Valentino Rossi
03.11.
nova sport změna ve vysílání

Bouřky v Malajsii nahání strach: Závody MotoGP se pojedou dřív!

Hrozba deště a divokého počasí donutila organizátory Velké ceny Malajsie silničních motocyklů udělat změnu v nedělním programu. Finálové jízdy se posunou o dvě hodiny dříve a všichni budou doufat, že závody proběhnou bez problémů.

Jakub Kornfeil
28.10.
MotoGP Velká cena Austrálie

Jakub Kornfeil dojel v Austrálii devátý, Karel Abraham jedenáctý!

Jakub Kornfeil skončil devátý v kategorii Moto3 ve Velké ceně Austrálie. Karel Abraham vybojoval v MotoGP jedenácté místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Odstoupení už jistého mistra světa Marca Márqueze, jemuž při nárazu poškodil stroj Johann Zarco, využil k triumfu jeho španělský krajan Maverick Viňales.

19.10.
VC Japonska

Kornfeil v tréninku opět dominoval, Abraham na mokru zklamal

V trénincích se mu daří! Jakub Kornfeil byl i před Vekou cenou Japonska o 108 tisícin nejrychlejší a do kvalifikace půjde s pořádným sebevědomím. Naopak Karlovi Abrahamovi se nedařilo a na mokré trati zajel až 23. čas.

Prásk.tv píše:

Nová sezóna MotoGP znovu na Nova sport 1
čtěte o tématu Karel Abraham na Prásk.tv
Karel Abraham
aktualizováno 10.09.
Moto2 Velká cena

Abraham se opřel do Fenatiho: Toto říká na jeho zkrat s brzdou!

Jediný český zástupce v MotoGP Karel Abraham zareagoval na obrovský zkrat Itala Romana Fenatiho, který v nedělním závodě Moto2 během jízdy zmáčkl brzdu soupeře Stefana Manziho. Abraham tento incident odsoudil.

aktualizováno 11.08.
MotoGP Velká cena Rakouska

Kornfeil nenavázal na povedené Brno. V kvalifikaci byl třináctý!

Minulý týden byl pro Jakuba Kornfeila snový. Na Masarykové okruhu se mu dařilo vše, na co sáhl. Vždyť díky úspěšné kvalifikaci startoval v závodě z pole position. V Rakousku na tento výkon bohužel nenavázal a skončil třináctý. Závod třídy Moto3 je na programu zítra ve Spielbergu a vy ho budete moci sledovat živě na stanici Nova Sport 1 od 10:50.

Andrea Dovizioso
aktualizováno 05.08.
MotoGP Velká cena ČR

Dovizioso poprvé vyhrál MotoGP, Abraham v Brně nebodoval!

Italský jezdec Andrea Dovizioso vyhrál Velkou cenu České republiky v nejsilnější třídě MotoGP a oslavil první brněnské vítězství v kariéře. Hlavní závod desátého dílu mistrovství světa ovládl před kolegou z továrního týmu Ducati Jorgem Lorenzem a suverénním lídrem šampionátu Marcem Márquezem rovněž ze Španělska. Karel Abraham na 18. místě nebodoval.

03.08.
moto sport velká cena brna

Kornfeil dojel v tréninku dvacátý, Abraham ztratil přes dvě vteřiny

Jakub Kornfeil zahájil domácí Velkou cenu v Brně dvanáctým místem v trénincích. Druhý český jezdec ve třídě Moto3 Filip Salač, který pro závod mistrovství světa na Masarykově okruhu dostal divokou kartu, obsadil předposlední 28. místo. V trénincích MotoGP skončil Karel Abraham až na 25. pozici se ztrátou 2,151 na nejrychlejšího v dnešním programu Španěla Daniho Pedrosu

Valentino Rossi na Velké ceně České republiky
aktualizováno 01.08.
video velká cena české republiky

Rossi a spol. míří do Brna! To se stane hlavním městem motorismu!

Už jen desítky hodin zbývají do startu velkého motoristického svátku Česka. V Brně začne v pátek mistrovství světa silničních motocyklů, největší sportovní akce u nás. A čeká se až 200 tisíc diváků.

17.06.
nova sport konečně na bodech

Abraham zajel svůj nejlepší závod sezony! Bere body z Katalánska

Z bodového zisku se teprve podruhé v sezoně radoval i Karel Abraham v MotoGP, který dojel třináctý a vylepšil si letošní maximum. Závod královské kubatury vyhrál stejně jako před dvěma týdny v Itálii Španěl Jorge Lorenzo.

Jorge Lorenzo
03.06.
novasport závody v mugellu

Itálii kraloval Lorenzo, Rossi byl třetí. Abraham spadl v prvním kole

Závod Velké ceny Itálie nejsilnější kategorie MotoGP suverénně vyhrál Španěl Jorge Lorenzo. Domácí miláček Valentino Rossi dojel na třetí příčce. Hned v prvním kole skončil závod pro Karla Abrahama.