Irene Wüstová
10.02.
potlesk mistrovství světa

Wüstová má zlato z trati na 1500 metrů, Zdráhalová byla sedmnáctá

Nizozemská rychlobruslařka Ireen Wüstová je počtvrté mistryní světa v závodu na 1500 metrů. Nikola Zdráhalová obsadila v Inzellu 17. místo v čase 1:57,426 minuty a překonala své maximum v sezoně. V závodu s hromadným startem skončila Zdráhalová šestnáctá těsně před reprezentační kolegyní Natálií Kerschbaummayr.

Martina Sáblíková
aktualizováno 09.02.
Rychlobruslení Neuvěřitelný výkon

Sáblíková to dokázala! Na pětce se stala podesáté mistryní světa

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na mistrovství světa v Inzellu i závod na 5000 metrů a popáté na jednom šampionátu ovládla obě nejdelší tratě.

aktualizováno 07.02.
rychlobruslení Mistrovství světa

Vynikající Martina má zlato: Sáblíková ovládla na MS trojku!

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se v německém Inzellu stala popáté v kariéře mistryní světa na 3000 metrů. Jednatřicetiletá česká hvězda dlouhých tratí získala už 18. světové zlato v kariéře.

Prásk.tv píše:

Natalia Czerwonká a Martina Sabliková
čtěte o tématu rychlobruslení na Prásk.tv
aktualizováno 01.02.
Rychlobruslení SP v Norsku

Návrat královny! Sáblíková ovládla závod na 3000 metrů

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála na Světovém poháru v Hamaru závod na 3000 metrů. Po prvním triumfu v sezoně se trojnásobná olympijská vítězka vrátila do čela průběžného pořadí.

12.01.
rychlobruslení Mistrovství Evropy

Sáblíková slaví další medaili: Na ME ve více boji získala stříbro!

Rychlobruslařka Martina Sáblíková získala na mistrovství Evropy ve víceboji v Collalbu stříbrnou medaili. Ze čtvrtého místa, které jí patřilo po dvou pátečních disciplínách, se po patnáctistovce posunula na třetí pozici a suverénně nejlepší čas v závěrečném závodu na 5000 metrů jí vynesl celkovou druhou příčku.

Martina Sáblíková a Pauline Van Deutekomová (vpravo)
03.01.
rip smutná zpráva

Soupeřka Sáblíkové zemřela! Ve 37 letech podlehla zákeřné nemoci

Svět rychlobruslení zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 37 let zemřela nizozemská olympionička Pauline Van Deutekomová. Spoustu závodů odjela i proti Martině Sáblíkové.

aktualizováno 10.12.
rychlobruslení těhotenský doping

Jak vzkřísit Martinu? Inspirovat ji mohou sportovní maminky!

Rychlobruslařka Martina Sáblíková o víkendu obsadila až páté místo v závodě na 5000 metrů. Trojnásobná olympijská šampionka tak po dlouhých 13 letech chyběla na nejdelší trati na stupních vítězů. Ano, trochu jí trápilo zdraví. Ale i tak, nabízí se otázka, zda by jedenatřietileté sportovkyni nemohla přinést energii jistá inspirace.

09.12.
rychlobruslení Světový pohár

Sáblíková po 13 letech chyběla na stupních vítězů v SP na pětce

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila páté místo v závodu na 5000 metrů na Světovém poháru v Polsku a přišla o vedení v průběžném pořadí seriálu dlouhých tratích. Trojnásobná olympijská šampionka chyběla na nejdelší ženské trati na stupních vítězů poprvé od prosince 2005.

25.11.

Sáblíková byla druhá na 3000 metrů a vede Světový pohár!

Rychlobruslařka Martina Sáblíková byla na Světovém poháru v japonském Tomakomai druhá v závodu na 3000 metrů a posunula se do čela seriálu. Česká reprezentantka nestačila jen na Kanaďanku Isabelle Weidemannovou, která si připsala premiérový triumf. Sáblíkovou dělilo na otevřené dráze, na které se závodilo poprvé od roku 2008, od vítězství 2,82 sekundy.

Karolína Erbanová
aktualizováno 30.09.
Restart kariéry

Erbanová si našla nový sport. Hned v prvním zápase se zranila

Ani kolo, ani hokej. Karolína Erbanová si po nečekaném konci s rychlobruslením našla nový sport. Po spekulacích o novém sportovním odvětví Erbanová nastoupila do florbalové extraligy v dresu Jičína. Hned první zápas ale nedohrála kvůli zranění.