Jan Povýšil
aktualizováno 05.12.
Zlatá medaile Skvělý úspěch

Zapomněl si plavky, poté Povýšil vyhrál titul mistra světa!

Vskutku zajímavý týden prožívá český paralympijský plavec Jan Povýšil. V pondělí si zapomněl na tréninku plavky, aby o den později vyhrál na mistrovství světa handicapovaných plavců v Mexiku zlatou medaili!

Simona Vrzalová
27.02.
olympijská naděje žádná profesionálka

Prodavačka z večerky pobláznila atletiku! Titul z MČR a nový rekord

Pavel Maslák, Adam Sebastian Helcelet, Denisa Rosolová, nebo Zuzana Hejnová. Česká atletická elita se o víkendu představila na halovém mistrovství republiky v pražské Stromovce, ale šampionát měl jinou hvězdu. Simona Vrzalová doslova rozcupovala své soupeřky v závodě na 3000 metrů, splnila limit na mistrovství Evropy a ještě ke všemu překonala 19 let starý rekord!

Ondřej Moravec
16.02.
Biatlon MS Hochfilzen

Skvělý závod českých biatlonistů: Moravcovi těsně uteklo zlato!

Vynikající vytrvalostní závod na 20 kilometrů na MS v Hochfilzenu předvedl Ondřej Moravec. Na střelnici neudělal žádnou chybu a ke všemu zastřílel velmi rychle a sahal po zlaté medaili. Rychlejší byl však o 3,3 sekundy Američan Lowell Bailey. Moravec je tak stříbrný, ale výborně zajel i Michal Krčmář, který skončil šestý.

Usain Bolt přišel o zlatou olympijskou medaili kvůli dopingu

Jamajská štafeta v běhu na 4x100 metrů musí kvůli dopingu Nesty Cartera vrátit zlato z olympijských her 2008 v Pekingu. Carterův slavný krajan Usain Bolt tak přišel o jeden ze svých devíti olympijských triumfů. O diskvalifikaci vítězných Jamajčanů dnes informoval Mezinárodní olympijský výbor.

Lukas Krpalek
aktualizováno 06.12.
svátky se blíží dárky neřeší

Judista Krpálek se těší na Vánoce. S váhou si vypomůže chlebíčky

Judista Lukáš Krpálek zažil rok snů. Vyhrál, co se dalo a v létě navíc přidal i triumf nejcennější v podobě zlaté olympijské medaile z Ria. Blíží se Vánoce ale cukroví mu prý tolik nevoní. Kdy se začně připravovat na novou sezonu a jestli už má nakoupené vánoční dárky se můžete podívat v rozhovoru.

katerina neumannova
aktualizováno 25.10.
Boj o medaili Kauza je zpět

Další olympijské zlato pro Česko? Doping z Turína znovu ožil!

Každý by někdy chtěl vrátit čas. Má to tak i bývalá běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, která by si jistě ráda zopakovala olympiádu v Turíně. V roce 2006 tam sice jedno zlato získala, ale blízko byla i druhému. Po deseti letech je mu ještě blíž. Kauza ohledně Kristiny Šmigunové-Vähiové by se měla znovu vrátit na světlo. Pokud bude Estonka obviněna z dopingu, Neumannová se stane dvojnásobnou olympijskou vítězkou.

Arnošt Petráček
aktualizováno 17.09.
paralympiáda česká reprezentace

Tichý úspěch našich sportovců, co zaslouží obdiv! Zlato a dvě stříbra

Česká paralympijská výprava zaznamenala další obrovský úspěch. Zlatou medaili v plavání na 50 metrů znak vybojoval Arnošt Petráček a ve stejné disciplíně přidala stříbrnou medaili ještě Barbora Třebínová. Stříbro přidal ještě lukostřelec David Drahonínský.

Lukáš Krpálek
aktualizováno 31.08.
olympijský vítěz selfie roku

Setkání nejslavnějších českých judistů. Krpálek potkal Koudelku!

Judista Lukáš Krpálek se na olympiádě v Riu stal jediným českým sportovcem, který dosáhl na nejcennější zlatou medaili. Po jeho vítězství ve finále, kde udolal Elmara Gasimova z Ázerbajdžánu, zaplavily internet vtipné koláže s hercem Luďkem Sobotou, který ztvárnil nezdolného judistu v oblíbeném českém filmu Jáchyme, hoď ho do stroje! Teď se však oba protagonisté skutečně sešli a koláže vystřídala reálná fotografie.

Usain Bolt
aktualizováno 15.08.
rio 2016 fenomén z jamajky

Zlatý hattrick je na světě! Bolt ukázal, kdo je králem sprinterů

Usain Bolt jako první sprinter v historii ovládl na třech olympijských hrách po sobě běh na 100 metrů. Fenomenální Jamajčan ve finálovém závodu v Riu de Janeiro porazil hlavního rivala Američana Justina Gatlina, i když mu nevyšel start a musel své soupeře dotahovat.

Michael Phelps
aktualizováno 12.08.
rio 2016 čas se zastavil

Hráči amerického fotbalu přerušili zápas, aby viděli plavat Phelpse!

Michael Phelps si ve čtvrtek v noci doplaval pro další olympijské zlato v závodě na 200 metrů. Jeho boj o další cenný kov pochopitelně sledovali fanoušci i v jeho rodném Towsonu ve státě Maryland. Kousek dál ale mají zázemí i Baltimore Ravens, hráči amerického fotbalu, kteří kvůli Phelpsovu vystoupení přerušili zápas!