas spadnul, ale s tím se prostě počítalo. Nakonec se mu osudnou stala hloupá nehoda na kole... Nicky Hayden přesto zůstane legendou.

MotoGP Velká cena Francie

Závod ve Francii ovládl Španěl Viñales. Abraham nedokončil!

Pátý závod třídy Moto GP mistrovství světa silničních motocyklů ve francouzském Le Mans ovládl Maverick Viñales ze Španělska. Za ním dojel Francouz Johann Zarco a třetí byl španělský závodník Dani Pedrosa. Český jezdec Karel Abraham ze závodu odstoupil, kvůli technickým problémům.

LeMans Velká cena Francie

Kornfeil v restartovaném závodu bodoval. Dojel si pro 11. místo!

Český motocyklista Jakub Kornfeil obsadil ve Velké ceně Francie ve třídě Moto3 jedenácté místo a vybojoval první body v letošní sezoně mistrovství světa silničních motocyklů. Vítězství v restartovaném a zkráceném závodu slavil Joan Mir, jenž si díky třetímu triumfu v sezoně upevnil vedení v průběžném pořadí.