Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.5. 2017 19:41
úleva zázraky se dějí

Zpátky mezi živé! Lyžařku po půlroce v kómatu lékaři probudili

Anna Holmlundová
Zdroj: Profimedia
Anna Holmlundová

Švédská skikrosařka Anna Holmlundová, která ležela pět měsíců v komatu po pádu při tréninku za závody Světového poháru v Innichenu je opět při vědomí. Lékaři jí vyvedli z umělého spánku.

Holmlundová prodělala 19. prosince loňského roku vážné zranění a byl poraněn i její mozek. Operaci prodělala v Bolzanu ještě na konci roku 2016.
 

Po pěti měsících v komatu ale podle lékařů udělala vítězka Světového poháru z roku 2011 velký pokrok v léčbě a po probuzení už komunikovala jednoduchými slovními reakcemi se svými nejbližšími.

"Hlavně poslední měsíc se výrazně zlepšilo její zdraví. Je vzhůru, má mnohem vyšší úroveň vědomí. Můžete si s ní promluvit a získat krátké odpovědi. To je obrovský rozdíl. Člověk má úžasný pocit, že je Anna zase zpátky," říká trenér švédské skikrosové reprezentace Jakob Swanberg.


Anna Holmlundová
Zdroj: Profimedia Anna Holmlundová


Pokud půjde vše podle plánu, v průběhu července by mohla být propuštěna do domácího prostředí ve městě Sundsvall. Rodina už nyní hledá osobního asistenta pro brzy třicetiletou bronzovou medailistku z olympiády v Soči.

ram TN.cz