Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Jak naladit NOVA Sport

Co nabízí vysílání NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2?

NOVA Sport 1 SD/HD (dříve NOVA Sport) je prémiovým sportovním kanálem orientovaným na mainstreamové sporty s účastí špičkových českých a slovenských sportovců. Klíčovým pilířem je vysílání NHL v čele s Jaromírem Jágrem, Zdenem Chárou, Mariánem Hossou a dalšími hvězdami, Wimbledon s Petrou Kvitovou či Tomášem Berdychem, celá série ATP Tour s Radkem Štěpánkem či Lukášem Rosolem nebo fotbalová Evropská liga. Nechybí ani MotoGP s Jakubem Kornfeilem a Karlem Hanikou, a nejstarší fotbalová klubová soutěž FA Cup s populárními týmy Chelsea, Manchesterem United a Arsenalem. V současné době najdete NOVA Sport 1 v nabídce většiny kabelových, satelitních a IPTV operátorů v České republice a na Slovensku a také ve službě VOYO.

NOVA Sport 2 HD se zaměřuje na sporty, které si zatím získaly obrovskou popularitu především v zahraničí a v podobné míře zatím nebyly v Česku vysílány. K hlavním programovým pilířům stanice patří exkluzivní vysílání nejlepší basketbalové ligy světa NBA, ze které NOVA Sport 2 jako jediná stanice v České republice a na Slovensku nabídne v průběhu sezonu 2015/2016 150 přímých přenosů. Velká pozornost je věnována nejlepší lize MMA bojovníků světa Ultimate Fighting Championship (UFC), která je neprestižnější MMA organizací na světě. NOVA Sport 2 dále nabízí světově známé ragby, které se těší popularitě od Nového Zélandu přes Jižní Afriku až po Anglii. Velký prostor dostávají také turnaje v šipkách Premiere League Darts, které dokáží naplnit obrovské haly v zemích na západ od hranic České republiky. V současné době najdete vysílání prémiové stanice NOVA Sport 2 v nabídce největších českých operátorů Skylink, UPC, O2 a také ve službě VOYO. Na Slovensku mají NOVA Sport 2 k dispozici klienti operátora Skylink.

 

Jak naladím NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2?

Příjem přes satelit

Možnost dostupná prakticky pro kohokoliv se satelitním talířem a příslušným satelitním přijímačem s odpovídající dekódovací kartou.

NOVA Sport 1 NOVA Sport 1 je v nabídce satelitních operátorů dostupný většinou ve sportovních balíčcích (liší se dle každého poskytovatele a zvolené služby).

NOVA Sport 2 V České a Slovenské republice je stanice NOVA Sport 2 v nabídce satelitního operátora Skylink.

Kabelová televize a IPTV

V případě, že ve vašem bydlišti poskytuje služby některý z kabelových nebo IPTV televizních operátorů, kontaktujte jeho zákaznickou linku a nechte si zřídit programovou nabídku nebo tematický balíček, ve kterém najdete stanice NOVA Sport.

NOVA Sport 1 je u kabelových operátorů většinou dostupný v nabídce sportovních kanálů, nebo HD stanic.

Pokud na stávající programové pozici nepřijímáte kanál NOVA Sport 1, je možné, že u vašeho operátora došlo k vypnutí kanálu v SD rozlišení. V tomto případě pro naladění kanálu NOVA Sport 1 HD kontaktujte svého poskytovatele televizních služeb nebo postupujte dle návodu zde.

Program si můžete naladit také ručně, a to s použitím následujících technických parametrů:
Satelit: Astra 23,5°E
Kmitočet: 11 973 MHz
Polarizace: Vertical
FEC: 2/3
Symbolová rychlost: 29 900 kSps
Norma: DVB-S2/8PSK
Pilot: OFF

 

Upozornění: Pro příjem programů ve vysokém rozlišení HD je nutný HD satelitní přijímač. Více informací najdete zde.

NOVA Sport 2 je dostupný v HD kvalitě v nabídce dvou největších českých kabelových operátorů UPC a O2. Pokud jste klienty operátora, který NOVA Sport 2 dosud nenabízí, informujte se na zákaznické lince o termínu zařazení stanice NOVA Sport 2, nebo začněte využívat služeb operátora s širší nabídkou.

NOVA Sport 1 a 2 v HD na DIGI CZ
NOVA Sport 2 v HD kvalitě je nově v nabídce satelitního operátora DIGI CZ v rámci balíčků Sport, Sport PLUS a MAXI. NOVA Sport 1, kterou do této doby DIGI CZ nabízela v základním balíčku v SD kvalitě, je teď nově také v HD. Zákazníkům Nové DIGI TV, kteří mají set-top box Kaon, se změna projeví automaticky, kanál NOVA Sport 1 HD se objeví na pozici 26, kanál NOVA Sport 2 HD pak na pozici 27. Zákazníci využívající CA Moduly naladí nové kanály zadáním následujících parametrů: NOVA Sport 1 HD – 11843 MHz, Vertical, DVB-S2, 30000, 3/4, SID 31004 a NOVA Sport 2 HD – 12380 MHz, Vertical, DVB-S, 28000, 5/6, SID 7008. V nabídce digitální televize DIGI2GO se kanál NOVA Sport 2 HD objeví automaticky po restartu set-top boxu Arris. Aplikaci na telefonu či tabletu je potřebné také restartovat.

Aktuální seznam všech operátorů, kteří stanici NOVA Sport 2 distribuují, naleznete v přiložené tabulce:

Seznam poskytovatelů stanice NOVA Sport 2 v České republice
Skylink
UPC
DIGI CZ
O2
Nej TV, a.s.
DWP, s.r.o.
TELLY CE, s.r.o. (itself, s.r.o.)
CentroNet, a.s.
PODA, a.s.
KATRO SERVIS spol. s r.o.
SMART Comp, a.s.
Kabelová televize Kadaň, a.s
FIX Pro
Planet A, a.s.
GRAPE SC, a.s.
Jiří OUDA
EDERA Group, a.s.
WMS s.r.o.
SAT-AN CableNet s.r.o.

 

Internetová služba VOYO

Videoportál VOYO nabízí kompletní souběžné vysílání programu prémiových sportovních stanic NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2. Služba obsahuje i vysílání ostatních kanálů skupiny NOVA a především více než 2000 filmů. Vybrané sportovní události můžete na službě VOYO zhlédnout i ze záznamu. Služba je dostupná na všech počítačích, chytrých televizorech, ale také i na chytrých telefonech a tabletech. Více informací najdete na www.voyo.cz.

  • voyo

NOVA Sport na Slovensku


Aktuální seznam všech operátorů, kteří stanice NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2 distribuují ve Slovenské republice, naleznete v tabulce níže:

Seznam poskytovatelů na Slovensku NOVA Sport 1 NOVA Sport 2
Skylink
UPC Freesat DTH  
AnTechNet, s. r. o.  
Antik Telekom  
ARTOS, s. r. o.  
BDTS, s.r.o.  
BENET s.r.o.  
BSS, s.r.o.  
BYTENERG, s. r. o.  
BYTHERM  
Bytovy Podnik Trebišov  
CARISMA spol.s r.o.  
DIPOS PLUS, spol. s r.o.  
DSi data s.r.o.  
DTR, s.r.o.    
Dušan Sika - STELAR  
ELTRON - ing. Jozef Maslík  
e-Net s.r.o.  
GeCom, s.r.o.  
Holkatel, spol. s r.o.  
Homayer TV, s.r.o.
INFO KANÁL Pliešovce, s.r.o.  
Izidor Heizer - MINI SERVIS, s.r.o.
Jurkovič - ELEKTRO  
KABEL TELEKOM s.r.o.  
Kabeltelsat s.r.o.  
Katelstav s.r.o.  
KATES s.r.o.
Laštek s.r.o.  
Martico s.r.o.  
MLOK Levice, s.r.o.  
Nitranet  
NORTTEL, s. r.o.  
Obec Košické Olšany  
Orange Slovensko, a.s.  
OTS s.r.o.  
PROGRES-T, s.r.o.  
SATRO s.r.o.  
Slovanet  
SLUŽBYT, s.r.o.  
Správa káblových rozvodov Partizánske  
Stavebné bytové družstvo I. Košice  
Stavebné bytové družstvo Lučenec  
Stavebné bytové družstvo Šala  
S-Team, s.r.o.  
SWAN, a.s.  
Televízne káblové rozvody, s.r.o. Humenné  
TES Media s.r.o.  
TFM s.r.o.  
TV-SAT Ján Gregor  
TV-SKV s.r.o.
VARES, s.r.o.  
VODOHOSPODÁR Makov, spol. s r.o.  
VTR-komunikačné systémy spol.s r.o.