remíza velké trápení

Ztráta hned na úvod: Plzeň přišla po penaltě o dva body v Boleslavi!

Tomáš Chorý
Tomáš Chorý

Fotbalisté Plzně ztratili dva body už v prvním jarním utkání. Na hřišti Mladé Boleslavi jen remizovali 1:1. Gól Západočechů zařídila dvojice noviců Joel Kayamba a Jean-David Beauguel. Z penalty ale nakonec vyrovnal Komličenko.

Ve 37. minutě otevřel skóre hostující Jean-David Beauguel po přihrávce další zimní posily Joela Kayamby. V 75. minutě vyrovnal z penalty nejlepší střelec soutěže Nikolaj Komličenko, který si připsal 19. gól v sezoně. Viktoria nenavázala na podzim a přerušila vítěznou sérii, která se zastavila na pěti duelech.

V úvodu se Hejda v hlavičkovém souboji srazil s Takácsem a oba museli už v sedmé minutě střídat. Plzeňský stoper Hejda byl ze hřiště odnesen na nosítkách a s podezřením na otřes mozku odjel do nemocnice.

Boleslavští pak několikrát zahrozili. Takácsův náhradník Tatajev se dostal do slibné šance, ale míč si příliš předkopnul a zblízka už nepropálil Hrušku. Plzeňský brankář následně vychytal i Přikryla.

Plzeňští se hledali a až na Hrošovského ránu, kterou vytáhnul boleslavský gólman Šeda, si dlouho nic nevytvořili. Naopak nejlepší ligový kanonýr Komličenko z dálky těsně přestřelil.

Hostům se ve 37. minutě povedla rychlá akce. Kayamba nacentroval do pokutového území, kde Beauguel dostal hodně času i prostoru k přesné hlavičce. Bývalý útočník Zlína si připsal celkově desátý ligový gól v sezoně. Ještě před pauzou mohl odpovědět Fulnek, ale jeho ránu zneškodnil Hruška.

Druhý poločas dlouho nabízel jen boj bez větších šancí. Až v 71. minutě Hubník v pokutovém území podrazil Komličenka a rozhodčí Julínek po dlouhém zkoumání videa nařídil pro domácí penaltu. Tu ruský útočník Komličenko s přehledem proměnil.

Plzeňští v závěru přidali a středočeského soupeře zatlačili. Hrošovského střelu vyrazil Šeda, střídající Chorý zase z rohu hlavičkoval o kousek vedle. Hráči Boleslavi i v šestiminutovém nastavení remízu udrželi a protáhli domácí ligovou šňůru bez porážky na osm utkání.