Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.11. 2017 15:51
respekt to je výzva!

Žokej co hrál za Liverpool i Real! Slavný kanonýr má novou kariéru

Michael Owen, žokej
Zdroj: Profimedia
Michael Owen, žokej

Býval a stále je fotbalovou celebritou. Dodnes mohl běhat na slavných stadionech. Jenže Micheal Owen se rozhodl pro změnu. Učaroval mu svět koní a už má za sebou první dostihy. A ne ledajaké!

Na amatérském rovinovém dostihu na slavném závodišti v Ascotu obsadil novic mezi žokeji druhé místo. Jeho premiéra neunikla ani královské rodině a cenu tak dostával držitel Zlatého míče z roku 2001přímo od prince Charlese a vévodkyně z Cornwallu.

Alex Ferguson a Michael Owen
Zdroj: Getty Images Alex Ferguson a Michael Owen

Michael Owen je milovníkem koní dlouhá léta a první si pořídil ještě během fotbalové kariéry. Když ale fotbalu ve svých 32 letech nechal, posadil se do sedla.

Michael Owen (vpravo v modrém dresu)
Zdroj: Profimedia Michael Owen (vpravo v modrém dresu)

A první závod si opravdu užil. "Vím, že všichni koukali, jestli nedělám něco špatně, ale pro mě to bylo skoro to samé, jako když jsem hrál čtvrtfinále mistrovství světa proti Brazílii,“ svěřil se.

Michael Owen a princ Charles s vévodkyní z Cornwallu
Zdroj: Profimedia Michael Owen a princ Charles s vévodkyní z Cornwallu

Kdy ho čekají další závody, ale prozradit nechtěl. „Opravdu mě to baví a řekl bych, že další dostih pojedu brzy. Ale na druhou stranu, mám čtyři děti a nechci si ublížit. Musím být i opatrný,“ říká Michael Owen.

ram TN.cz