Publikováno 7. 2. 2018
Krasobruslař Olympijské hry

Zoufalá manželka Michala Březiny: Proč před ZOH žadoní o peníze?

Michal Březina
Zdroj: Profimedia / instagram

Podpora a zázemí jsou mnohdy tím nejdůležitějším pro sportovce a jejich úspěch. A když se jedná o ten olympijský, nemá cenu se nad podporou ze strany rodiny rozmýšlet ani na vteřinu. Proto ani Danielle Montalbano-Brezina, manželka českého krasobruslaře Michala Březiny, neváhá a chce se vydat do dějiště zimních olympijských her za svým mužem. Nemá však peníze, a tak o ně prosí veřejnost na sociální síti.

„Ahoj všichni. Jmenuji se Danielle Montalbano-Brezina a jsem bývalá krasobruslařka. Žiji v New Yorku a můj manžel poslední 2 roky trénoval v Kalifornii na olympiádu 2018. Mám trvalou práci v New Yorku a pomáhám mu platit všechny výdaje na krasobruslení. K tomu bojujeme s velkou vzdáleností,“ popisuje situaci Danielle v úvodu svého dopisu.

 

 

 

„Pracujeme tvrdě, ale nebyli jsme schopni ušetřit na to, abych se mohla k Michalovi připojit v Koreji. Nenávidím žádání o pomoc, ale tohle je chvíle, kdy bych upřímně ocenila pomocnou ruku. Chci vidět, jak se dřina za ty celé roky vyplatila. Budu nesmírně vděčná za jakoukoli pomoc,“ zoufá Březinova manželka a žádá veřejnost o 4000 dolarů, které by pokryly cestovní a hotelové výdaje.

 

Dopis
Zdroj: www.gofundme.com/montalbanobrezina

 

Český reprezentant a bronzový muž z ME 2013, Michal Březina už tento týden pilně trénuje na olympijském ledě v Pchjongčchangu. Jak sám říká, je to jeho třetí a nejspíše i poslední olympiáda. „Sen by se stal skutečností, kdybych mohl mít manželku na své poslední olympiádě. Prosím, pomozte, jestli můžete,“ sdílí Březina na svém twitterovém účtu.

 

  

A co na to veřejnost? Když se jedná o olympijské sportovce, dějí se zázraky. Sbírka je v plném proudu a v tuto chvíli zbývá Danielle získat necelých 900 dolarů. 

alk TN.cz