Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 2. 2018
Nehoda Není už co řešit

ZVRAT: Případ Scarponiho smrti byl policií uzavřen. Toto je důvod!

Michele Scarponi
Zdroj: Profimedia

Policie uzavře vyšetřování kolem smrti cyklisty Michela Scarponiho. Není totiž už co řešit. Řidič vozidla, který jednoho z nejslavnějších italských závodníků srazil dodávkou během tréninku, totiž zemřel. Prohrál boj s rakovinou.

Sedmatřicetiletý Scarponi zemřel 22. dubna 2017 poté, co ho na křižovatce v italském městečku Filottrano srazila dodávka a on zraněním podlehl.

 

 

Cyklistu srazil jistý Giuseppe Giacconi. Soud s ním ještě neproběhl, ale vzhledem k tomu, co se teď stalo, už ani neproběhne. Osmapadesátý řidič totiž zemřel, podlehl rakovině. Policie tak neměla jinou možnost, než případ uzavřít.

 

Viník nehody Giuseppe Giacconi, který se živil jako zedník, zemřel v neděli ve svém domě. Vrátil se tam z nemocnice poté, co mu nezabírala léčba. Zůstala po něm manželka Daniela, dcera Cristina a tento nedořešený případ.

 

 

Michele Scarponi byl jezdec stáje Astana a závodil v profesionálním pelotonu od roku 2002. Renomé si vydobyl především jako excelentní vrchař. Mezi jeho největší úspěchy patří vítězství v etapových závodech Tirreno-Adriatico v roce 2009 a Kolem Katalánska a Kolem Trentina o dva roky později. Titul z Gira mu v roce 2011 připadl až dodatečně po diskvalifikaci původního šampiona Alberta Contadora za doping.

lju TN.cz