Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Chris Froome
22.03.
doping? jak se to vyřeší?

Froome má problém: Slavná Tour de France ho nechce na startu!

Čtyřnásobný vítěz Tour de France Chris Froome možná do letošního ročníku slavného závodu nenastoupí. Uvedli to dva členové pořádající agentury ASO. Důvodem má být zatím nevysvětlený nález zvýšených hodnot salbutamolu po loňských závodech na Vueltě.

Mark Cavendish
19.03.
cyklistika nejlepší sprinter

Dožije se Saganův největší soupeř Tour? Při letošní bilanci sotva!

Slovenský cyklista Peter Sagan bude mít na slavné Tour de France nejspíše o konkurenta méně. Tedy pouze v případě, že bude jeho největší soupeř Brit Mark Cavendish pokračovat ve své letošní bilanci.

Alberto Contador
13.12.
cyklistika za posledních 20 let

Kdo vyhrál Tour bez podezření? Byli to jen tři závodníci!

Pro cyklistické fanoušky na celém světě je momentálně tématem číslo jedna bristký cyklista Christopher Froome. Vítěz letošní Tour de France a Vuelty měl během zářijového závodu pozitivní dopingový nález. Věřte, nebo ne, ale od roku 1995 to byli jen tři cyklisté, kteří slavnou Tour vyhráli a nikdy nebyli spojováni s dopingem!

Prásk.tv píše:

Pawel Poljanski - 1
čtěte o tématu Tour de France na Prásk.tv
Peter Sagan
aktualizováno 05.12.
cyklistika případ uzavřen

Skandál na Tour potvrzen! Sagana vyloučili neprávem

Byl to loket, který v létě rozdělil cyklistický svět. Slovenský cyklista Peter Sagan byl vyloučen ze slavné Tour de France, když měl ve finiši čtvrté etapy loktem strčit do Marka Cavendishe a ten pak ošklivě upadl a zranil se. Mezinárodní cyklistická unie teď uznala, že Sagan nejednal úmyslně a případ je uzavřen. Co to však skoro po půlroce znamená?

Marco Pantani
29.09.
cyklistika případ uzavřen

Italský soud po 13 letech objasnil smrt vítěze Gira a Tour de France

Případ uzavřen. Dlouhých třináct let nebyla objasněna smrt jednoho z nejslavnějších cyklistů historie Marca Pantaniho. Ten byl v roce 2004 nalezen mrtvý v hotelu v italském Rimini. V roce 2014 se případ znovu otevřel, aby se objasnilo, co bylo příčinou smrti.

Rigoberto Urán
aktualizováno 25.07.
silný příběh rigoberto urán

Tátu mu zastřelili, když jel na kole. Teď je z něj sportovní hvězda!

Letošní ročník Tour de France je minulostí. Vítězem se stal stejně jako loni Brit Chris Froome a víc si průměrný sportovní fanoušek pamatovat nemusí. Jenže Stará dáma má na stupních vítězů místo pro tři cyklisty a ten, co na Frooma ztratil jen 54 vteřin, by zasloužil miniálně srovnatelnou porci pozornosti. Rigoberto Urán doslova ujel na kole svému osudu...

Cyril Gautier
24.07.
to je nápad romantika

Vezmeš si mě? Dojemná žádost o ruku během poslední etapy Tour

Tour de France v neděli skončila a během tří týdnů stihla napsat nespočet sportovních příběhů. Nejromantičtější z nich si však během poslední etapy připravil francouzský cyklista Cyril Gautier, který před televizními kamerami rozbalil papírek na kterém požádal svoji přítelkyni o ruku!

Chris Froome
23.07.
Cyklistika Tour de France

Froome je počtvrté vítězem Tour. 21. etapu vyhrál Groenewegen

Počtvrté v kariéře a zároveň počtvrté za posledních pět let byl Chris Froome dnes v Paříži korunován vítězem Tour de France. Triumf si britský cyklista pojistil už v sobotní časovce, v závěrečné 21. etapě se tradičně o žlutý trikot nebojovalo.

Chris Froome
22.07.
Cyklistika Tour de France

Froome byl v časovce v Marseille třetí. Triumf na Tour je na dosah!

Britský cyklista Chris Froome díky třetímu místu v dnešní časovce v Marseille udržel před závěrečnou - tradičně ceremoniální - etapou vedení v průběžném pořadí a prakticky si zajistil čtvrté celkové vítězství. Ve slavném závodě triumfoval už v letech 2013, 2015 a 2016.

Edvald Boasson Hagen
21.07.
Cyklistika Tour de France

Tour má za sebou nejdelší etapu. Ovládl ji Edvald Boasson Hagen!

Nejdelší etapu letošní Tour de France vyhrál po 222,5 kilometrech Edvald Boasson Hagen. Norský cyklista zaútočil z devítičlenné skupiny uprchlíků a dočkal se vavřínu po dvou letošních druhých místech. Před sobotní časovkou v Marseille, která by měla určit definitivní pořadí slavného závodu, vede nadále obhájce Chris Froome o 23 sekund.