Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.3. 2016 16:47
premier league připlouvá zpět

Zpátky na ostrovy: Benitez se vrací do Anglie, převezme Newcastle

Rafael Benitez
Zdroj: facebook.com

Po neúspěšném půlročním působení u fotbalistů Realu Madrid nezůstal španělský trenér Rafael Benitez dlouho v "důchodu". V pátek se oficiálně stal trenérem Newcastlu United, který přebírá po vyhozeném Stevu McClarenovi. Pro Beniteze není Premier League novinkou, před odchodem do Realu Madrid totiž působil 6 let na lavičce Liverpoolu.

Rafa Benítez zahájil sezonu na lavičce Realu Madrid, jenže kvůli neuspokojivým výsledkům byl nahrazen klubovou legendou Zinedinem Zidanem. Nyní se z nejvyšších pater světového fotbalu vydává za záchranářskou misí do Newcastlu.

 

 

"Straky" jsou v tabulce Premier League na předposlední příčce s pouhými čtyřiadvaceti body, což stálo dosavadního kouče Stevea McClarena místo. Na lavičce Newcastlu zaznamenal pouze sedm výher z dvaatřiceti zápasů (22 %). Vedení klubu mu přitom umožnilo investovat do posil za dvě přestupová období 78 milionů liber (přes 2,7 miliardy korun).

 

"Rád bych Steveovi poděkoval za jeho služby. Nicméně si myslíme, že změna na trenérském postu je nutná pro to, abychom udrželi klub v Premier League," řekl sportovní ředitel Newcastlu Lee Charnley. Benítez podepsal tříletou smlouvu.

 

mm TN.cz