Reklama
Reklama

Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.12. 2015 10:31
velký návrat

Žokej Váňa se vrací! Příští rok chce jet Velkou pardubickou

Váňa
Zdroj: ČTK

Mysleli jste si, že Josefa Váňu na hřbetu koně na Velké pardubické už neuvidíte? Omyl! Legendární žokej je odhodlaný se příští rok na start slavného dostihu postavit. A nezabrání mu v tom ani fakt, že v říjnu oslavil třiašedesáté narozeniny.

Letos na podzim to byla jiná Velká pardubická než osmadvacet ročníků v minulých letech. Tradiční károvaný úbor Josefa Váni byste hledali ve startovním poli marně. "Pravda je ta, že už nejsem ani tak fyzicky připraven, tak mě bolí kyčel. Byl jsem schopen to zvládnout před těmi 10-15 lety. Teď už se na to necítím," přiznal tehdy TV Nova.

Reklama

 

Teď je ale všechno jinak. Váňa se chce na dostihovou dráhu vrátit. A už má i vybraného koně. „Myslím si, že na příští rok takového koně mám, takže pokud zůstaneme oba dva zdraví, určitě to chci zkusit. Jmenuje se Hawk Wing, ale musím se domluvit s majitelem, jestli mi ho vůbec půjčí,“ řekl osminásobný vítěz Velké pardubické Radiožurnálu.

 

 

Vypadá to, že Váňu v účasti na příštím ročníku nemůže nic zastavit. Přece jen je tu ale ještě jeden faktor, který tomu může zamezit. „Museli bychom vyloženě vybouchnout v kvalifikačních dostizích a podle mě je Hawk Wing tak schopný a rozvíjející se kůň, že to se asi nestane,“ věří ale Váňa.

 

Mohli bychom se tak dočkat souboje generací. Na startu se můžou objevit jak Váňa starší, tak Váňa mladší. A syn svého otce od návratu rozhodně neodrazuje. „Byl bych rád, kdyby jel. Myslím si, že máme i dobrého koně. Když se na to bude cítit, ať jede. Lidi to chtějí, my to chceme, všichni to chtějí, tak proč ne?“ říká.

 

Tak si počkejme na podzim. Zatím to vypadá na velký návrat.
 

TN.cz
Reklama

 

Reklama