Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2012
medailónky hokejových šampiónů

Vzpomínka na hrdiny. Jaká byla kariéra tří padlých mistrů světa?

Letecká tragédie: Vašíček, Ma r ek, Rachůnek
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Témata:

Český hokej přišel přesně před rokem o tři velké legendy. Při letecké katastrofě v Rusku zahynuli se svým týmem také Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Zde vám nabízíme medailónky všech tří hráčů.

JAN MAREK

 

Jan Marek se narodil 31. prosince 1979 v Jindřichově Hradci, kde začal svoji bohatou kariéru hokejového útočníka. V roce 1998 se propracoval do prvního týmu třineckých Ocelářů. Své spoluhráče poměrně brzy převyšoval a v roce 2003 přestoupil jako nejlepší ligový kanonýr do pražské Sparty, se kterou slavil v roce 2006 titul mistra ligy. Ten si osladil také ziskem individuální trofej pro nejproduktivnějšího hráče ligy.

 

Hokejová paráda Jana Marka:

 

Následoval přestup do ruského Metallurgu Magnitogorsk, kde Jan Marek zakotvil na 4 sezony, během nichž získal ruský titul a triumf v prestižním turnaji nejlepších evropských týmů Super Six. Své působení v Magnitogorsku ukončil Jan Marek v sezoně 2010/2011. Následovalo krátké intermezzo v Atlantu Mytišči a následně přesun do Lokomotivu Jaroslavl, kde jeho kariéra skončila smrtí při letecké havárii.

 

Jan Marek od roku 2002 úspěšně reprezentoval Českou republiku. Získal s ní jeden titul mitra světa a jednu bronzovou medaili.

 

Podívejte se, jak Marka před pár dny uctil jeho bývalý klub Metallurg Magnitogorsk:

 

JOSEF VAŠÍČEK

 

Josef Vašíček se narodil 12. září 1980 v Havlíčkově Brodu. V roce 1998 začal působit v zámořské OHL, ze které se po dvou sezonách propracoval do Caroliny Hurricanes – týmu hrající NHL. V roce 2006, kdy byla v zámoří výluka, hrál Vašíček v pražské Slavii. Po přestávce v NHL získal v roce 2006 Stanley Cup. V sezoně 2006/2007 působil Vašíček v New Yorku Islanders odkud se po roce stěhoval do Ruska do Lokmotivu Jaroslavl, jehož barvy hájil tři sezony až do osudného leteckého neštěstí.

 

Krásná trefa Josefa Vašíčka:

 

Josef Vašíček byl důrazný útočník známý svou fyzickou hrou. S českou reprezentací získal několik medailí včetně zlaté z vídeňského světového šampionátu v roce 2005.

 

 

KAREL RACHŮNEK

 

Karel Rachůnek se narodil 27. srpna 1979 ve Zlíně. V roce 1998 se stěhoval rovnou do zámoří do Ottawy Senators. Tam s krátkými přestávkami ve farmářských týmech působil až do roku 2003, kdy poprvé přestoupil do Jaroslavli. Po roce se však stěhoval zpět do zámoří kde ještě vystřídal dresy Ottawy a New Yorku Rangers.
 

Vzpomínka na hráče Lokomotivu Jaroslavl:


 

V době výluky NHL hájil barvy znojemských Orlů v české extralize. Poté se vrátil opět do Ruska do Lokomotivu, kde strávil další dvě sezony než se zase stěhoval do zámoří – opět do klubů Rangers a Devils. Od roku 2008 hrál dvě sezony za Dynamo Moskva. Poté přišel poslední přestup. V Jaroslavli odehrál však už jen jednu sezonu.
 

Karel Rachůnek byl tvrdý obránce s dobrou střelou, který se zapsal do srdcí českých hokejových fanoušků především brankou v semifinále mistrovství světa, kdy 7 vteřin před koncem vyrovnával utkání se Švédskem. S reprezentací získal zlatou mediali z mistrovství světa v roce 2010.

 

Poslední rozloučení s hokejovým velikánem:

TN.cz

Diskuze

Nejvíce hodnocené komentáře:

16.9. | 18:09 Lucka
13
Kluci byli jste úžasní, teď už odpočíváte v pokoji. Dokázali jste hrozně moc, ...
16.9. | 20:57 sany1
-18
už jste s tím trapný!!!
16.9. | 20:57 sany1
-18
Náhlasit nevhodný komentář
už jste s tím trapný!!!
16.9. | 18:09 Lucka
13
Náhlasit nevhodný komentář
Kluci byli jste úžasní, teď už odpočíváte v pokoji. Dokázali jste hrozně moc, je mi velmi líto vašich manželek, přítelkyně, dětí, rodičů i nejbližších přátel a je velká škoda vašich mladých životů. je to hrozné ztratit někoho blízkého. Upřímnou soustrast všem pozůstalým a hodně sil při vyrovnávání ...
16.9. | 17:58 Romana Ondruszova
6
Náhlasit nevhodný komentář
Chlapi budete nám moc chybět a díky vám můžem být hrdí na to že jsme z české republiky.A pane pisateli tohoto článku Jan Marek hrál výborný hokej vždycky a to i v třinci a myslím že nepřestoupil do sparty jenom protože "převyšoval" své spoluhráče.Je moc mrzuté že v tak pohnuté ...
11.9. | 11:37 Nikola Drgová
7
Náhlasit nevhodný komentář
Hoši,budete nám chybět. Ty vaše góly už nikdo nenapodobí.. Vaše radost z vítězství. Už jeden uživatel tu psal jak byl za ně pyšný že díky nim jsme se dostali do finále a nebo dokonce vyhráli.. :) Když přišla ta zpráva bulila jsem jak malé děcko.. Budou nám tu chybět.. :'( Hoši,nahažte v ...
10.9. | 21:35 martin82
0
Náhlasit nevhodný komentář
xyndl To patří tobě chtěl sem se zeptat ty siláku jestli patříš k čechum nebo k jiné národnosti . Nebo k bohatčím rodinám a závidíš. Marek Rachůnek a Vašíčkoj jejích úspěchů to ty asi si nikdy nedokázal viť. Ty dobytku už sem ti psal dvakrád!!!!!!!!!!!
10.9. | 18:20 miloslava oujezdska
3
Náhlasit nevhodný komentář
Hlubokou a Upřimnou soustrast rodinám!!Kdo žije v našich srdcích neumírá!Hoši Děkujem!
9.9. | 21:56 alosss
2
Náhlasit nevhodný komentář
Budeme na Vás vzpomínat,rodina z Krnova.Děkujeme
9.9. | 18:38 martin82
2
Náhlasit nevhodný komentář
Rodině a všem jejich blízkým přeji za Hlinsko upřímnou soustrast!!!!!!!!!!!!!
9.9. | 18:36 martin82
4
Náhlasit nevhodný komentář
xyndl :sice nemám s těma hráčema nic společného,ale aspon něco za tu naší českou vlast něco udělali.Ty to jednou poznáš sám až ti někdo koho sis vážil odejde.Píšeš akorát kraviny,ale já moc dobře vím jaký to je když rodině odejde někdo důležitý!!!!!!!!!!!
9.9. | 06:10 Zdenek Hosek
-3
Náhlasit nevhodný komentář
netreba lietat..............tak..tak....