Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2018 10:21
tenis Strašné chvíle

Zpověď Sereny Williamsové: Při porodu mi šlo o život!

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia

Loňský porod slavné tenisty Sereny Williamsové nebyl vůbec tak idylický, jak ona sama ještě nedávno tvrdila. Pro módní magazín Vogue nyní prozradila, že trpěla velkými bolestmi. Dokonce jí údajně šlo o život!

"Když mi těsně po porodu položili miminko na prsa, byl to jeden z nejkrásnějších momentů v životě. Jenže poté bylo všechno špatně," zavzpomínala mladší ze sester Williamsových v otevřené zpovědi pro Vogue.

O co přesně šlo? Hned druhý po narození její dcery Alexis Olympie ucítila Serena bolest na plicích. Špětně se jí dýchalo a okamžitě pojala podezření na plicní embólii, jež ji postihla už v minulosti. 


Lékařská vyšetření posléze skutečně potvrdila malé krevní sraženiny na plicích, což mohlo mít tragické následky..."Tenkrát mi šlo o žvot," uvedla Williamsová, která samozřejmě cítila velký strach.

"Bylo to strašlivé. Prvních šest týdnů jsem byla připoutána na lůžko a nemohla nic dělat. Bylo to hrozné. Když jsem ale spatřila svou dcerku, věděla jsem, že to stálo za to," podotkla jedna z nejlepších tenistek všech dob.


Nyní už je zcela v pořádku, svůj návrat na kurty však zatím odkládá. 

fre TN.cz