Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 10. 2017
UFC Noc bojů

Zrod hvězdy? Till po úžasném výkonu míří mezi světovou špičku!

Darren Till
Zdroj: Profimedia

Oktagon už z polského Gdaňsku dozajista zmizel, ale výkony zápasníků, kteří v něm včera vyhráli, jsou ještě čerstvé. Evropská scéna musela opět jednou dokázat, že má právem jedny z nejlepších zápasníků na světě. A jeden talentovaný mladík ten večer dokázal, že má na to být dokonce tím nejlepším ve své váze. Řeč je o Darrenu Tillovi.

Není nad to, když první zápas vyhraje místní borec. Oskar Piechota to dokázal. Radost polských fanoušků pokračovala i u následující dvojice zápasů.

 

 

V jednom z dalších soubojů si Jan Błachowicz připsal vítězství po sérii smolných porážek a co víc, tak předvedl unikátní škrcení. Svého soupeře dokázal odklepat totiž v postoji, což se zvláště v těžších vahách jen tak nevidí.

 

Podobně sebejistý výkon nabídla i Karolina Kowalkiewicz. V souboji s Jodie Esquibel se taktéž vrátila ve velkém stylu a svým postojem doslova nadchla. Celé tři minuty Jodie nepustila k ničemu, co by ji jakýmkoliv způsobem mohlo ohrozit a svými kombinacemi sbírala postupně jednoznačné body. Ty jí nakonec vynesly jednomyslné rozhodnutí, jež ji společně s podporou fanoušků dojalo k slzám.

 

 

Zlatý hřeb večera však přišel příhodně až na konci. Souboj zkušeností s mládím, souboj hvězdy s neznámým talentem a tak by se dalo pokračovat dále, jelikož Donald „Cowboy“ Cerrone měl doposud s Darrenem Tillem velmi odlišnou cestu. Předešlé zápasy dělaly z Cowboye favorita, ovšem Darren o sobě velmi přesvědčivě tvrdil, že jeho postoj je v jeho váhové kategorii nejlepší, ne-li v celém UFC. Zkouška ohněm měla tak prokázat, zda o tom přesvědčí i svět.

 

Hned, co zápas začal, byl více než zjevný hmotnostní rozdíl mezi oběma borci. Cowboy přešel do welteru z lehké váhy a ten večer byl rozdíl opravdu markantní. Pokud se navíc něco o Cowboyovi ví, tak že má pomalé začátky. Darren tak na nic nečekal, zahodil respekt a do svého soupeře se pustil na plno. Rychlost úderů byla na straně Brita a Cowboy stále hledal své tempo. Čas však brzo došel. Till se trefil koncem prvního kola levým hákem a krátkým loktem dokonce zlomil Cowboyovi nos. Další kombinace úderů pak znamenala ukončení a Till si připsal nejcennější vítězství v kariéře.

 

 

Tato výhra ho posouvá do světové TOP 8, čímž dosáhl raketového postupu. Hned po zápase si řekl i o další jméno. Mike Perry, který ten večer byl v okolí oktagonu, své jméno jasně zaslechl a hned zamířil ke kleci, kde si s Darrenem vyměnili pár slov. Tento zápas bude skvělou show, pokud se uskuteční. Perry však nyní musí porazit v prosinci Santiaga Ponzinibbia.

Lukáš Zduba TN.cz