Marc Marquez a Karel Abraham
27.08.
nova sport vc velké británie

Abraham si v Silverstonu dojel pro body! Kornfeil skončil 23.

Motocyklista Karel Abraham obsadil třinácté místo na okruhu v Silverstonu. Z vítězství se v kategorii MotoGP radoval Andrea Dovizioso. Nedařilo se Jakubu Kornfeilovi, který v Moto3 dojel třiadvacátý.

Karel Abraham
aktualizováno 26.08.
nova sport vc v silverstone

Čechům se kvalifikace nevyvedla, Kornfeil 31., Abraham dvacátý

Kvalifikace na motocyklovou Velkou cenu na okruhu Silverstone se českým jezdcům příliš nepodařila. Jakub Kornfeil odstartuje z poslední řady, když skončil na jednatřicátém mítě. Karel Abraham se musel spokojit s dvacátým místem.

12.08.
MotoGP Red Bull Ring

Abraham skončil v kvalifikaci 11., pole position má Marquéz!

Zítra jsou na programu závody Velké ceny Rakouska. Dnes mají za sebou závodníci kvalifikace. V královské třídě MotoGP skončil na 11. místě Karel Abraham. Pole position si vyjel Marc Marquez, který bude bojovat o třetí vítězství v řadě.

Prásk.tv píše:

Petra Abrahamová - 5
čtěte o tématu Karel Abraham na Prásk.tv
aktualizováno 06.08.
MotoGP Velká cena Brna

Karel Abraham v Brně bodoval, závod vyhrál Španěl Marquez!

Karel Abraham skončil na Masarykově okruhu v Brně třináctý a připsal si tak tři body. I když byl v závodě i na čtvrté příčce, postupně se propadal. Velkou cenu České republiky v královské třídě MotoGP vyhrál Marc Marquez ze Španělska.

Karel Abrahám
aktualizováno 01.07.
MotoGP Sachsenring

Abraham skončil v kvalifikaci dvacátý, Kornfeil devatenáctý!

Karel Abraham skončil v kvalifikaci před Velkou cenou Německa dvacátý. Na Sachsenringu si naopak pole position v MotoGP vyjel Marc Márquez. Ve třídě Moto3 skončil na devatenáctém místě Jakub Kornfeil. První místo slavil Španěl Aron Canet. Samotný závod začíná zítra a vy ho budete moci sledovat na stanici Nova Sport 1 od 10:50.

Valentino Rossi
aktualizováno 25.06.
novasport mistrovství světa

Rossi po roce slaví vítězství! Abraham vyrovnal nejlepší závod

Valentino Rossi si po více než roce opět vychutnává pocit vítězství v závodech MotoGP. Italská ikona vyhrála na Velké ceně Nizozemska v Assenu dramatický finiš s krajanem Danilem Petruccim. Skvěle zajel i Karel Abraham, který obsadil sedmé místo a vyrovnal svůj nejlepší výsledek kariéry.

Danilo Petrucci a Karel Abraham
aktualizováno 11.06.

Abraham opět dojel na bodech! Barceloně kraloval Dovizioso

Karel Abraham potřetí v sezoně získal body v závodu mistrovství světa silničních motocyklů. Na Velké ceně Katalánska MotoGP dojel čtrnáctý. Vítězem závodu se stal Andrea Dovizioso, který triumfoval ve druhém klání v řadě.

10.06.
nova sport vc katalánska

Češi mají v Barceloně co zlepšovat. Abraham odstartuje osmnáctý

Českým jezdcům se ve vedru v Barceloně příliš nedařilo. Karel Abraham nepostoupil v MotoGP do druhé části kvalifikace a odstartuje z 18. místa, Jakub Kornfeil vyrazí v Moto3 z 29. příčky.

aktualizováno 03.06.
MotoGP Velká cena Itálie

Kvalifikaci v Itálii vyhrál Viňales. Abraham odstartuje z 21. pozice!

Kvalifikaci na Velkou cenu Itálie vyhrál Maverick Viňales, který tak zítra odstartuje do závodu z první pozice, což se mu povedlo už potřetí v sezoně. Naopak český závodník Karel Abraham nepostoupil do druhé části kvalifikace a zítra tak odstartuje z 21. místa.

Maverick Viňales
21.05.
MotoGP Velká cena Francie

Závod ve Francii ovládl Španěl Viñales. Abraham nedokončil!

Pátý závod třídy Moto GP mistrovství světa silničních motocyklů ve francouzském Le Mans ovládl Maverick Viñales ze Španělska. Za ním dojel Francouz Johann Zarco a třetí byl španělský závodník Dani Pedrosa. Český jezdec Karel Abraham ze závodu odstoupil, kvůli technickým problémům.