Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.4. 2017 08:49
UFC Noc bojů

Ruské kladivo? Spíše kovadlina. Swanson mu ale vyjádřil respekt!

Artem Lobov
Zdroj: Instagram
Artem Lobov

Mnohým fanouškům se zdál zápas mezi Artemem Lobovem a Cubem Swansonem do poslední chvíle stále neuvěřitelný. Čtyřka pérové váhy se postavila soupeři, který se nachází v žebříčku podstatně níže. Ale Cub si urážky nenechal líbit a tak se dnes pánové potkali v oktagonu, kde se všechno vyřešilo.

Zápas, kde jeden nemohl nic ztratit a naopak druhý zase přijít o všechno. Tak lze shrnout hlavní zápas dnešního galavečeru, kde se Cub Swanson postavil přidrzlému Artemu Lobovovi. Snad všichni odborníci v tomto zápase tipovali, jako jasného vítěze Cuba Swansona, ale i oni spolu s Cubem a diváky u obrazovek, museli být překvapeni, jak proběhlo první kolo.

 

Artem měl nejen více úderů, ale byl i neobvykle přesný. Na druhé straně Cub vypadal, že stále nemůže najít ten správný zápasnický rytmus. Jenže Artem s jeho statickým postojem, rukami v úrovni pasu a údery vyžadující hodně síly a energie, začal ztrácet. To byl impuls pro Cuba, který je známý i svou fyzičkou a v druhém kole již našel vzoreček, který ho měl přiblížit vítězství.

 

Přesné kombinace a více pohybu začali Artemovi dělat potíže, což ve výsledku vedlo v dalších kolech k podobnému průběhu. Mezi tím stačil Cub poslat dva pěkné porazy, čímž si svou pozici u bodových rozhodčích měl pouze utvrdit. Nakonec se tak i stalo a Swanson podle předpokladů ale vyhrál. Ani Artem však neodešel naprázdno, jelikož dokázal vydržet celých pět kol se světovou špičkou a především ustát údery, které by většinu z nás poslali automaticky k zemi. Nakonec tedy pánové zakopali válečnou sekeru a vzdali si vzájemný respekt. A o to v tomto sportu jde.

 

 

Úspěšný návrat oslavil ve velkém stylu dále Al Iaquinta, který dokázal během prvních dvou minut knokautovat legendu Diega Sancheze, což se předtím podařilo jen dvou dalším zápasníkům. Dvouletá pauza se na Alovi nijak zvlášť neprojevila a nyní je připraven opět rozvířit vody v divizi lehkých vah.

 

Svůj pomyslný motor dnes nastartoval i Ovince St. Preux. Po sérii proher vypadal, že mezi špičku má hodně daleko. Bylo vidět, že mu chybí zápal a chuť vyhrát, což se ukázalo i v prvním kole. Možná to byla motivační řeč od trenéra v přestávce, ale Ovince se doslova v druhém kole probudil shodil svého soupeře de Limu na zem a ramenem ho doslova donutil odklepat. Starý dobrý Ovince je zpět a doufejme, že bude s podobnými výkony pokračovat.

 

 

Na seznam vítězů se dále zapsal i John Dodson a Stevie Ray v dominantním výkonu nad veteránem Joem Lauzonem. Celou show pak odstartoval děsivý knokaut od Mikea Perryho, který loktem doslova vypnul Jakea Ellenbergerea.

Lukáš Zduba TN.cz