Italský soud po 13 letech objasnil smrt vítěze Gira a Tour de France

Případ uzavřen. Dlouhých třináct let nebyla objasněna smrt jednoho z nejslavnějších cyklistů historie Marca Pantaniho. Ten byl v roce 2004 nalezen mrtvý v hotelu v italském Rimini. V roce 2014 se případ znovu otevřel, aby se objasnilo, co bylo příčinou smrti.

Rigoberto Urán
aktualizováno 25.07.
silný příběh rigoberto urán

Tátu mu zastřelili, když jel na kole. Teď je z něj sportovní hvězda!

Letošní ročník Tour de France je minulostí. Vítězem se stal stejně jako loni Brit Chris Froome a víc si průměrný sportovní fanoušek pamatovat nemusí. Jenže Stará dáma má na stupních vítězů místo pro tři cyklisty a ten, co na Frooma ztratil jen 54 vteřin, by zasloužil miniálně srovnatelnou porci pozornosti. Rigoberto Urán doslova ujel na kole svému osudu...

Cyril Gautier
24.07.
to je nápad romantika

Vezmeš si mě? Dojemná žádost o ruku během poslední etapy Tour

Tour de France v neděli skončila a během tří týdnů stihla napsat nespočet sportovních příběhů. Nejromantičtější z nich si však během poslední etapy připravil francouzský cyklista Cyril Gautier, který před televizními kamerami rozbalil papírek na kterém požádal svoji přítelkyni o ruku!

Froome je počtvrté vítězem Tour. 21. etapu vyhrál Groenewegen

Počtvrté v kariéře a zároveň počtvrté za posledních pět let byl Chris Froome dnes v Paříži korunován vítězem Tour de France. Triumf si britský cyklista pojistil už v sobotní časovce, v závěrečné 21. etapě se tradičně o žlutý trikot nebojovalo.

22.07.

Froome byl v časovce v Marseille třetí. Triumf na Tour je na dosah!

Britský cyklista Chris Froome díky třetímu místu v dnešní časovce v Marseille udržel před závěrečnou - tradičně ceremoniální - etapou vedení v průběžném pořadí a prakticky si zajistil čtvrté celkové vítězství. Ve slavném závodě triumfoval už v letech 2013, 2015 a 2016.

Edvald Boasson Hagen
21.07.

Tour má za sebou nejdelší etapu. Ovládl ji Edvald Boasson Hagen!

Nejdelší etapu letošní Tour de France vyhrál po 222,5 kilometrech Edvald Boasson Hagen. Norský cyklista zaútočil z devítičlenné skupiny uprchlíků a dočkal se vavřínu po dvou letošních druhých místech. Před sobotní časovkou v Marseille, která by měla určit definitivní pořadí slavného závodu, vede nadále obhájce Chris Froome o 23 sekund.

Ondřej Cink
21.07.

Ondřej Cink odstoupil na začátku 19. etapy. Trápilo ho koleno!

Ondřej Cink do Paříže nedojede. Na začátku 19. etapy při svém debutovém vystoupení na Tour de France totiž odstoupil. Pokračovat mu nedovolila bolest v levém koleni. Cink držel průběžně 66. místo v pořadí. Dál pokračuje Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar.

Romain Bardet a Chris Froome
aktualizováno 20.07.
klasika tour de france

Drama na Tour pokračuje: Froome přišel o 6 sekund náskoku

Francie stále žije nadějí, že by mohla mít vítěze Tour de France. Romain Bardet v dojezdu na Col d´Izoard skončil třetí a i díky bonifikaci nasbíral cenných 6 sekund na vedoucího Chrise Frooma. Těžkou čtvrteční etapu vyhrál Warren Barguil

Nohy cyklisty Poljanského
kauza záhadná fotografie

Pravda o žilnatých nohách na Tour: Lékaři řeší, proč se to stalo

Fotografie žilnatých nohou Pawla Poljanského po jedné z etap Tour de France se na sociálních sítích stala hitem. Donutila ale i spoustu odborníků vyjádřit se, zda je cyklista zdravý. Jak je možné, že mu žíly tolik vyběhly?

Primož Roglič
aktualizováno 19.07.
video neuvěřitelný příběh

Sportovní zázrak! Královskou etapu Tour vyhrál skokan na lyžích

Královská středeční etepa Tour de France měla za hlavního hrdinu Primože Rogliče ze Slovinska. Málokdo ale ví, že tenhle borec na kolo sedl poprvé před pěti lety! Dřív skákal na lyžích, má doma zlato z mistrovství světa a také zažil šílený pád na mamutím můstku v Planici.