Cyklistika Tour de France

Froome byl v časovce v Marseille třetí. Triumf na Tour je na dosah!

Britský cyklista Chris Froome díky třetímu místu v dnešní časovce v Marseille udržel před závěrečnou - tradičně ceremoniální - etapou vedení v průběžném pořadí a prakticky si zajistil čtvrté celkové vítězství. Ve slavném závodě triumfoval už v letech 2013, 2015 a 2016.

Tour má za sebou nejdelší etapu. Ovládl ji Edvald Boasson Hagen!

Nejdelší etapu letošní Tour de France vyhrál po 222,5 kilometrech Edvald Boasson Hagen. Norský cyklista zaútočil z devítičlenné skupiny uprchlíků a dočkal se vavřínu po dvou letošních druhých místech. Před sobotní časovkou v Marseille, která by měla určit definitivní pořadí slavného závodu, vede nadále obhájce Chris Froome o 23 sekund.

Ondřej Cink odstoupil na začátku 19. etapy. Trápilo ho koleno!

Ondřej Cink do Paříže nedojede. Na začátku 19. etapy při svém debutovém vystoupení na Tour de France totiž odstoupil. Pokračovat mu nedovolila bolest v levém koleni. Cink držel průběžně 66. místo v pořadí. Dál pokračuje Roman Kreuziger a Zdeněk Štybar.

Drama na Tour pokračuje: Froome přišel o 6 sekund náskoku

Francie stále žije nadějí, že by mohla mít vítěze Tour de France. Romain Bardet v dojezdu na Col d´Izoard skončil třetí a i díky bonifikaci nasbíral cenných 6 sekund na vedoucího Chrise Frooma. Těžkou čtvrteční etapu vyhrál Warren Barguil

Nohy cyklisty Poljanského
Aktualizováno 20.7. 2017 15:54
kauza záhadná fotografie

Pravda o žilnatých nohách na Tour: Lékaři řeší, proč se to stalo

Fotografie žilnatých nohou Pawla Poljanského po jedné z etap Tour de France se na sociálních sítích stala hitem. Donutila ale i spoustu odborníků vyjádřit se, zda je cyklista zdravý. Jak je možné, že mu žíly tolik vyběhly?

Primož Roglič
Aktualizováno 19.7. 2017 18:10
video neuvěřitelný příběh

Sportovní zázrak! Královskou etapu Tour vyhrál skokan na lyžích

Královská středeční etepa Tour de France měla za hlavního hrdinu Primože Rogliče ze Slovinska. Málokdo ale ví, že tenhle borec na kolo sedl poprvé před pěti lety! Dřív skákal na lyžích, má doma zlato z mistrovství světa a také zažil šílený pád na mamutím můstku v Planici.

Pawel Poljanski
Aktualizováno 19.7. 2017 09:00
tour de france to nechcete

Takhle trpí cyklisté! Saganův parťák fotkou vyděsil svět

Nejslavnější cyklistický etapový závod světa se pomalu blíží ke svému cíli do Paříže. Závodníci mají za sebou už skoro dvě třetiny cesty z celkových zhruba 3500 kilometrů a jejich těla dostávají pořádně zabrat. Jak vypadá únava vyjádřil na fotce kolega Petera Sagana ze stáje Bora-Hansgrohe Pawel Poljanski.

Alberto Contador
Aktualizováno 18.7. 2017 17:54
grandtour tour de france

Contador zaváhal a vypadl z desítky. Před Alpami vede Froome

Druhý etapový triumf během čtyř dnů si na Tour de France připsal australský cyklista Michael Matthews. Po 14. etapě byl nejrychlejší i v závěrečném spurtu dnešního 16. dějství. Žlutý trikot pro lídra závodu si udržel trojnásobný vítěz Chris Froome, který nadále vede o 18 sekund před Italem Fabiem Aruem.

Chris Froome má znovu žlutý trikot. Štybar spurtoval dvanáctý

Britský obhájce Chris Froome se po 14. etapě cyklistické Tour de France vrátil do čela průběžného pořadí. V cílovém městě Rodez dojel v hromadném spurtu sedmý a vzal si zpátky žlutý trikot od Fabia Arua, na kterého si dnes vybudoval náskok 18 sekund. Zdeněk Štybar se udržel na špici a dojel dvanáctý, etapu vyhrál Australan Michael Matthews.

13. etapu ovládl Francouz Warren Barguil. V čele zůstává Aru!

I druhou pyrenejskou etapu ve 104. ročníku Tour de France ovládl domácí cyklista. Pro vítězství ve 13. etapě si ve spurtu čtveřice uprchlíků dojel Warren Barguil. Hlavní favorité závodu včetně čtvrtečního vítěze Romaina Bardeta dorazili se ztrátou necelých dvou minut. V čele průběžného pořadí zůstává Ital Fabio Aru s náskokem šesti sekund před trojnásobným šampionem Britem Chrisem Froomem.