Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 9. 2012
medailónky hokejových šampiónů

Vzpomínka na hrdiny. Jaká byla kariéra tří padlých mistrů světa?

Letecká tragédie: Vašíček, Ma r ek, Rachůnek
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Témata:

Český hokej přišel přesně před rokem o tři velké legendy. Při letecké katastrofě v Rusku zahynuli se svým týmem také Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. Zde vám nabízíme medailónky všech tří hráčů.

JAN MAREK

 

Jan Marek se narodil 31. prosince 1979 v Jindřichově Hradci, kde začal svoji bohatou kariéru hokejového útočníka. V roce 1998 se propracoval do prvního týmu třineckých Ocelářů. Své spoluhráče poměrně brzy převyšoval a v roce 2003 přestoupil jako nejlepší ligový kanonýr do pražské Sparty, se kterou slavil v roce 2006 titul mistra ligy. Ten si osladil také ziskem individuální trofej pro nejproduktivnějšího hráče ligy.

 

Hokejová paráda Jana Marka:

 

Následoval přestup do ruského Metallurgu Magnitogorsk, kde Jan Marek zakotvil na 4 sezony, během nichž získal ruský titul a triumf v prestižním turnaji nejlepších evropských týmů Super Six. Své působení v Magnitogorsku ukončil Jan Marek v sezoně 2010/2011. Následovalo krátké intermezzo v Atlantu Mytišči a následně přesun do Lokomotivu Jaroslavl, kde jeho kariéra skončila smrtí při letecké havárii.

 

Jan Marek od roku 2002 úspěšně reprezentoval Českou republiku. Získal s ní jeden titul mitra světa a jednu bronzovou medaili.

 

Podívejte se, jak Marka před pár dny uctil jeho bývalý klub Metallurg Magnitogorsk:

 

JOSEF VAŠÍČEK

 

Josef Vašíček se narodil 12. září 1980 v Havlíčkově Brodu. V roce 1998 začal působit v zámořské OHL, ze které se po dvou sezonách propracoval do Caroliny Hurricanes – týmu hrající NHL. V roce 2006, kdy byla v zámoří výluka, hrál Vašíček v pražské Slavii. Po přestávce v NHL získal v roce 2006 Stanley Cup. V sezoně 2006/2007 působil Vašíček v New Yorku Islanders odkud se po roce stěhoval do Ruska do Lokmotivu Jaroslavl, jehož barvy hájil tři sezony až do osudného leteckého neštěstí.

 

Krásná trefa Josefa Vašíčka:

 

Josef Vašíček byl důrazný útočník známý svou fyzickou hrou. S českou reprezentací získal několik medailí včetně zlaté z vídeňského světového šampionátu v roce 2005.

 

 

KAREL RACHŮNEK

 

Karel Rachůnek se narodil 27. srpna 1979 ve Zlíně. V roce 1998 se stěhoval rovnou do zámoří do Ottawy Senators. Tam s krátkými přestávkami ve farmářských týmech působil až do roku 2003, kdy poprvé přestoupil do Jaroslavli. Po roce se však stěhoval zpět do zámoří kde ještě vystřídal dresy Ottawy a New Yorku Rangers.
 

Vzpomínka na hráče Lokomotivu Jaroslavl:


 

V době výluky NHL hájil barvy znojemských Orlů v české extralize. Poté se vrátil opět do Ruska do Lokomotivu, kde strávil další dvě sezony než se zase stěhoval do zámoří – opět do klubů Rangers a Devils. Od roku 2008 hrál dvě sezony za Dynamo Moskva. Poté přišel poslední přestup. V Jaroslavli odehrál však už jen jednu sezonu.
 

Karel Rachůnek byl tvrdý obránce s dobrou střelou, který se zapsal do srdcí českých hokejových fanoušků především brankou v semifinále mistrovství světa, kdy 7 vteřin před koncem vyrovnával utkání se Švédskem. S reprezentací získal zlatou mediali z mistrovství světa v roce 2010.

 

Poslední rozloučení s hokejovým velikánem:

TN.cz