Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.10. 2016 12:11
Silný příběh Těžký život

Zneužití trenérem, alkohol i drogy! Hrdina si prošel peklem

Jean-Paul Bédard
Zdroj: facebook

Jean-Paul Bédard si prošel doslova životním peklem. Jako malý chlapec měl sen, že bude jednou profesionálním hokejistou. Jenže po znásilnění svým trenérem neměl na sport ani pomyšlení. O svém problému dlouho mlčel. Ošklivé zážitky z dětství zaháněl alkoholem a drogami. Teď se však rozhodl, že i pro další oběti sexuálního zneužití udělá něco výjimečného. Tento hrdina čtyřikrát po sobě zaběhl maraton!

Za 21 hodin uběhl téměř 170 kilometrů. Maraton krát čtyři věnoval dvěma torontským charitativním organizacím, které pomáhají zneužívaným dětem. Měl pro to vážný důvod, o kterém dlouho mlčel. "Když jsem byl mladší, stal jsem se obětí sexuálního zneužití hokejovým trenérem. Také mě znásilnili v rokli dva muži, když mi bylo dvanáct. Dlouho jsem o tom nemluvil, ale nakonec to došlo až k soudnímu přelíčení. Chtěl jsem to vypustit ven," uvedl v červnu loňského roku.


Od doby, kdy se s hrůzným zážitkem svěřil, začal navštěvovat různé organizace, zabývající se sexuálním zneužitím dětí. "Zachránilo mi to život," přiznal se. Se svým těžkým životním příběhem se totiž vyrovnával pomocí drog a alkoholu.

 


Extrémním sportovním výkonem se chtěl zapsat do povědomí veřejnosti a zároveň varovat ostatní. Loňský torontský maraton zaběhl třikrát, letos ho prodloužil na čtyři opakování. Navyšovat své rekordy však nechce. Společně se svými příznivci chce uspořádat běh přes celou Kanadu. Čeká ho tedy porce 7000 kilometrů. Se svou vůlí to jistě zvládne. Víc takových, že?
 

 

lju TN.cz