Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 8. 2017
Hokej Rakouská EBEL

Znojmo má problém: Čelí obvinění z uplácení soupeřova brankáře!

Orli Znojmo
Zdroj: Profimedia

Někdejší brankář týmů HDD Olimpija Lublaň Jeff Frazee obvinil český tým HC Orli Znojmo z korupce. Frazee o všem informoval prostřednictvím emailu vedení mezinárodní ligy EBEL, kterou oba kluby hrají. S kauzou jako první přišel rakouský deník Nachrichten. Případ vyšetřuje rakouská policie ve spolupráci s českou a slovinskou.

Bývalý juniorský reprezentant USA Jeff Frazee se nechal slyšet, že měl skrz svého trenéra brankařů obdržet nabídku od znojemského klubu, za kolik je ochotný pustit zápas 10.kola soutěže EBEL, který se hrál letos v únoru.

 

Údajně podplacený gólman Jeff Frazee
Zdroj: Profimedia Údajně podplacený gólman Jeff Frazee

 

Jednalo se o velice důležitý zápas pro hokejisty z jihomoravského kraje. Znojmo potřebovalo daný zápas vyhrát, aby se kvalifikovalo do play-off.

 

To se znojemským nakonec podařilo. Utkání vyhráli jasně 7:0 a bez problému si zajistili účast ve vyřazovací fázi soutěže.

 

Frazee v utkání odchytal pouze 12. minut a za stavu 3:0 pro Orli odjel na střídačku a v utkání se již neobjevil. Americký gólman pak vše oznámil vedení ligy a ta se celou záležitostí začala zabývat.

 

 

Vedení Znojma se ke kauze vyjádřilo: "Odmítáme, že by se kdokoliv z naší organizace jakkoliv pokusil kontaktovat hráče Lublaně. Důrazně se ohrazujeme proti takovýmto nařčením a zároveň zvažujeme možné právní kroky, jelikož tato věc poškozuje dlouhodobě budované dobré jméno klubu," uvedli zástupci Znojma ve svém veřejném prohlášení.

 

Frazee si v emailu mimo jiné stěžuje i na svoje někdejší působiště. Navrhuje vedení ligy, aby slovinský tým ze soutěže vyloučili. Informoval, že jeho bývalý klub Olimpija Lublaň mu dluží 18 000 euro a stejný problém mají prý i čtyři Kanaďané.

 

 

Ředitel soutěže Christian Feichtinger pro nahricten.at uvedl: "Liga udělala vše, co v daném případě mohla. Vyšetřování probíhá a zatím nepřineslo žádné výsledky. Pokud nejsou žádné důkazy, platí presumpce neviny. Pokud bude obvinění prokázané, bude jej řešit státní zastupitelství."

 

Případem se zabývá rakouská policie ve spolupráci s českou a slovinskou stranou. První zápas nové sezóny čeká znojemské hokejisty už 8. září, kdy poměří své síly s rakouským EHC Black Wings Linec. Podle policie je velice nepravděpodobné, že se celá situace stihne do té doby vyřešit.

jaj TN.cz